Odpowiedz 
30l coś jak kostka pod crystale
08-11-2013, 21:45
Post: #16
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Wypuść powietrze z podłoża Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2013, 15:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2013 22:21 przez Benon.)
Post: #17
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
No tak, miałem już nie grzebać...

Edit.
Korzystając z okazji, że właśnie spalił mi się zasilacz od kompa, zrobiłem sobie chłodzenie, będzie podpięte pod RT2O.
[Obrazek: cidk.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 02:08
Post: #18
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
i tak to będzie stało coś mi się wydaje że będzie sporo hałasu jak jest oparte bezpośrednio o szkło
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 12:07
Post: #19
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Nie widać tego na foto ale na krawędź szyby nałożyłem przecięty silikonowy wężyk, nic nie brzęczy Smile
Wiatrak jest wolnoobrotowy, nawet bez tego nie wibruje. Słychać tylko szum powietrza, sam silnik w zasadzie bezgłośny. Przyjdzie sezon na chłodzenie to pewnie jakieś modyfikacje będą żeby to jeszcze wyciszyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 12:32
Post: #20
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Sympatyczna kostka. Mnie cały czas jednak nurtuje ten hamburg od strony praktycznej a konkretnie czas jego funkcjonowania . Chodzi głównie o to ile wody w akwa upłynie do zamulenia gabki... i co dalej ? To pytanie ciągle zamyka mi drzwi do hamburga chociaż nie raz już głęboko o tym myślałem. Wiadomo pozwala na zmniejszenie ilości manipulacji w zbiorniku, wyciąganie gąbek do czyszczenia itd, tak samo spełnia funkcje "paśnika" ale co jeśli sie dość szybko zamuli i trzeba będzie oczyścić ? nie zdegraduje sie podłoża aranżacji itd... ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 12:54
Post: #21
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Mam już 7 miesięcy i nie widzę potrzeby myślę że jeszcze polroku i otrzepie gabe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 13:01
Post: #22
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Ja używam i kilka lat na pewno nie trzeba nic robić . W jednym akwa zaczęło mi się mulić po 3 latach ale tam jest mały hamburg w narożniku z kominem Smile. Możliwe że również dlatego że porósł go mocno Windelow.
Poza tym że zajmuje trochę powierzchni w akwa i go widać (chyba że czymś zarośnie) to więcej wad nie ma a zalet sporo Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 13:28
Post: #23
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
No i to jest odpowiedz która mnie satysfakcjonuje , dzieki alarmowiec Smile Jasne, zalet jest sporo, duża powierzchnia , duuuży paśnik , mozliwość ukrycia wszelkich pierdołek typu grzałki filtry itd, media to jest bajka zgadza sie. Zatem powoli zaczne zastępować skoro to taki okres czasu to i tak wcześniej przyjdzie zmienić podłoże i można filtr oczyścić przy tym. szkoda tylko bo mam 3 szchrimp set-y 30 pod cr . cb i cpo i tu może być problem z powierchnia do zagospodarowania a by jej triche musiało być bo samych cr i cb w jednej zrobiło sie ok 120 szt tak ostatnio przy przycince na szybko naliczyłem chociaz łatwo nie było. Coś trzeba wymyśleć chociaż przy takim litrażu.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 14:31
Post: #24
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Zobacz jak zrobił to Edison przy 30 dużo miejsca nie zajęło
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 14:52
Post: #25
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
no tak zabrałem sie do lektury, takie rozwiazania widziałem wcześniej acz kolwiek całą ściana bardziej mnie zawsze interesowała. Coś sie wymyśli Smile

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 20:12
Post: #26
Odp: RE: 30l coś jak kostka pod crystale
(12-11-2013 13:28 )HOLI napisał(a):  samych cr i cb w jednej zrobiło sie ok 120 szt tak ostatnio przy przycince na szybko naliczyłem chociaz łatwo nie było.

Nie wiem jakim cudem je połiczyłeś Smile

Co do hamburga jest to najprostsza i najbardziej wygodna filtracja.
W samym kącie w 30l. Shrimp set w zupelnosci starczy, na jednej scianie byloby to przegiecie .

Mam rok czasu zasilanym pat mini i nie obserwuje potrzeby ingerencji.
Gabka to ppi 30 ale teraz daje gęściejszą ppi45

Zaleta hamburga jest to ze można zasilić go z pompy powietrza co przy większej ilosci zbiorników daje nam oszczędności na prądzie.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 20:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2013 20:47 przez Benon.)
Post: #27
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Ja po rozmowie ze spinningiem i obejrzeniu jego zbiornika na targach nie miałem żadnych wątpliwości co do takiej filtracji.
Koszt w porównaniu do wydajności i braku potrzeby regularnego czyszczenia jest znikomy. Gąbka 30/30/5 cm 45ppi 25zł, pat mini 30zł, ew. ceramika około 20-30 zł. Akwarium zamówiłem 6mm float, szyby cięte tak, żeby mniejsza była jako przednia, razem z pasami szkła do trzymania gąbki zapłaciłem 60zł.
Kolejnym plusem o którym już pisałem jest to, że przy podmianie wodę z 5l baniaka leję z gwinta za gąbkę i nic się specjalnego nie dzieje Smile

Jedna rzecz o której trzeba pamiętać, szczególnie przy ciężkim podłożu(np. żwir) to, żeby od strony filtra podeprzeć czymś gąbkę na wysokości podłoża żeby się nie wygięła.

PS. jako, że dużą gąbkę wrzuciłem gąbki z dojrzałego filtra dzisiaj jako oblatywaczy wpuściłem kilka redek:
[Obrazek: 7i1r.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 20:58
Post: #28
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
z tym laniem na gąbkę to nie takie hop Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 21:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2013 21:13 przez Benon.)
Post: #29
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
Lanie za gąbkę, nie na gąbkę, robi się lekki wir na powierzchni i tyle krewety wiedziały, że podmiana była, czy tam dolewka.
Tak sobie myślę, przy tym filtrze nie interesuje nas jeszcze jedna sprawa-zacieki na tylnej szybie zbiornika Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 21:22
Post: #30
RE: 30l coś jak kostka pod crystale
no narazie może się nie dziać ale jak wlejesz za szybko to wszystki syf co osadzi się na ceramice lub na dnie filtr może zaciągnąć i wypluć w środek no chyba że na filtrze masz prefiltr który sie zasyfi i bedziesz go musiał czyścić i znów moczysz łapy ja leję prosto z węża tam gdzie wszystko rośnie równolegle do lustra wody tuż pod powierzchnią powodując falowanie. Tak wiem mam czarne scenariusze Smile i wiem jak to było w moim przypadku i stąd doszedłem do takiego wniosku że tak mi to najlepiej pasuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości