Odpowiedz 
Jakiej wody użyć?
11-11-2013, 19:03
Post: #1
Jakiej wody użyć?
Szykuję się do odpalenia nowego zbiornika. Mam do was pytanie odnośnie wody jakiej mam użyć. Co polecacie lać? Kranowit czy ro? a może mieszać. Czym się kierować przy doborze metody? Wiem że gdy stosujemy czyste RO trzeba mineralizować. Jak to robić i czy drogie to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 19:16
Post: #2
RE: Jakiej wody użyć?
To zależy co w nim będziesz trzymać. Nie które ryby tolerują już zwykłą kranówkę, te bardziej wymagające niestety nie (paletki), wówczas z RO lub mieszanka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 19:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2013 19:25 przez maximus.)
Post: #3
RE: Jakiej wody użyć?
Planowana obsada:

60x axeleroid blue
10x otos
10x amano
???x red cherry

Wiem że ryby niektóre tolerują kranówkę, ale chciał bym że by było jak najlepiej jeśli gra warta by była świeczki. Dodam jeszcze że planuje typowego roślinniaka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 19:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2013 19:35 przez Tomayo.)
Post: #4
RE: Jakiej wody użyć?
Wyczytałem, że to blisko biotopu azji, a tam woda lekko kwaśna do obojętnej i takie wymagania dla Axeleroid blue. Czyli teoretycznie powinieneś wlać wodę wymieszaną. Teraz zależy od możliwości i finansów.
Masz testy na ph i twardość?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 19:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2013 19:36 przez maximus.)
Post: #5
RE: Jakiej wody użyć?
Ale o jakie koszty chodzi właśnie no bo woda sama w sobie nie taka droga.
Tak testy kupiłem w weekend od Edisona Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 19:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2013 19:40 przez Tomayo.)
Post: #6
RE: Jakiej wody użyć?
Chodzi mi o to czy masz w domu RO, czy musisz załatwić. Jeśli nie to musisz kupić albo wodę demineralizowaną, koszt około 4.- za 5 litrów lub RO - ogłasza się gościu w centrum, że po 4.- 10 litrów (trzeba mieć własny baniak) lub ktoś Ci będzie użyczać w jakiś tam sposób. Wydaje mi się, że stosunek 1:1 lub 1:2 byłby dobry.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 19:50
Post: #7
RE: Jakiej wody użyć?
Wodę kupował bym w czerwonej torebce. Będe miał akwa 112 l tak że tak wiele jej nie będę potrzebował. Czy przy mieszaniu w takim stosunku jak podałeś stosuje się jeszcze jakieś mineralizatory?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 19:58
Post: #8
RE: Jakiej wody użyć?
Tego nie wiem. Wydaje mi się, że do tego jeszcze nawóz do roślin (tam są rzeczy potrzebne do wzrostu roślin). Wody kwaśne i z klimatów BW są to jałowe wody, ubogie w związki mineralne, więc nie trzeba chyba nic dodawać specjalnego. Z roślin proponowałbym jakieś Zwartki - byś miał z tamtych rejonów co ryby (główne) - nie są to też zbytnio wymagające rośliny i powinny ładnie rosnąć w Twoim akwarium. Nie ukrywam, że mam na zbyciu coś z tego, bo na dniach robię restart.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 20:06
Post: #9
RE: Jakiej wody użyć?
Tomayo dzięki ale ja startuje z baniakiem dopiero w styczniu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 20:32
Post: #10
RE: Jakiej wody użyć?
Ja ostatnio eksperymentowałem Smile mieszałem RO z wodą w 5L baniakach do picia z LIDLA, jest ich kilka rodzajów i kilka firm, wybierz najlepszą parametrami dla siebie zmieszaj z RO i sprawdzaj co się dzieje....

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości