Odpowiedz 
30l coś jak kostka pod crystale
12-11-2013, 22:12
Post: #31
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Wiadomo, jak będę lał z wiadra prosto na media to syf się wzniesie ale jak wyłączę filtr na 15 min i z gwinta zaleję nieśpiesznie po głowicy filtra to będzie si. Z resztą na upartego jak bym dał gąbkę (nawet nie zbyt grubą) dodatkowo poziomo nad głowicą filtra to mogę tam lać z rzeczonego wiadra, modyfikacje wyjdą z czasem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2013, 09:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2013 09:26 przez HOLI.)
Post: #32
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
No edison nie dziwi mnie twoje zakoczenie Smile A sprawa okazała sie banalnie prosta jak wyciągnąłen korzenie bo trzeba było je troche przewiązać , przy okazji przyciąc i ponownie je włożyłem do wody to że tak powiem przestrzeni zrobiło sie więcej a krewercie ja k zawsze w takiej sytuacji momentalnie obsiadły odsłonięte części wystrojy i zaczeły pojadac i tu szybka akcja liczyłem ja liczyła żona i wyszło nam wspólnie taka coś w tym przedziale 110-130 szt . łatwo nie było ale jakoś tam sie udało Smile

a co do twojego hamburg ato juz sobie go przeanalizowałem i prawdopodobnie postawie na takie rozwiązanie. Z tym że gąbka napewno 45 ppi ni o czarna jęsli sie dostanie Wink

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2013, 12:23
Post: #33
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
I gąbki pisz do Bruna będzie zamawiać a razem zawsze taniej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2013, 18:42
Post: #34
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Mikołaj napisał(a):I gąbki pisz do Bruna będzie zamawiać a razem zawsze taniej
Miki
nie jaraj się tak, ja pytałem się Tobie o cenę gąbki (dzięki za link ,biorę już z tego miejsca ) a ty od razu że ja będę zamawiał a ja właśnie nie będę zamawiał bo już zamówiłem.Ale za jakiś tydzień podłoże będę brał to jak co to można się podłączać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2013, 19:25
Post: #35
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Chciałem dobrzeSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2013, 20:29
Post: #36
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
a wyszło jak zwykle Smile Smile Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2013, 22:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2013 22:01 przez brunopl.)
Post: #37
Shocked RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Spoko luz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 16:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2013 21:01 przez Benon. Powód: Nowe informacje)
Post: #38
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Wczoraj minął trzeci tydzień od startu, zbiornik spokojnie dojrzewa, parametry wody bez zmian, pojawiło się sporo proszonych gości. Jednego udało mi się ustrzelić Smile
[Obrazek: ktek.jpg]
Na czas dojrzewania dołożyłem hydrocotyle sp. japan na rurce od filtra.
Doszedł też fissidens fontanus na kokosie.
Tak to teraz wygląda:
[Obrazek: gh07.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 21:20
Post: #39
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
To zbiornik hodowlany czy dekoracyjny ? Bo jeśli dekoracyjny to trochę ubogo nadal , na hodowlany wystarczy chociaż więcej miejsc do schowania mogło by się znaleść i mchów w póki co same wylinki spokojnie nie miały by gdzie odbyć. Microsorium tego nie zapewni , pelia , kilka korzeni napewno też.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 21:39
Post: #40
Odp: 30l coś jak kostka pod crystale
A czy do wylinki i okres po potrzebna jest kryjówka?
Nie sądzę, gdy nie ma wrogów w akwarium to robaki robią wylinke na moich oczach piękne :-)

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 23:34
Post: #41
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Zbiornik ma być miły dla oka i zapewnić optymalne warunki dla robaków. Kilka wylinek redek było i żyją, wiem, że crystale to inna liga, w akwa jest kilka kryjówek, pod kokosami i drewnem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 08:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 08:52 przez HOLI.)
Post: #42
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
z doświadczenia wiem że najwięcej wylinek odbywa sie w zakamarkach . Bardzo łatwo to sprawdzić, wystarczy unieść korzeń kokos czy wszelkie inne możliwe kryjówki a zobaczy sie jaka ilość wylinek dosłownie rozpyli sie po akwarium. Zgadzam sie że jeśli sa inni mieszkańcy nie zasiedlaja zbiornika nie są one aż tak potrzebne i że nie raz można zaobserwować wylinke ale są to nie tak częste przypadki jak mówiłem wcześniej. Poza tym samice najczęsciej w ukryciu odbywaja wylinke i potrafią tam sie jeszcze po skrywać w zwiazku z natarczywymi samcami którzy jak wiadomo po wyczyciu " świerzego mięska " lataja po całym akwa jakby to był żużel i tylko czekają :)Może dla kogoś komu zależy na tym żeby jak najszybciej nosiła jaja to nie ma znaczenia ale dla samopoczucia kreweci ma napewno. Gdzieś kiedyś czytałem że można to działanie oporównać do ludzi bo kobiety nie przebieraja sie na ulicy czy też nie zwalają ubrań wiadomo dlaczego - płeć przeciwna Smile i to chyba było trafne porównanie.

świeżego oczywiście "ż" coś tam sie wkradło Smile

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 09:45
Post: #43
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Pomyśl czasami Holi co robi filtr w szkiełku po za zbieraniem syfu? No chyba logiczne, że jak wstawisz korzonek czy kokosa czy cokolwiek to każdy syf łącznie z wylinką zostanie tam zaniesiony przez prąd wody wytworzony z pompki. Wstawisz mech do pustego baniaka to tam znajdziesz to samo. Tak jak jak już pisano-nie ma wrogów to kreweta nie musi się z zrzucaniem starego pancerzyka kryć.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 10:51
Post: #44
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Masz troche racji ale biorąc pod uwage to że zrobimy dość mocny prąd w szkle wtedu ok zgoda. Natomiast ja mam ustawione przy krewetkach ( pat mini na zero ) tak że nawek gałązka mchu sie nie ruszy a jak wrzuce szpinak czy sypki pokarm opada po lini prostej na dno. Wiem co masz na myśli ale w moich warunkach nie ma to nic do rzeczy.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 15:17
Post: #45
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Woda sam w sobie czy chcesz czy nie chcesz się przemieszcza nawet jak masz słaby filtr-a przykład prosto z brzegu-ogrzewanie baniaka. Ciepła ogrzana woda przemieszcza się do góry a zimna na dół szkiełka. Tym o to chyba banalnie prostym przykładem chyba wyjaśniłem skąd bierze się syfek gdzieś wokół wyposażenia akwarium jakim jest korzeń, kokos czy nawet mech na dnie akwarium. Już nie będę przytaczał innych przykładów jak rzeki, jeziora czy insze wody przenoszą masy piachu. Kto tam stosuje filtry?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości