Odpowiedz 
Moje pierwsze 112l
20-02-2011, 23:12
Post: #16
 
tylko ze danio pływają do góry, chociaż u mnie jest ich tyle ze pływają wszędzie Lol

a możne przyjdźcie na spotkanie w środę ? Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 23:23
Post: #17
 
Dziękujemy za zaproszenie Smile Niestety Krzyś ma angielski a ja jestem w tygodniu poza Poznaniem Sad Ale jak nam się wszystko wyprostuje to chętnie wpadniemy Smile Póki co mamy forum Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 23:24
Post: #18
 
a co myslisz o ramirezach?

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 23:37
Post: #19
 
ramirezy bardzo ładne ale muszę jeszcze wszystko przemysleć - dążymy do bitopu Amazonki do tego wielkość ryb + współlokatorzy + wielkość zbiornika = :?:
Musze jeszcze trochę poczytać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 23:38
Post: #20
 
Tylko nie daniosy moim zdaniem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 23:44
Post: #21
 
no ok alarm ale one ładnie wygladaja Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2011, 23:11
Post: #22
 
Witam. Akwarium dojrzewa już trzeci dzień i zaczynają się pierwsze schody.
Dziś zauważyliśmy pierwsze nitki i skupiska glonów w związku z tym zmniejszyliśmy czas naświetlania do 10h. Czy może jeszcze go ograniczyć?
Na korzeniu w zagłębieniach pojawiły się białe plamy. Przeszukaliśmy trochę internet i jest kilka przyczyn tego stanu rzeczy:
- wyłazi z korzenia sól (pani w zoologicznym wręcz błagała żeby go nie wygotowywać tylko opłukać)
-jest to pleśń
Rozwiązania powtarzają się trzy, na:
- "szopa pracza" czyli wyciągać raz w tygodniu i myć pod bieżącą wodą.
- "kucharza" wyciągnąć i wygotować
- jakoś to będzie czyli zostawić a ryby same to wyjedzą.

Zastanawiam się czy nie kupić trochę rozwielitek i wpuścić je na czas dojrzewania akwarium żeby wyjadały glony i resztki organiczne.

Co do obsady:
Zastanawiamy się czy
15 neonów innesa
15 drobnoustków obrzeżnych (W sklepie na Małeckiego sprzedawcy bardzo odradzali zestaw neonków i hokejówek bo te drugie lubią podgryzać neony)
2-3 Otoski
3-5 kirysków
Parka pielęgniczek np. lobbowanych przez Svenje Ramirezów lub trójpręgich
To nie będzie za dużo jak na nasze 112l
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2011, 00:14
Post: #23
 
Krzys napisał(a):Witam. Akwarium dojrzewa już trzeci dzień i zaczynają się pierwsze schody.
Dziś zauważyliśmy pierwsze nitki i skupiska glonów w związku z tym zmniejszyliśmy czas naświetlania do 10h. Czy może jeszcze go ograniczyć?
Hehe. Podoba mi się ten tekst: "ograniczyliśmy do 10h" Smile.
Nie wnikając za bardzo z w szczegóły, to ja wyszczególniam dwa główne sposoby startu akwarium:
1. Walisz szybko-rosnących roślin do oporu, podajesz im CO2 i światłem się specjalnie nie przejmujesz
2. Robisz sobie normalne akwarium i startujesz z 6h dziennie oświetlenia, zwiekszając co tydzień jego długość o 1h. I tak dochodzisz do 10-12h.
I oczywiście każdy ma swój sposób na start, ale nazwijmy, że to powyżej to punkt odniesienia.
Krzys napisał(a):Na korzeniu w zagłębieniach pojawiły się białe plamy. Przeszukaliśmy trochę internet i jest kilka przyczyn tego stanu rzeczy:
Raczej jest to pleśń. Zwykle wyjadają to ryby i już.
Krzys napisał(a):Zastanawiam się czy nie kupić trochę rozwielitek i wpuścić je na czas dojrzewania akwarium żeby wyjadały glony i resztki organiczne.
A tego to nie znałem. Ciekawe.
Krzys napisał(a):Co do obsady:
Zastanawiamy się czy
15 neonów innesa
15 drobnoustków obrzeżnych (W sklepie na Małeckiego sprzedawcy bardzo odradzali zestaw neonków i hokejówek bo te drugie lubią podgryzać neony)
2-3 Otoski
3-5 kirysków
Parka pielęgniczek np. lobbowanych przez Svenje Ramirezów lub trójpręgich
To nie będzie za dużo jak na nasze 112l
Neony i Ramirezki. Gdzieś to już widziałem. Może być jatka. Do pielęgniczek zasadniczo nie dokłada się żadnych rybek, któe mogą je wkurzać swoimi ogonami.
Jeżeli chcesz neony, to dałbym ich ze 20 +otoski+kiryski. Bez pielęgniczek.
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2011, 03:34
Post: #24
 
Oczywiście pisząc o dojrzewaniu masz świadomość że na rybki to jeszcze za wcześnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2011, 08:14
Post: #25
 
Tak oczywiście. Rybki najwcześniej za 1,5 tygodnia a nawet za ponad 2. O obsadę się pytałem bo mieliśmy trochę wątpliwości czy ta ilość i te gatunki będą dobre.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2011, 11:58
Post: #26
 
Mystik u mnie Ramirezki w ogóle nie interesują się neonami, może trochę je odganiają podczas karmienia ale tak to żyją w harmonii Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2011, 12:01
Post: #27
 
Matys napisał(a):Mystik u mnie Ramirezki w ogóle nie interesują się neonami, może trochę je odganiają podczas karmienia ale tak to żyją w harmonii Smile
Pewnie wszystko zależy od zbiornika, "zalesienia", itd.
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2011, 09:27
Post: #28
 
Krzys napisał(a):Zastanawiam się czy nie kupić trochę rozwielitek i wpuścić je na czas dojrzewania akwarium
Zdecydowanie niedobry pomysł. Jako zywiciel pośredni może dostarczyć do zbiornika pasażerów na gapę. Jeśli już - można nimi karmić ryby, ale bez przesady. Najlepiej utrzymywać jak najmniejszą populację.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2011, 21:31
Post: #29
 
Akwarium powoli dojrzewa.
Dodaliśmy kultury bakterii a z roślinkami przybyli pasażerowie na gapę czyli ślimaczki. Rosną sobie jak na drożdżach, żerując na plantacjach glonów wszelakich: zielonych, białych i brązowych. Te ostatnie smakują im najbardziej.

Roślinność chyba się zaaklimatyzowała. Żabienica puściła pęd jak do kwitnienia, Hygrophila corybosa puszcza nowe listki, anubias rozprostowuje listki, Pistia wypuściła prześliczne korzonki, nawet Eleocharis po początkowym "uschnięciu" zaczyna wypuszczać pojedyncze ślicznie zielone "gałązki". Tylko Hetnathera jakoś się nie potrafi odnaleźć w nowym środowisku. Może złe miejsce za blisko filtra albo za mało światła za korzeniem?

Opanowaliśmy też trudną sztukę użycia odmulacza Smile
Przymierzamy się do zakupu ybek w postaci:
15 neonków czarnych
4 otosków
4 kirysków lamparcich
i parki pielęgniczek Agassiza

Korci tez nas chęć spuszczenia całej wody wyprania wszystkich elementów akwarium i odstawienia ich na swoje miejsce ale mam nadzieje, że rybki szybko zrobią porządek z glonami na wszystkich powierzchniach - będą to najgrubsze ryby i to bez karmienia Lol

Czekamy też na przybycie zakupionych testów do wody i "easycarbonu".
Pozdrawiamy
Asia i Krzyś
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2011, 01:02
Post: #30
RE: Moje pierwsze 112l
Z góry przepraszamy za spamowanie (post pod postem) ale dziś dotarły do nas testy paskowe JBL, wiem wiem nic specjalnego ale miały służyć do zorientowania się co w wodzie piszczy.
Wziąłem pierwszy pasek i bach do wody na 1 sek. jak w instrukcji, kwadraciki zaczęły zmieniać barwę i lekko się zdziwiliśmy.
NO3 Ponad 250mg/l
NO2 kwadracik przyjął kolor czarny gdzie ciemny róż to10mg/l
GH >21
KH w okolicach 0
pH poniżej 6,4

Test dla zwykłej kranówy dał taki sam efekt??
Najlepsze jest, że ślimaki mają za nic mordercze stężenie NO2 i NO3 i wcinają glony aż miło patrzeć.

Filtr działa nonstop, jedna komora zasypana jest CeraPure druga ma włókninę filtracyjną.
Oświetlanie włączone 8h dziennie, temperatura wody 26stopni. Wodę podmieniamy około 15-20 litrów raz w tygodniu, raz w tygodniu dodajemy bakterii BactoActive firmy Tropical .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [112l] Moje pierwsze akwa. vGRATKAv 2 7,151 12-08-2016 13:44
Ostatni post: Elfir
  Moje pierwsze iwagumi. rex692 49 89,208 05-03-2016 21:38
Ostatni post: rex692



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości