Odpowiedz 
Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu.
16-02-2011, 16:08
Post: #1
Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu.
Przed chwilą zauważyłem w moim "nabiurkowniku" różowawe glizdki pełzające dość szybko po szybach i podłożu, największy osobnik miał z 8mm długości pozostałe w okolicach 3-5mm, poruszał się jak ślimak tylko znacznie szybciej, szybciej niż rozdętki. U tego największego zauważyłem jakby trójkątny kształt głowy(?) o ile to głowę ma Biggrin ktoś ma pojęcie co to? Czy się tego bać? W akwa jest kilka danio galaxy ale jak widać chyba nie smakuje im to coś Tongue poza tym tylko krewety i ślimaczki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 16:11
Post: #2
 
Masz wypławki. Klasyka...

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 16:20
Post: #3
 
No właśnie kiedyś miałem już z wypławkami styczność i były mniejsze i białe Tongue do tego ta trójkątna głowa mnie zdziwiła, ale fakt znalazłem już ten oto art:

Wypławek i jego zwalczanie

gdzie na obrazku obiekt D odpowiadał by mojemu Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 16:33
Post: #4
 
Na wypławki dobrze robi wpuszczenie na chwile gupika, tylko nie należy go dokarmiać - u mnie zadziałało w krewetkarium (może i zjadł jakieś młode krewcie ale strata warta zysku) Smile

p.s. nie musi byc koniecznie gupik, inne małe żyworodki będą równie dobre
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 16:36
Post: #5
 
No właśnie za pierwszym razem wykorzystałem samiczkę gupika również w krewetkarium ale teraz spodziewałem się, że danio galaxy się tym zajmą a z tego co widzę jeden wyschnięty na wiórek, mało je ale wypławkami gardzi Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 16:46
Post: #6
 
napadywacz napisał(a):Czyli pozostaje -no planaria Sad

A dokładniej co to znaczy? - ok już wiem - chemia.

Tylko, że mam tam sporo ślimaczków zarówno tych pospolitych jak i rarytaski a nie wyobrażam sobie wyłowić je wszystkie Tongue zauważyłem tylko 3 sztuki z czego jedną wyjąłem już z akwa, może jakoś obejdzie się bez chemii. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wypławków jest znacznie więcej, zobaczymy jak sprawa się rozwinie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2011, 10:36
Post: #7
RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu.
Ja się też dzisiaj dowiedziałam że jestem posiadaczką tych nieproszonych gości.

Może ktoś jeszcze podzieli się uwagami na temat ich zwalczania.

Ja chyba na chwilę obecną popędzę kupić gupika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2011, 17:50
Post: #8
RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu.
Jak mi w srodę przypomnicie to pokaże wyklad kolegi z Krakowa na ostatnim zlocie krewetkomaniaków . Sprawa jest poważna bo oprócz krajowych nie groźnych pojawiają się przybysze ze wschodu bardzo agresywne . Środki dostepne na rynku niestety również tępią slimaki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2011, 19:03
Post: #9
RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu.
Ktoś stosował inne ryby zamiast gupika? Szukam pomysłu co mógłbym wpuścić do krewetek aby zajęło się wypławkami, nie było szkodliwe dla krewet, ładnie wyglądało i było ciekawsze niż gupik.

Czyli szukam rybki anty-wypławkowej do krewetkarium na stałe można powiedzieć, co polecacie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2011, 08:46
Post: #10
RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu.
Hell yeah! Na to czekałem Biggrin boję się tylko, że jak podrośnie to będzie młócił krewety aż miło...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2011, 11:05
Post: #11
RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu.
Jak by nie patrzeć to mały drapieżnik no ale bardzo się cieszę, że u Ciebie taki spokój mam nadzieję, że u mnie też krewet nie ruszą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypławki SzymonPieta97 5 12,280 11-11-2011 10:12
Ostatni post: SzymonPieta97



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości