Odpowiedz 
Roślinka na 1 plan
06-02-2014, 19:43
Post: #1
Roślinka na 1 plan
Czy możecie mi polecić jakąś mało wymagającą roślinke na 1 plan? Dodam że mam podstawowe oświetlenie(15W na 45l).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 21:10
Post: #2
RE: Roślinka na 1 plan
glosia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 21:16
Post: #3
RE: Roślinka na 1 plan
Glosia dla radę przy 0.3 w/l ?

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

/112l, 2x63l i 30l/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 21:29
Post: #4
RE: Roślinka na 1 plan
Pogooglowałem sobie i pisało że ta roslinka wymaga sporo światła. Po drugie jak zaczynałem z akwarystyką to miałem coś podobnego i cały czas latało po powierzchni. Fuuu... stare złe czasy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 21:29
Post: #5
RE: Roślinka na 1 plan
tak i to całkiem nieźle, miałem widziałem, pozbyłem się bo zbyt ekspansyjna się zrobiła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 21:34
Post: #6
RE: Roślinka na 1 plan
Macie jakieś inne pomysły takie mniej denerwujące niż glosia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 21:35
Post: #7
RE: Roślinka na 1 plan
Mikołaj najwyraźniej mieliśmy ją z różnego źródła (inne warunki). U mnie przy 0,6 w/l z CO2 i komplecie 'papu' była 4 tygodnie w baniaku. Niby szła w górę ale po przycince rozleciała się po prostu.
Po raz kolejny potwierdza się że 'źródło' ziela jest ważne. I trzeba po prostu próbować.

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

/112l, 2x63l i 30l/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 21:41
Post: #8
RE: Roślinka na 1 plan
Jarus napisał(a):'źródło' ziela jest ważne
Tak to zależy ale nie do końca , ostatnio dostałem dosłownie 5 gałązek -Latine Triandra które doszły do mnie w bardzo kiepskim stanie - zgnite rozlatywały się w rękach ale po posadzeniu po tygodniu już mam ładną soczyście zieloną niską roślinkę , najważniejsze jakie mamy warunki w naszym akwarium, jeśli będą dobre to każdą roślinke można wyprowadzić nawet ze stanu agoni Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 22:00
Post: #9
RE: Roślinka na 1 plan
To może lepiej rozbudować pokrywę o dodatkowe światło i wybierać w większej ilości zielska? Mógłbyś spróbować wcisnąć moduł aquaela 9 W. Ja wcisnąłem 11 W (co mi dało 0.5W/l) i henio oraz eleocharis nie narzeka Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 22:00
Post: #10
RE: Roślinka na 1 plan
Z pewnością, ale w tym czasie nie miałem żadnych problemów w baniaku i te mniej wymagające rosły jak głupie (Ludwigia Repens czy Hygrophila Polysperma). Glona nie było wcale. A glosia zmarniała Sad .
Być może była hodowana w innych warunkach a u mnie trafiła na słabsze (kupiona ze sklepu RA). To jest wg mnie ciężki temat.

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

/112l, 2x63l i 30l/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 22:08
Post: #11
RE: Roślinka na 1 plan
też próbowałem z wieloma trawnikowymi i glosia jest ewidentnie z nich najłatwiejsza, poczytaj sobie o zbiornikach low tech bardzo często jest stosowana glosia na trawniku a oświetlenie zazwyczaj nie przekracza 0,3W/l
Zgodze się z edisonem że sporo zależy jakie warunki my zapewnimy roślinie a nie jaki jest jej stan.
A jeśli chodzi o rośliny z RA to nie zawsze są pierwszej jakości, jak widziałem jakie oni potrafią microzoria wysyłać to nie raz można kupić w lepszym stanie w podrzędnym sklepie zoo w dodatku trzymane z pyszczakami, a rozbudowanie pokrywy nie zawsze jest pozyywne, jeśli jest początkujący to może nie ogarnąc zmian jakie następują w baniaku po nagłej zmianie ilości światła
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 22:10
Post: #12
RE: Roślinka na 1 plan
Z RA hm ja swojej nie przycinałem tylko wciskałem, później całość dostał Edison kępa gdzieś 15 na 25 cm zbita plecha. Podawałem sam potas do podmian i to wszystko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 22:21
Post: #13
RE: Roślinka na 1 plan
Czyli mówicie że mogę spróbować z glosią? Jak zmarnieje to nic się nie stanie chce tylko zobaczyć jak mi pójdzie z nową roslinką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2014, 08:23
Post: #14
RE: Roślinka na 1 plan
A mi bez problemów rósł prze świetle 0,3 W/l Eleocharis parvula Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2014, 09:25
Post: #15
RE: Roślinka na 1 plan
Miałem też kiedyś eleocharisa ale rósł na zwykłym zwirku i nie miałem jeszcze wtedy amano. Teraz amanki skaczą sobie po substracie więc pewnie
lepiej pójdzie.

Jak coś wybiorę i będzie dobrze rosło to napiszę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości