Odpowiedz 
Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
03-01-2014, 12:36
Post: #1
Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Drodzy koledzy i koleżanki,

Z racji, że uruchomiłem swój pierwszy zbiornik i niestety wskaźnik GH jest dość wysoki chciałbym się was zapytać gdzie w Poznaniu można kupić wodę RO w rozsądnej cenie? Będę prawdopodobnie musiał mieszać ją z wodą z kranu przy każdej podmianie aby obniżyć GH.
Dziękuję z góry za rady.

Pozdrawiam,
Tomek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 12:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2014 12:51 przez edison.)
Post: #2
Odp: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Czerwona torebka masz po 3zl 10l. lub zakup sobie swoj filtr

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 13:12
Post: #3
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Dzięki serdeczne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 13:26
Post: #4
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Nie ma tańszej wersji jak zakup własnego filtra RO. W zeszłym roku jak sprawdzaliśmy to 50 litrów RO wyszło ok. 1zł ale z własnego filtra wg cen zimnej wody w Poznaniu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 13:52
Post: #5
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Szczerze w to wierzę i z przyjemnością rozważyłbym opcję zakupu. Natomiast z tego co wyczytałem o tego typu filtrach to że muszą być podłączone pod bieżącą wodę na stałe. Niestety z racji, że mieszkam w wynajmowanej kawalerce nie sądzę bym miał techniczną możliwość podjąć się takiego przedsięwzięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 14:52
Post: #6
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Jak jest pralka, to zawsze można sobie zrobić trójnik za przyłączem wody do pralki, nie trzeba nic kuć itp. Dodatkowozaraz przy pralce ejst odpływ wody do kanalizy więc aż się prosi żeby tam filtr RO zamontować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 19:05
Post: #7
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
albo kranik przy wlocie wody do spłuczki, sam tak mam na wynajmowanySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 20:06
Post: #8
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
przy zmywaku mogą być wężyki jeśli bateria ze ściany nie wystaje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 12:31
Post: #9
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
może odświeżę, też mam podobny problem prędzej czy później też będę musiał filtr RO kupić, no i właśnie gdzie go zamontować spłuczka zabudowana tak że odpada, co do pralki mógł by ktoś wstawić jakieś foto jak to wygląda? był bym wdzięczny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 21:22
Post: #10
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Generalnie z tych z membraną na potrzeby akwarystyki (75 gpd) większość wygląda tak samo.
Ja mam taki http://sklep.osmoza.pl/aquarius-mini-naj...p-689.html
Wymiary (wys x szer x gł): 37 x 20 x 10 cm.
Może pod szafką ze zlewem w kuchni masz miejsce?

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

/112l, 2x63l i 30l/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 23:23
Post: #11
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
miejsce i by się znalazło, tyle że tak jak pisałem wcześniej wynajmuje mieszkanie, więc zależy mi na tym żebym mógł go później rozmontować bez szkody na kuchni i następna ważna rzecz gdzieś musi być zbiornik na tą wodę więc wydaje mi się że lepszym miejscem była by łazienka i przez to chciał bym zobaczyć jakieś zdjęcia jak to macie zmontowane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 23:44
Post: #12
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Ten filtr który mam (i większość innych) jest na szybko złączkach więc można go demontować jak nie jest potrzebny (oczywiście nie na długo bo wyschnie membrana).
Można go położyć na podłodze/szafce i też będzie działał! 'Problemem' jest tylko dojście wody - montujesz dodatkowy kawałek rurki z wejściem na kranik. Potrzebujesz wyjścia wody (dolnego pod baterię lub dla automatu).
Nie wiem czy dało by się jakoś założyć na sam kran, ale sadzę że tak.
I tyle. W sumie możesz filtr włożyć do wiaderka, obok drugie wiadro na RO, rurkę z odpadami do zlewu czy sedesu i tyle.
Wyglądało by bo tak wg mnie:
Potrzebujesz RO to kładziesz filtr na stole (krzesełku) wieczorem, wpinasz przewód do 'kraniku', rurkę z odpadami do zlewu, a tą z RO do baniaka. I tyle. Na noc można śmiało podpinać.
Pamiętać trzeba żeby się nie przelało! Można baniak na RO włożyć do zlewu (ja wkładam do wanny na noc jak 'tankuję' 10l).
Inne osoby w domu muszą tylko uważać, żeby w czasie pracy filtra nie uszkodzić go/zrzucić lub nie zawadzić o którąś z rurek.

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

/112l, 2x63l i 30l/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2014, 01:13
Post: #13
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
to może zapytam jeszcze inaczej a jak z odprowadzeniem wody jeżeli odpływ jest wyżej niż sam filtr?
i następne rozumiem że filtr musi być cały czas podłączony do wody żeby nie wysychała membrana tak?
i może trochę się wygłupie z tym pytaniem ale kto nie pyta ten błądzi Biggrin
w takim razie jest jakiś przycisk do uruchomienia filtra czy odblokowujemy jakby przepływ i po prostu leci?
i może jeszcze jak długo membrana może być bez wody?
i co do przepływu jeżeli przez noc czasu uzyskujemy 10L RO(tak zrozumiałem) to czy nie lepiej było by zainwestować w bardziej wydajny filtr?

z góry proszę o wyrozumiałość Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2014, 01:18
Post: #14
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
10 L uzyskuję w ok 2,5 h masz zawory wszystko w zestawie musisz znać tylko przekrój przyłącza czy to jest 1/2 1/4 3/8 czy 3/10 cala i dorzucają do zestawu taki jak zamówisz też mam wyżej odpływ wiśnienie wypycha wodę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2014, 19:05
Post: #15
RE: Gdzie w Poznaniu dostać wodę RO w rozsądnej cenie?
Wujek, ilość uzyskanej wody jest zależna od ciśnienia w rurach (dla tej samej membrany).
Ja mieszkam na 9-tym piętrze więc mam raczej kiepskie. Oczywiście w nocy jest lepiej.
Więc nie sugeruj się tymi rozbieżnościami ani maksymalną wydajnością podawaną przez producenta.

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

/112l, 2x63l i 30l/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytanie o wodę na Plewiskach. go-away 4 10,178 27-07-2018 17:43
Ostatni post: utopia
  Gdzie w Poznaniu lub okolicy ugiąć drut 2,5-3mm Aqua Store 1 5,573 18-07-2015 14:12
Ostatni post: 123456789



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości