Odpowiedz 
Jakie makro
14-01-2014, 22:29
Post: #1
Jakie makro
Witam. Tak się zastanawiam jaki sens jest lania na przemian Macro red z Macro green aqua artu. Obecnie po przycince leję Red, wg zaleceń po odrostach należy lać Green. Niby Green jest na spowolnienie przyrostu, a ja bym chciał aby to rosło swoim tempem. Tzk abym w wolną sobotę miał co robić, bo lubię moczyć ręce w akwarium. Jak to jest u was koledzy jak to stosujecie.

Czy można np lać np 1 ml Green i Red codziennieczyli 2 ml?
Być może coś źle zrozumiałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 22:49
Post: #2
RE: Jakie makro
Z tego co czytałem nie należy lać swych na raz a właśnie na przemian. Jedno makro wspomaga wzrost roślin szybo rosnących drugie wolno rosnacych. O spowalnianiu nic nie wyczytalem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 22:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2014 23:09 przez edison.)
Post: #3
RE: Jakie makro
Mikołaj Ty masz same łodygowce a do tych jest Red to stosuj tylko Red. Green jest dla roślin wolnorosnących typu mikrosoria,anubiasy,bolbitisy,kryptokoryny itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 23:02
Post: #4
RE: Jakie makro
Toć się zastanawiam po cholere mi ześ kazał te green kupić Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 23:12
Post: #5
RE: Jakie makro
Pewno dla hecy ;P

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 23:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2014 23:24 przez edison.)
Post: #6
RE: Jakie makro
maximus napisał(a):O spowalnianiu nic nie wyczytalem.

Trzeba czytać i szukać informacji, urywek wypowiedzi Bartka Lipczyńskiego z holenderskiego i cały temat


Bartek Lipczyński napisał(a):Nie należy nigdy mieszać ani stosować jednocześnie Planta Gainer RED i Planta Gainer GREEN.
Należy to robić naprzemiennie, zmieniając Macro RED na Macro GREEN (i odwrotnie) w dłuższych okresach.

Przykład:

W okresie intensywnego „pędzenia” roślin szybkorosnących, używany Planta Gainer Macro RED.

Po osiągnięciu ich właściwych rozmiarów, zaprzestajemy podawania Planta Gainer Macro RED i przechodzimy na podawanie Planta Gainer Macro GREEN, zwalniając tym tempo wzrostu roślin szybkorosnących, skupiając się na wolno rosnących. Stosujemy to nawożenie, aż do przycinki i bezpośrednio po przycince roślin szybkorosnących, do zawiązania się nowych stożków wzrostu na łodygach.

Wtedy, zaprzestajemy podawania Planta Gainer Macro GREEN i zaczynamy cykl od początku przechodząc ponownie na podawanie Planta Gainer Macro RED.

W zależności od potrzeb konkretnej obsady akwarium, możemy wydłużać lub skracać poszczególne fazy cyklu oraz różnicować dzienne dawki nawozów.

http://www.holenderskie.pl/forum/viewtop...26&t=32972

Mikołaj a jakbym Ci kazał skoczyć do studni to też byś skoczył ?

Miałeś pełno roślin wolno i szybko rosnących, chciałeś nawozić linią PG to przekazałem całą wiedzę którą posiadam .A że Ty zmieniasz koncepcje prowadzenia akwarium z dnia na dzień to nie moja wina.

Ponadto Ty chcesz rośliny pędzić czy cieszyć się pełnym urokiem zbiornika roślinnego?

Moim zdaniem rośliny rzadziej przycinane,które wolniej rosną są w lepszej kondycji niż te które muszą całą energie poświęcić na swój wzrost i tak na okrągło nie pozwalając im odpocząć i się rozwijać.

W takim tempie jakim Ty chcesz to roślina która wypuści nowy pęd nawet nie zdąży się właściwie wybarwić a już będzie pod powierzchnią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 23:24
Post: #7
RE: Jakie makro
Wow To ja od 2 miechów spowalniam henia i eleocharisa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Makro Green Aqua Art Jarus 3 14,710 14-02-2016 15:37
Ostatni post: Jarus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości