Odpowiedz 
Pomoc w doborze dodatkowego filtra
22-11-2013, 09:39
Post: #1
Pomoc w doborze dodatkowego filtra
Witam,
Doszedłem do wniosku, że przydałby się dodatkowy filtr spełniający rolę filtra głównie mechanicznego. Chciałbym zamontować kaskadę ale specyfika pokrywy pozwala mi na montaż filtra przelewowego o maksymalnej szerokości 18 cm. Pomysł kaskady podoba mi się najbardziej ze względu na dostępność wkładów i fakt, że nie zajmuje miejsca wewnątrz akwarium.
Co możecie mi polecić? Myślałem nad Aquael FZN-2 ale jest chyba za szeroki.

Akwarium 200 litrów
Filtracja: Tetra EX 700
Fauna: 10 x neon czerwony; 10 x zwinnik jarzeniec; parka Ramirezek; 7 x otosek; 2 x bocja mysia; 1 x bocja wspaniała; 1 x labeo; 10 x krewetka amano; 3 x krewetka filtrująca
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 10:21
Post: #2
RE: Pomoc w doborze dodatkowego filtra
Chcesz ten filtr zamontować do swojej 200 setki , jeżeli tak to jest za mały. Jak juz to FZN 3 zamontuj.
Ja mam FZN 3 w 30tce Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 12:23
Post: #3
RE: Pomoc w doborze dodatkowego filtra
Chcę zamontować jako filtr wspomagający kubełek.
Kaskada dałaby mi bardzo łatwy dostęp do mediów filtracyjnych.
FZN 3 nie zmieszczę.

Akwarium 200 litrów
Filtracja: Tetra EX 700
Fauna: 10 x neon czerwony; 10 x zwinnik jarzeniec; parka Ramirezek; 7 x otosek; 2 x bocja mysia; 1 x bocja wspaniała; 1 x labeo; 10 x krewetka amano; 3 x krewetka filtrująca
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 16:07
Post: #4
RE: Pomoc w doborze dodatkowego filtra
FZN-2 wejdzie z lekkim zapasem, właśnie zmierzyłem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 11:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2013 12:09 przez pawlito. Powód: Nowe informacje)
Post: #5
RE: Pomoc w doborze dodatkowego filtra
Dzięki bardzo za informację.
Właśnie się dowiedziałem, że kuzyn ma FZN-2 w domu którego nie używa.
Będę mógł sobie potestować i ewentualnie później od niego odkupić jak będę zadowolony.
Jeszcze tylko jedno pytanie:
Ile miejsca muszę zostawić między szybą akwarium a ścianą pokoju żeby mieć kilka cm luzu między filtrem a ścianą ?
Tak się składa, że dzisiaj lub najpóźniej jutro przed południem będę przestawiał akwarium więc przy okazji zostawiłbym potrzebne miejsce.

Akwarium 200 litrów
Filtracja: Tetra EX 700
Fauna: 10 x neon czerwony; 10 x zwinnik jarzeniec; parka Ramirezek; 7 x otosek; 2 x bocja mysia; 1 x bocja wspaniała; 1 x labeo; 10 x krewetka amano; 3 x krewetka filtrująca
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2013 16:04 przez Benon. Powód: Nowe informacje)
Post: #6
RE: Pomoc w doborze dodatkowego filtra
pawlito napisał(a):Ile miejsca muszę zostawić między szybą akwarium a ścianą pokoju żeby mieć kilka cm luzu między filtrem a ścianą ?
Filtr ma około 11 cm.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości