Odpowiedz 
Obsada do 240l
11-01-2014, 22:30
Post: #16
RE: Obsada do 240l
30 neonów, 6 skalarów manacapuru, 2 ramirezy ok 5-6 zbrojników z własnej hodowli, 10 otosków, 11 bystrzyków cesarskich, 10 tęczanek wernera, 6 kirysków sterby. Jutro jadę po kolejne 20 szt neonów, bo te narazie giną, dlatego doradzam większą ilosc. Jak narazie wszystkie żyją w zgodzie. Dodam tylko, że wszystkie ryby mam od malutkich bo tylko to dla mnie oznacza hodowlę.

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 22:34
Post: #17
RE: Obsada do 240l
Ryby tylko od maluchów nie rozumiem ludzi, którzy kupują już duże Smile ja panuje 4 ramirezy i 4 skalary i 40-50 neonów red no i coś na dno ppowinno być ok?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2014 22:36 przez kuki102.)
Post: #18
RE: Obsada do 240l
Jak dla mnie to super. Dodałbym coś na glony np. otoska

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 22:48
Post: #19
RE: Obsada do 240l
Skoro tak, to w zasadzie dobrze, choć ja bym nie łączył tych gatunków (skalary - neony) - może dlatego, że nigdy pewnie nie będę miał u siebie warunków na taką hodowlę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 23:14
Post: #20
RE: Obsada do 240l
Ja mam 5 otosków w tej chwili tylko mam 100 litrów drugie to 112l i trzecie to 25 l ale mam okazję dostanę akwarium dokładnie 210 litrów i zrobię porządnie jedno duże zamiast 3 mniejsze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 23:24
Post: #21
RE: Obsada do 240l
Kuki a co to jest bystrzyk cesarski? daj łacińską nazwę, bo ja znam tetrę cesarską ale o bystrzyku jeszcze nie słyszałem. Piciu ja nie pisze o odchowaniu 2-3 rybek tylko o 80% miotu a tego się nie da nawet jak będą gąszcze w baniaku. Młode na pierwotniaku znalezionym w akwarium nic szczególnego nie osiągają jako dalszy materiał do hodowli ale to inna bajka. Prawda jest też taka, że neon czerwony chodzi ławicą naprawdę w dużym stadzie-ja miałem takie po 200 szt i widziałem też u kogoś w akwarium z paletami 200 neonów i nadal przemieszczały się całą ławicą więc im większa grupa tym lepiej a co do zjadania no to nie wiem czy skalar nie posmakuje choć najczęściej lubią posmakować innesa, bo rosną mniejsze.Pewne jest też to, że jak na starcie nie skompletujesz ryb a potem dołożysz neonów, bo stwierdzisz, że jednak ich jest mało to podrośnięte skalary zaopiekują się nimi. Barbosa ja nie jestem guru więc tez mogę się mylić Tongue
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 23:32
Post: #22
RE: Obsada do 240l
Ale doświadczenie większe jak każdy prawdopodobnie kto się tu wypowiada a ja szanuje wiedzę i doświadczenie innych. Jak mi kuki102 pisze że taką obsadę ma i to działa bez zakłóceń to to dla mnie znak że u mnie powinno też chodzić Smile neon innesa właśnie mały tylko nadal myślę czy neon red czy rodostomus a może ktoś ma coś ciekawszego? A z czyścicieli będę miał otoski tylko dokupię jeszcze 5 żeby było ich 10 i 2 kosiarki mam i dostanę z akwarium dwa podrostki ancistrusów red Smile (mam nadzieję że się trafi facet) no i "czyścik" tak nazywa się moja ampularia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2014, 23:42
Post: #23
RE: Obsada do 240l
Adam: Bystrzyk ozdobny, Hyphessobrycon bentosi, nazywany też cesarkim, wpisz w google to zobaczysz Wink Jeżeli się mylę z nazwą to oczywiście przepraszam Smile Jak już pisałem amator jestem Smile

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 00:00
Post: #24
RE: Obsada do 240l
Pierwsze słyszę tą nazwę-bystrzyk cesarski, bo ozdobny to znam dobrze rybę i można ją polecić do wielu akwarii. Niech ci będzie ten cesarkiWink i uznam ją za nazwę lokalną, bo wyszukiwarka pokazała mi własnie tetrę cesarską (Nematobrycon palmeri) jako tego Twojego bystrzyka cesarskiego Yes Dla mnie fajną rybą byłyby hokejówki ale nie każdemu to się podoba a jej zaletą byłoby zamieszkiwanie strefy, którą mało gatunków ryb w sumie zamieszkuje-czyli powierzchni. Ale nie chce tu już mieszać w koncepcji.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 00:05
Post: #25
RE: Obsada do 240l
Adasiu czepiasz się szczegółów, chyba nie o to chodzi w tym wątku. Ale masz racje, mój błąd! Przepraszam ! Zapraszam Cię w takim razie w ramach przeprosin na piwko do Swarzędza Smile

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 00:20
Post: #26
RE: Obsada do 240l
Tu nie chodzi o czepianie tylko co rusz ktoś używa innych nazw niż ta powiedzmy-oficjalna i potem za chwile okaże się, że mamy w obiegu nowe gatunki. Ja sobie z czasem poradzę ale jak ktoś "wymyśli" nową nazwę to nie wiem co zrobi taki co od niedzieli zajmuje się akwarium i tyleż samo czyta forum i w ten sposób się dokształca. Lepiej jest zatem dodać nazwę łacińską dodatkowo jeżeli ktoś operuje jakimiś lokalnymi nazwami i jej użyje. Niestety z piwa nie skorzystam, bo 2 tydzień jestem na lekach.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 00:33
Post: #27
RE: Obsada do 240l
Ok. Zgadzam się z Tobą. Chylę czoła. Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę a jednocześnie wiem o co Ci chodzi. Niemniej jednak nie o to chodziło w wątku. Wiesz dobrze, że miedzy Tobą a mną jest przepaść jeśli chodzi o ryby.

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 09:15
Post: #28
RE: Obsada do 240l
Hokejówki fajne ale (zabrzmi jak bym od wczoraj zajmował się akwarystyką) za mało kolorowe Biggrin a jakie rośliny do czegoś takiego? Żabienice? Microsoria? Moczarki? Nurzańce? Wszystko to czy coś z tego wybrać? Przypominam że będzie piasek i kulki gliniano-torfowe Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 10:56
Post: #29
RE: Obsada do 240l
W sumie otosek czy skalar równie nie jest zbyt atrakcyjny kolorystycznie Yes a jednak jedne ryby kupujemy, bo pełnią określoną funkcje w akwarium, inne, bo mają ciekawe zachowania itd. a ja podałem ci opcje z wykorzystaniem powierzchni akwarium, bo tam raczej nic nie wymyślisz z dostępnych ryb na rynku ot tak od ręki no może pstrążenice ale te bywają różnej jakości. Kuki mi nie chodzi o pokazywanie kto ile wie tylko żeby nie wprowadzać nowych nazw na ryby co nagminnie jest robione np. w Łodzi czy w hurtowniach(i tych też od razu prostuje-ale oni tłumaczą się, że pod taką nazwą handlową kupują), bo potem robi się młyn. Dobra na tym koniec zbaczania z głównego tematuTongue
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 13:24
Post: #30
RE: Obsada do 240l
No tak kwestia gustu jak dla mnie skalar to cud natury Biggrin zastanawiam się jeszcze czy jak do akwarium dam korzenie dębu to czy jakoś znacząco wpłyną one na parametry wody? Mam ich 3 sztuki po ok 20x25cm.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości