Odpowiedz 
Moje 30 l
12-01-2014, 22:47
Post: #1
Wink Moje 30 l
                        Akwarium 30l ,Oświetlenie:świetlówka 35w.Grzałka 50w,filtr Roślinki: Ludwigia natana, pogestemon erectus,pistia wodna ,zwatka. Obsada 1x glonojad, 2x otoski 1x ampularia 13x neonki. [/align] Jak się wam podoba ? Czy coś dodać? Zmienić? Sugestie i krytyka wskazane Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2014 22:53 przez sajmon12.)
Post: #2
RE: Moje 30 l
Ja na początek pozbyłbym sie tej rozgwiazdy i niebieskich kuleczek, troszke ciemno tam masz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 22:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2014 22:58 przez edison.)
Post: #3
Odp: Moje 30 l
Obsada całkowicie do zmiany ,poczytaj o rybkach do 30l.
Jaką masz tam filtrację.Świetlówka oby na pewno 35w.? Czy świeci jak 35w. bo to duża różnica, nie przeszkadza Ci żółte światło bo roślinką niewiele da.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 23:03
Post: #4
RE: Moje 30 l
Filtr na pewno do wymiany-tylko nie wiem na jaki najlepiej b było. A ciemno jest bo na wierzchu pływa pistia dlatego taki mrok.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 23:38
Post: #5
RE: Moje 30 l
Ja mam w 30L aquaela FZN 3 , dobrze sie sprawdza
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2014, 01:03
Post: #6
RE: Moje 30 l
oczywiscie "glonojad" czyli zbeojnik do wymiany. polecam zalozyc jakas kaskade, i te neony tez tutaj za bardzo nie pasuja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2014, 01:51
Post: #7
RE: Moje 30 l
Zamek i inne wynalazki też nie wskazane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2014, 19:02
Post: #8
RE: Moje 30 l
Troszkę pozmieniałam Smile Zmieniłam żwirek,dodałam korzeni i mam więcej otosów.I już bez żadnych inny ozdób typu zamki,rozgwiazdy itp. Potrzebowałabym jeszcze więcej roślin bo mam tylko Zwartkę,i pistię ma ktoś coś na zbyciu?                    

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2014, 23:58
Post: #9
RE: Moje 30 l
jakaś poprawa już jest, ale ryb nadal jak dla mnie za dużo, i zrób coś z tymi glonami bo jest masakra, spróbuj może je oczyścić chociaż mechanicznie i daj blue ichtio lub jakiś inny preparat na glony, albo chociaż carbo chociaż wątpię żeby coś pomogło
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 01:53
Post: #10
RE: Moje 30 l
Widać że akwarium robiła kobieta Biggrin Ale do komentarza, po pierwsze nie przejmuj się tak wszystkim co Ci piszą na tym forum. Jeśli podoba Ci się ta rozgwiazda,to o ile nie jest z wapienia możesz ją trzymać,jak i kolorowe kuleczki,rybkom jest to zupełnie obojętne.Zameczek- otosek czy zbrojnik chętnie go wykorzystają jako kryjówkę,tu się zgodzę z kolegami że powinnaś mu poszukać większego domu. Odnośnie neonków,to nie wiem jakie jeszcze rybki można trzymać w takim litrażu,chyba tylko gupiki,drobniczki,lub razbory. Z pokrywą raczej będzie Ci ciężko dostosować filtr zewnętrzny, a najmniejszy jaki znam węwnętrzny to HDOM AP 300l ,kupisz za grosze na allegro,bezawaryjny, z deszczownią. Zaopatrz się w jakieś roślinki które duże nie rosną Smile

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 19:22
Post: #11
RE: Moje 30 l
Jakoś specjalnie to ja się nie przejmujęSmile Usunęłam te gadżety,bo ja każda kobieta gust zmienny mam i nie podobały mi się jużTongue Planuje filr aquael fan.Roślinek dodam na pewno więcej spróbuję też dać jeszcze cós na na glony,i cieszę się bo wypuszczają nowe listki czego może na fotkach nie widaćSmile A co do rybek to nie wyglądają na osowiałe itp.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 21:47
Post: #12
Odp: Moje 30 l
Banano w akwarium dążymy do natury a zatem rozgwiazdy, kolorowe kuleczki i zamki nie są na miejscu, a dlaczego są na półkach w sklepach? No cóż żyjemy w czasach gdy ktoś próbuje zrobić kasę na wszystkim i niekoniecznie ma o tym pojęcie.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 14:23
Post: #13
RE: Moje 30 l
Jeśli bawimy się w zbiornik biotopowy to owszem. Wątpie by rybka ze sklepu była świadoma jak wygląda jej naturalne środowisko, jeśli parametry wody będą odpowiednie ,obojętne jej bedą te kolorowe kuleczki. Widziałem nie jedno akwarium zrobione przez kobietę,o gustach się nie dyskutuje,co nas kłuje w oczy,im się bedzie podobać,zaprośi koleżankami ,tak samo stwierdzą że ma śliczne akwarium z różowym piaskiem i kamieniami. ^^ Ja po prostu się nie zgadzam na narzucanie komuś swojej '' jedynej i słusznej'' wizji jak powinno wyglądać akwarium czy akwarystyka.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 16:13
Post: #14
RE: Moje 30 l
Banano89 napisał(a):Wątpie by rybka ze sklepu była świadoma jak wygląda jej naturalne środowisko
Na szczęście akwarysta powinien to wiedzieć.To nie ona urządza akwarium tylko tam żyje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 18:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2014 18:42 przez milka.)
Post: #15
RE: Moje 30 l
Kurcze nooo....nie sądziłam,że wywołałam tym postem tyle zamieszania.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości