Odpowiedz 
Regał
22-02-2011, 11:31
Post: #1
Regał
Siemka mam pytanie co sądzicie o takim regale na akwa ,jak położę na jednej półce akwa126l to powinien wytrzymać :?: :?: :?:.
http://allegro.pl/regal-regaly-metalowy-...04838.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2011, 14:51
Post: #2
Re: Regał
brunopl napisał(a):Siemka mam pytanie co sądzicie o takim regale na akwa ,jak położę na jednej półce akwa126l to powinien wytrzymać :?: :?: :?:.
http://allegro.pl/regal-regaly-metalowy-...04838.html
Mam taki regał z róznymi klunkrami.
O nośność regału się nie boję, ale powiem, że nawet po wyładowaniu nie jest on tak do końca stabilny. Czyli jak po pijaku się jego chwycisz, to pociągniesz go za sobą razem z tym akwarum.
Ponieważ belka podpierająca jest z każdej strony, to ja nie widze, żeby płyta się uginała.
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2011, 15:05
Post: #3
 
napadywacz napisał(a):Obciążenie 250 kg na półkę powinno być rozmieszczone równomiernie na całej jej powierzchni. Górna część regału powinna być przymocowana do ściany wymogi BHP Nośność górnej oststniej półki 150 kg
Może wtedy nie będzie się chwiał.
Pisząc, że się chwieje, sygnalizowałem tylko, że konstrukcja nie jest, nazwijmy to "spawana". To zawsze będzie się chwiało.
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2011, 15:25
Post: #4
 
Mam podobny w garażu na różne ciężkie narzędzia. potwierdzam to co pisze Napadywacz - bezwzględnie musi być przymocowany do ściany inaczej jest huśtawką.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2011, 23:31
Post: #5
 
ok thx za porady a macie może jakieś inne pomysły na regał(lepsze )ale za podobną kasę :?: :?: :?:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2011, 00:54
Post: #6
 
Też szukam czegoś w tym stylu ale bardziej skłaniam się ku
http://allegro.pl/marbo-regal-magazynowy...01168.html
Jest o całą złotówkę droższy i według opisu ma mniejszą nośność pojedynczej półki o 50kg
ale za to zamiast płyty paździerzowej ma półkę z płyty MDF , która ma zdecydowanie większą wytrzymałość a kształtowniki regału są węższe (chyba z tąd mniejsza obciążalność) czyt. łatwiejsze do zamaskowania. Oczywiście wybór jest kwestią gustu
i naszych oczekiwań ale tak czy inaczej , koniecznie po wypoziomowaniu trzeba ten cud
techniki za 108 złotych polskich plus koszt przesyłki- ZAKOTWICZYĆ (najepiej w czterech punktach) bo tak jak kolega Mystik zauważył a ja podkreślę : jeśli rypnie to "INO ROZ" !!
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2011, 18:48
Post: #7
 
Nie znam obecnych cen stali ale pewnie dużo zdrożała, ale ja raczej spróbowałbym zrobić to z kątownika 3x3 cm, na którym nawierciłbym otwory do regulacji wysokości poszczególnych pięter. Poprzeczki również zrobiłbym z kątownika, na który można położyć jakąś płytę. Na pewno stabilniejsze.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2011, 07:54
Post: #8
 
Co do ceny kątownika 30x30x3 to ja się wypowiem bo operuję w tej branży również 1mb = 4,52 zł brutto Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Regał na akwaria arrowb 27 42,359 18-07-2014 11:26
Ostatni post: arrowb
Video regał czy wytrzyma ? Edd 21 39,900 13-04-2014 20:43
Ostatni post: Edd



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości