Odpowiedz 
Pomoc w konfiguracji
05-02-2014, 04:12
Post: #1
Pomoc w konfiguracji
Zamówiłem moje pierwsze w życiu akwarium 63l (60x30x35)
Planuję akwarium roślinne z niskimi trawami , mchami itd. (coś na wzór japońskich) z małą ławicą rybek np.neonki + coś na dno i kilka krewetek lub żabek.
Akwarium będzie stało w salonie na stoliku odsuniętym od ścian co zmusza mnie do zastosowania filtra wewnętrznego. Jaki filtr będzie optymalny?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 09:14
Post: #2
RE: Pomoc w konfiguracji
Ja jestem wielkim fanem kaskad ale jak nie może być to kaskada to polecam wewnętrzne Eheim a jak chodzi o pieniądze i chciał byś coś tańszego to polecam Aquaela turbo 500 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 10:16
Post: #3
RE: Pomoc w konfiguracji
hej, przy takim litrazu powinien wystarczyc Pat mini aquaela

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 15:52
Post: #4
RE: Pomoc w konfiguracji
Dzięki za odzew.Chciałbym filterek mało widoczny ,ale z niezłą powierzchnią filtracyjną i miksem filtracyjnym coś na wzór Aquaela turbo 500 ,Eheim Biopower.Jednak opinie o nich są różne.
Niezłe noty zbiera Aquaszut Turbo N 550 ,że cichy ,wydajny.Może coś takiego ,ale z dodatkowym koszem?
Do dolnego jakaś gąbka ,a do górnego jakaś biologia.Co o tym myślicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 16:02
Post: #5
RE: Pomoc w konfiguracji
Ja posiadam Aquaszut turbo n 550 od ponad roku i sprawuje się świetnie, cichy, bardzo wydajny prawie bezproblemowy. Denerwuje mnie tylko, że czasem się zapycha i nawet po dniu od płukania nic z niego nie leci. Plusem jest też jego cena.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 19:15
Post: #6
RE: Pomoc w konfiguracji
To ja mam aquaela turbo 1000 w akwarium 100l w stylu low-tech i dzisiaj akurat go czyściłem i nie był zapchany mimo tego że po wypłukaniu go na dnie miski zebrał się wręcz centymetrowy szlam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 20:07
Post: #7
RE: Pomoc w konfiguracji
Z mojej strony mogę dodać, że mam aqua szut 750, i pracuje niezawodnie od 5 lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 22:32
Post: #8
RE: Pomoc w konfiguracji
Ja mam aqua-szuty od 10 lat. Awaryjność mimo tylu lat to max 20% ale po 5-6 latach od włączenia. Jak Bartek napisał-pat mini tu styknie.A szuty jednak są sporych gabarytów przy tak niewielkim akwarium a chyba nie chodzi o zajęcie sporej powierzchni akwarium przez filtr oraz materiał filtracyjny?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 23:00
Post: #9
RE: Pomoc w konfiguracji
Zależy mi na jak najmniejszym filtrze ,ale czy tego mini nie będę musiał czyścić 2 x na tydzień?Może jakiś modyfikacja?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 00:16
Post: #10
RE: Pomoc w konfiguracji
Jak nie wrzucisz wiadra ryb to da radę a z resztą można mu wymienić wkład gąbkowy na większy.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 09:51
Post: #11
RE: Pomoc w konfiguracji
Ja mojego szuta czyszcze raz na tydzień i faktycznie zajmuje sporo miejsca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 16:07
Post: #12
RE: Pomoc w konfiguracji
Akwarium zamówione , pokrywa alu z oświetleniem zapłacona ale...
Chciałbym jakaś lampkę z klipsem ,czy ktoś ma informacje o lampce akwarystyczna BLAU 9W/13W/18W.ciekawa alternatywa dla Aqaela ,ale czy napewno
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 18:25 przez edison.)
Post: #13
RE: Pomoc w konfiguracji
Przepala się układ elektroniczny szybciej niż Aquaela Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 22:56 przez matoole.)
Post: #14
RE: Pomoc w konfiguracji
Co za czasy ,jak nie zapłacisz za coś majątku abo sam nie zrobisz to jesteś skazany na buble.
Ok.Kolejna sprawa grzałka Skalar ,polski producent ,w necie dobre opinie.Ktoś ma?

Nadal tak chętnie wymieniają moduły Aquaela?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2014, 10:20
Post: #15
RE: Pomoc w konfiguracji
Cena nie świadczy o jakości. Są po prostu firemki co się kiedyś dobrze wylansowały i teraz każą sobie płacić za jakieś logo na produkcie-ot całe prawidła kapitalizmu. Masz przykład np. Tropicala-żarcie syf a każdy sklep to ma.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości