Odpowiedz 
Dziwne wyniki testów.
15-02-2014, 20:59
Post: #16
RE: Dziwne wyniki testów.
Patyczak97 napisał(a):Coś się ruszyło chyba w dobrą strone Biggrin. Kh-5 Gh-4

Że niby co się ruszyło? Cały czas masz bzdurny wynik pomiarów twardościExclamation Sprawdź to swoje podłoże, ten niby bazalt Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2014, 21:12
Post: #17
RE: Dziwne wyniki testów.
Cytat:Że niby co się ruszyło? Cały czas masz bzdurny wynik pomiarów twardości
Wartości się do siebie zbliżają więc może kiedyś się wyrównają, a z czasem Gh>Kh. Woda, którą teraz podmieniałem miała kh-3 i Gh-5.
Cytat: Sprawdź to swoje podłoże, ten niby bazalt
Chyba zmierzam w strone crystali i będzie restart z wymianą podłoża na aktywne Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2014, 12:49
Post: #18
RE: Dziwne wyniki testów.
Widzę dobry krok z tym restartem, heh a zaczęłeś od ramirez i taki obrót sprawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2014, 15:33
Post: #19
RE: Dziwne wyniki testów.
No bo miała być postawiona kosteczka na krewety, ale miałem pecha, bo rachunek za prąd przyszedł w dniu akcji dyplomatycznej Sad.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 14:44
Post: #20
RE: Dziwne wyniki testów.
Witam Smile

Co jakiś czas wchodzę na dział chemia i zawsze natrafiam na bałagan w pojęciach KH, GH i pH. Tak wiele na ten temat już napisano, że w zasadzie można by odesłać do googla. Bawiąc się z mnienianie chemii wody i w pomiary należy mieć na uwadze, że:
- GH mierzone testami akwarystycznymi to zwykle sumaryczna zawartość kationów 2 wartościowych (w większości Ca i MG).
- KH mierzone testami akwarystycznymi to w każdym znanym mi przypadku jest zasadowość! Zatem zdolność do buforowania odczynu wody. Dlatego nie ma najmniejszych powodów aby oczekiwać zawsze KH<GH.
- kropelkowe testy do pH zawierają barwnik, który jest sam w sobie substancją o właściwościach kwasowo zasadowych, co oznacza iż pomiary wody o zerowym (lub bardzo niskim) KH w zasadzie mijają się z celem. Pomiar pokaże wówczas pH odczynnika Smile
- ostatnia sprawa do której chciałem się odnieść to stabilizacja pH. W czystej wodzie słodkiej zazwyczaj za jej pH odpowiedzialny jest bufor węglanowy, a mianowicie pewna subtelna równowaga pomiędzy jonami CO2(2-); HCO3(-) oraz rozpuszczonym CO2. Oznacza to, że lejąc kwas (czyli Aquacid i różne pH minusy) będziemy zawsze obniżali zasadowość KH razem z pH.

ps.
Rachunek za prąd - znam to z doświadczenia. zawsze możesz rodzicom dla porównania przedstawić koszt jakiegoś innego hobby - np. skydiving labo coś Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 15:16
Post: #21
RE: Dziwne wyniki testów.
Wiele razy było o tym pisane, a i tak co chwilę dla kogoś jest to nowość. Chyba trzeba będzie zrobić temat o pomiarach parametrów wody i go przykleić.
adam_lodz obstawiam że masz coś takiego przygotowane. Może wkleisz to na forum, a ja to odpowiednio wyeksponuję?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 15:43
Post: #22
RE: Dziwne wyniki testów.
Owszem mam bo pisałem dla kogoś kiedyś. Jak tylko znajdę ten tekst to go wyślę.

Pozdrawiam

Adam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 15:48
Post: #23
RE: Dziwne wyniki testów.
Dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Data ważności testów- kiedy ma znaczenie. macius 4 11,054 24-03-2016 22:09
Ostatni post: edison
  wyniki testu a twardosc wody awrezyser 16 30,366 09-10-2014 11:15
Ostatni post: adam_lodz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości