Odpowiedz 
LED-y do nano akwarium z mchami
17-01-2014, 21:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2014 21:19 przez edison.)
Post: #31
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
Ty chyba Mikołaj nigdy nie miałeś do czynienia z taśmą 3m szczególnie w tym produkcie .Miałem okazje je oglądać i próbować siłę kleju jest naprawdę mocny to nie taki jak w chińskich taśmach led.
Klej pod wpływem wilgoci może się różnie zachować czy to będzie 3m czy inna firma napewno całość nie wleci do akwarium a jeśli już to ani krewecią,rybką lub człowiekowi krzywda się nie stanie ze względu na zastosowania napięcia bezpiecznego w tych warunkach Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 21:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2014 21:28 przez Mikołaj.)
Post: #32
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
Właśnie że miałem do czynienia i wiem co się z nią dzieje pod wpływem temperatury. W chińskich ledach także jest taśma 3M, ale nie wiem czy to ta prawdziwa czy marteking Chinoli. Tesa zachowuje się lepiej przy temperaturze wyższej bo się nie rozlewa. Stosowałem tę taśmę do sklejania Tunelu z foli i latem przy nagrzanej nic szczególnego się nie działo. Wiadomo przy każdym kleju trzeba dobrze odtłuścić powierzchnię, ale to każdy chyba wie.


A co do klejów, sprawdza się porzekadło;

Klej najlepiej trzyma, gdy go prawie nima.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2014 21:45 przez Marmota.)
Post: #33
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
Moduły są przyklejone do płaskownika aluminiowego 60x3 mm kupionego w Leroy Merlin. Płaskownik do płytek szklanych a te na dole do profilu aluminiowego o przekroju litery H idealnie pasującego na szybę grubości 6 mm. Lampkę można swobodnie poruszać wzdłuż po krawędziach akwarium. Zachowuje się trochę jak pociąg na szynach. Przez to, że nóżki są szklane a nie akrylowe całość jest bardzo stabilna i nie ma tendencji do obalania się czego się obawiałem przed jej zmontowaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 21:56
Post: #34
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
http://allegro.pl/klej-epoksydowy-metalo...55327.html
tu obszerny opis http://sklep.hurtmet.pl/p4582_313_klej_e...x12ml.html

ale ten klej to troszke przesada, aczkolwiek nie kosztuje jakoś dużo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 21:57
Post: #35
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
Może Marmota albo Arrowb Tobie potwierdzą albo zaprzeczą Smile w co wątpie ale nie rozumiem Twoich wypowiedzi nad czymś z czym nie miałeś kontaktu tu taśma 3M ledy a niedawno JBL.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 22:21
Post: #36
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
... Wszystko widziałeś wszędzie byłeś nawet u mnie w domu i widziałeś jak to nie używam taśmy. Dziękuję do widzenia ciężko Cię ogarnąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 22:35
Post: #37
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
Póki co ledów nie będę odklejał od tej taśmy, jeżeli odpadną to dam znać i wymienię na ww. przez Mikołaja, jeżeli będą się trzymać to też dam znać, krótko mówiąc czas pokaże ile ta taśma jest warta.
Ale w zasadzie bardziej niż taśma interesują mnie same źródła światła, jak i co pod nimi będzie rosnąć to jest dla mnie najciekawsze.
pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2014, 00:49
Post: #38
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
Tasma od kilku miesiecy nie odkleila sie, mysle, ze nie ma co siac paniki w tej kwestii. Wrzuc fotke Marmota Smile

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2014, 14:10
Post: #39
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
A to akwarium już zalane czy jeszcze puste ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2014, 21:42
Post: #40
RE: LED-y do nano akwarium z mchami
Niestety z braku miejsca i czasu musiałem je odstawić na razie do piwnicy. Więc póki co stoi puste i się kurzy.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości