Odpowiedz 
Tjuning Decolight :)
17-11-2013, 19:33
Post: #1
Tjuning Decolight :)
Leniwa niedziela, a akwa pod cristale grzebac nie wolno, to pogrzebałem obok a w zasadzie nad.
Czarny kolor lampki Decolight jest średnio atrakcyjny i dobrze widać na niej kurz. Miałem pod ręką białą folię Oracal 641 i stwierdziłem, że okleję sobie lampkę. Pomysł na spontanie i nie robiłem zdjęć w trakcie.
Lampkę rozbieramy, myjemy, na mokro przykładamy folię, dociskamy głaszcząc paluchami od środka na zewnątrz. Najgorszy moment to ogarnąć półkolisty przód lampki, do tego celu pomocna jest suszarka do włosów. Podgrzewamy folię i naciągamy. Na koniec podgrzewamy i wygładzamy całość żeby klej z folii dobrze trzymał.
Tak mi to wyszło:
[Obrazek: y3sy.jpg]
[Obrazek: ah3m.jpg]
[Obrazek: iepz.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 21:43
Post: #2
RE: Tjuning Decolight :)
Całkiem ładnie ci to wyszło
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 23:04
Post: #3
RE: Tjuning Decolight :)
Dziękuję, trochę wprawy trzeba Smile
Idąc za ciosem wywaliłem badziewne, zielone narożniki wyglądające jak klocki z chińskiego rynku. Szybka decyzja, tnę rurki od napowietrzania:
[Obrazek: xsdi.jpg]
Ameryki w sumie nie odkryłem ale efekt moim zdaniem o niebo lepszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 23:07
Post: #4
RE: Tjuning Decolight :)
Jakby całość była biała byłaby bajeczka Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 23:18
Post: #5
RE: Tjuning Decolight :)
Taki był pierwotny plan ale tam gdzie styka się obudowa z uchwytem na szybę folia się zwijała gdy zmieniałem kąt lampy, podobnie śruba zaciskająca. Samego uchwytu na szybę nie oklejałem, bo nie wiadomo jak folia i klej wpływa na wodę.
Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa w tym temacie Smile
PS. folię można w każdej chwili zerwać jak by trzeba (tfu odpukać) oddać na gwarancję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 00:06
Post: #6
RE: Tjuning Decolight :)
Bardzo fajnie. A jak okleiłeś ją na końcu po lewej stronie, bo tam jest zakończenie i nie widać żadnych zakładek. Czy ją jakoś naciągnąłeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 08:02
Post: #7
RE: Tjuning Decolight :)
Lewa strona jest formowana na ciepło i folia naciągnięta, prawa obcięta ostrym nożem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości