Odpowiedz 
Jak zbić twardości wody bez RO?
18-01-2014, 10:31
Post: #1
Jak zbić twardości wody bez RO?
Hej
Mam pytanie ponieważ potrzebuję zbić twardości wody do blisko zera ale muszę to zrobić bez filtra RO i stąd moje pytanie czy da radę to zrobić przy pomocy wkładów do filtra gh i kh czy torfu? Proszę o jakąś radę bo w kwestii chemii wody jestem raczkujący Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2014, 11:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2014 11:48 przez edison.)
Post: #2
RE: Jak zbić twardości wody bez RO?
Poczytaj sobie o armatce torfowej chyba to będzie najłatwiejszy sposób ale i tak nie wiem czy da się zbić aż tak dużo, a dlaczego nie możesz mieć filtra RO ?

To tak jak by porównać bimbrownie z butlą, koszt zakupu a później już tylko oszczędności w porównaniu z kosztami bimbrowni a już nie wspomne o wygodzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2014, 12:04
Post: #3
RE: Jak zbić twardości wody bez RO?
No tak wiem tylko aktualnie nie dysponuje taka kwota (jestem studentem) Crying ale zobaczę może uda się coś uciułać a ile taki filtr RO do 200l może kosztować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2014, 12:31
Post: #4
RE: Jak zbić twardości wody bez RO?
To nie ma znaczenia czy do 200l. czy to 20l. 120zł Ro3 takie głównie używamy do akwarystyki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2014, 12:45
Post: #5
RE: Jak zbić twardości wody bez RO?
Ok nie drogo w sumie. A filtrax kH? Podobno można go odświeżać setki razy i obniża kH i gH? Czy to złe rozwiązanie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2014, 13:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2014 13:41 przez kuki102.)
Post: #6
RE: Jak zbić twardości wody bez RO?
Możesz też kupić wodę RO, ja tak robiłem gdy nie miałem filtra. Kupowałem wodę w czerwonej torebce 3 zł za 10 l. Wcześniej próbowałem różnych rzeczy, również torf ale to można stosować żeby obniżyć Gh o kilka stopni 1-2 a nie do zera więc myślę że zakup wody jest najlepszym sposobem (chyba że nazbierasz na filtr RO)

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2014, 13:40
Post: #7
RE: Jak zbić twardości wody bez RO?
Możesz też liczyć na wsparcie kolegów z forum Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2014, 13:41
Post: #8
RE: Jak zbić twardości wody bez RO?
Wkład do filtra będzie ci obniżać parametry w zbiorniku. Trzeba zrobić dwie kolumny filtracyjne(GH i KH) i przez nie przepuszczać wodę do podmian, tak się robi wodę demineralizowaną. Na dłuższą metę za dużo z tym zabawy. Jak 120zł cię nie zrujnuje, to nie ma się co zastanawiać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zbijanie twardości wody Jordan68 4 10,531 08-09-2010 07:11
Ostatni post: Codranger



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości