Odpowiedz 
Malawi [300l]
23-11-2013, 15:16
Post: #16
RE: Malawi [300l]
Hej.mam gdzies oferte jesienna z TAN-MAL,mogę podesłac,a baniak naprawde fajny ja w swoim miałem dylemat czarne skały czy białe,ale te i te niezle wyglądają.a styropian na dnie to niezbyt dobry pomysł,moje pyski codziennie modernizuja swoje dno do samej szyby,więc reszty można sie domyślic na 100%.

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 17:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2013 17:18 przez Guban88ok3m.)
Post: #17
RE: Malawi [300l]
No jeśli masz to bym był wdzięczny. Ale styropian leży na szybie na dnie na to skały i na końcu piasek , więc jest ok bo dziur w styropianie nie zrobią a skały nie wychodzą poza styropian.


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 18:44
Post: #18
RE: Malawi [300l]
moje przechodza pod skałami jak robaki,no ale sam zobaczysz.Co myslisz o mojej obsadzie,lekka przeginka co?(prosiłeś ,wyszczególniłem)

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 20:27
Post: #19
RE: Malawi [300l]
Myślę ,że w Tanganice - Konin mają, jeśli nie ,zgłoś te pytanie do użytkownika naszego forum o ksywce Smoko, na pewno podpowie, ma wprawdzie Tange ale jest mocny w temacie a pojemność baniaków to dla mnie nieosiągalne marzenie. ze styropianem może być kiedyś problem, ja podłożyłem plekse i mam spokój,a Lamprologus Caudopunctatus i Lamprologus Ocelatus Gold które sobie u mnie pływają potrafią sporo kopać ,zwłaszcza jak muszle nie leżą po ich myśli.Wprawdzie nie są to ,,koparki,, typu Brewisy ale też potrafią przeorać dno.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 12:21
Post: #20
RE: Malawi [300l]
Pomysł ze styropianem pod kamieniami moim zdaniem bardzo dobry. Pyski lubią kopać i jakby taki kamyczek się obsuną i stuknął w dno mogło by być nie ciekawie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 17:29
Post: #21
RE: Malawi [300l]
Z dziś :

[Obrazek: mv1dvq.jpg]

Kamienie zbrązowiały lekkoWink


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 18:47
Post: #22
RE: Malawi [300l]
Ja najchętniej wpuścił bym TYLKO cos z tropheusów

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 01:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2013 01:59 przez Michu2802. Powód: Nowe informacje)
Post: #23
RE: Malawi [300l]
A gdzie kupiłeś kamloty? W przyszłym roku koło czerwca mam zamiar (ale jeszcze się waham) przejść na malawi albo tanganike. I powoli może zacznę kupować asortyment do startu. Co jak co roślinne dla mnie najpiękniejsze, ale z powodu studiów coraz mniej mam czasu na dopieszczanie mojego aktualnego baniaczka, a w końcu kamienie nie rosną + ryby z tego biotopu wpadły mi w oko Smile.

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 16:34
Post: #24
RE: Malawi [300l]
Odnośnie kamlotów - serpentynit był na pewno w składzie kamienia na rogu Golęcińskiej za jednostką wojskową z Lechicką. Nie wiem jak jest teraz , w zeszłym roku o tej porze mieli przerwę zimową.Było tego sporo, można przebierać ,ceny przystępne. Serpentynit zmienia barwę po włożeniu do wody.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 17:06
Post: #25
RE: Malawi [300l]
Serpentynit po włożeniu do wody daje odcień zielonkawości, bardzo ładnie się prezentuje w zbiornikach, miałem przez jakiś czas Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 18:59
Post: #26
RE: Malawi [300l]
Zbiornik ładnie sie prezentuje,"mroczny klimat" z tym oświetleniem.

Pozdrawiam
Tomek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 22:35
Post: #27
RE: Malawi [300l]
Na żywo jest troszkę inaczej ze światłem Smile Ponieważ w aparacie ustawiłem na światło świetlówki muszę pokombinować z nim bo mam zwykłą cyfrówkę i chce by zdjęcia wyglądały jak najlepiej a wcześniejsze zdjęcia nie są najlepszej jakości Wink Może w następnym roku kupie lustrzankę ale jak na razie muszę się zadowolić cyfrówką. A co do kamieni to ja kupiłem w Lesznie na składzie kamieni zakupiłem ok 180 kg ale zrobiłem selekcje i wybrałem te co mam w akwa a reszty nie mam już.


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 23:26
Post: #28
RE: Malawi [300l]
co to za lampy ? pisałes coś wczesniej o nich,? podeslij zdjęcie szukam coś podobnego

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2013 23:34 przez Guban88ok3m.)
Post: #29
RE: Malawi [300l]
To są naświetlacze LED 10 W jeden 6500 k ( musi być 6500 k barwa zimna )
Jak Cie interesuje przejdź do elektrycznego i zobacz w jakich cenach mają. Ja zakupiłem 2 na allegro z czego jeden po tygodniu może padł i musiałem dokupić. Ale już nie zmawiałem ,poszedłem do elektrycznego i zakupiłem. Dokręciłem jak najbliżej przedniej szyby się dało ,czyli na ścianie podłużnej pokrywy i żeby uzsykać efekt półmroku z tyłu. Wyszło ok jak dla mnie. Tył jest niedoświetlony jak dla mnie i boki co też maskuje trochę osprzęt w akwaWink
http://www.prescot.com.pl/naswietlacz-le...p2717.html


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 23:39
Post: #30
RE: Malawi [300l]
Dziekuje,pomysle nad takim oświetleniem,a dlaczego ci padł jeden jakas wada?

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości