Odpowiedz 
zakładam akwarium
28-02-2011, 01:29
Post: #16
 
światło ze strony oswietlenieakwarystyczne.pl taki zestaw najtaniej w necie
a kamieniarz to gdzie na Podolańskiej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2011, 01:42
Post: #17
 
ja światełko zamawiałem z zoolight.pl - z tym, że tam tylko philipsowskie stateczniki, a ich cena poraża - ciekawe akcesoria czasami wystawia http://www.swiatlo.bialystok.pl/ dobre ceny i tylko 12 zika za kuriera Wink
a kamieniarz jest na podolańskiej - jadąc z Rokietnicy Koszalińską - albo zjazd na Lutycką i wjazd na Podolańską za przejazdem kolejowym - 15m po lewej stronie, albo jadąc do końca na wojska polskiego - przejazd kolejowy - skręt w lewo na "kocie łebki" i do końca - tam po prawej stronie w bramę Smile 2 razy kupowałem - polecam najdrobniejszy bazalcik - w razie co mogę fotki podesłać, jak to z bliska wygląda albo pokazać w realu - na wojska polskiego mieszkam, więc problemu nie ma Smile pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2011, 13:53
Post: #18
 
Jest kolejny etap wczoraj kupiłem baniaczek w skorpionie, ale nie jestem zadowolony z jakości wykonania, liczyłem na coś lepszego (precyzja), dziś kupiłem kamloty do akwa w hurtowni w Gorzowie, mieli tam też spory (jakieś 50 szt) różnego rodzaju i wielkości korzeni, ale żaden mi nie pasował do mojej chorej wizji, dziś ma też dotrzeć filterek, jak wszystko pójdzie tym tempem to do końca tygodnia będę lał wodę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2011, 14:10
Post: #19
 
dpong napisał(a):Jest kolejny etap wczoraj kupiłem baniaczek w skorpionie, ale nie jestem zadowolony z jakości wykonania, liczyłem na coś lepszego (precyzja)
Brałeś optiwhite czy szkło zwykłe?
Ostatnio to w ogóle widze, że jak się czegoś nie zrobi samemu, to trudno być zadowolonym :/
Wynika to też z tego, że każdy chce wszystko jak najtaniej, a potem niestety ma to swoje konsekwencje.
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2011, 19:35
Post: #20
 
brałem zwykłe, a co do wrażenia, że lepiej samemu coś zrobić to już dawno mam takie odczucie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2011, 10:54
Post: #21
 
dpong napisał(a):brałem zwykłe...
A widzisz. Tu już ktoś pisał, że opti są lepiej wykonane niż zwykłe. No ale trudno.
W zasadzie jak zrobisz ładnie w środku, to nic nie ma znaczenia. Wszyscy tak czy tak gapią się w środek Smile
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 09:15
Post: #22
RE: zakładam akwarium
ok wczoraj zalałem baniak

[Obrazek: dsc17981024x685.jpg]

[Obrazek: dsc17991024x685.jpg]

[Obrazek: dsc18031024x685.jpg]

jakby ktoś miał świderki, lub inne ślimaki glonolubne, to będę dziś na spotkaniu i chętnie przyjmę/odkupię
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 10:35
Post: #23
RE: zakładam akwarium
Dpong no nieźle to wygląda teraz tylko czekać aż się rośliny rozrosną Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 10:43
Post: #24
RE: zakładam akwarium
no co z tą zieleniną teraz robić, czytam czytam i *****, tzn nawozić już czymś czy już czymś polewać EC, ALDESAN E, jak myślicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 11:27
Post: #25
RE: zakładam akwarium
Niczego na razie nie dolewaj poczekaj aż baniak się ustabilizuje i się rośliny ukorzenią Smile Jak masz testy to rób pomiary Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 11:49
Post: #26
RE: zakładam akwarium
faktycznie ładnie to wygląda! poczekamy teraz, jak roślinki pójdą w siłę - troszkę cierpliwości - w oczach rosnąć będą dopiero za jakiś czas (obejrzyj sobie fotorelację z mojego akwa - tam ładnie widać, w jakim tempie roślinności przybywało) Smile teraz nam Kolega będzie co tydzień wrzucał świeże zdjęcie i zobaczymy Smile dałeś coś pod kamyczki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 12:10
Post: #27
RE: zakładam akwarium
pod spodem jest żwir zmieszany z substratem tetry od Doliego, co do testów to może mi się uda dziś zrobić, ale nie wiem czy zdąże przed spotkaniem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 13:02
Post: #28
RE: zakładam akwarium
Na razie rób częste podmiany i EC nie zaszkodzi Smile . Kup testy NO2 i NO3 i sprawdzaj żebyś wiedział kiedy będziesz mógł sie za rybkami rozglądać choć masz na to co najmniej 2 tygodnie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 13:55
Post: #29
RE: zakładam akwarium
zapowiada się bardzo ładnie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2011, 12:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 22:45 przez rafal.)
Post: #30
RE: zakładam akwarium
Jeśli nie lejesz prosto kranu a tylko odstaną wodę to w czym to może szkodzić . Raczej zapobiega zbyt wielkiemu wzrostowi poziomu azotanów a więc wzrostowi glonów a przede wszystkim azotynów które w dojrzewającym zbiorniku są na wysokim poziomie niestety .
W przypadku startu zbiornika na substracie to jedyny sposób żeby zbiornik bezpiecznie zastartować bo dochodzi jeszcze bardzo wysoki poziom nawozów w słupie wody
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości