Odpowiedz 
Szkło-smugi
06-11-2013, 08:22
Post: #1
Szkło-smugi
Witam jak w temacie mam problem z pozbyciem się smug z przedniej szyby zbiornika.Akwarium stało 4 miesiące zalane wodą ,teraz przy zmianie obsady stwierdziłem że przednia szyba jest za bardzo zarysowana i zdecydowałem się na obrócenie baniaka .Umyłem zbiornik od środka .wkleiłem listwy na zamocowanie gąbki do hamburga ,zasypałem substratem i zalałem/Jak skończyłem pracę w zbiornika zabrałem się za czyszczenie szyb z zewnątrz .No i tu pojawił się problem ,czyszcząc szybę która kiedyś była tyłem zauważyłem smugi na szybie ,jest to szorstkie i nie schodzi ani płynem do szyb ani płynem do naczyń-mieszanym z octem nawet nitro rozpuszczalnik nic nie poradził.Może ktoś z Was się spotkał z takim czymś i ma na to dziadostwo jakiś sposób Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 08:47
Post: #2
RE: Szkło-smugi
Octem jechałeś na gorąco ? Na zimno słabo działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 09:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2013 10:10 przez brunopl.)
Post: #3
RE: Szkło-smugi
Benon napisał(a):Octem jechałeś na gorąco ? Na zimno słabo działa.
Na gorąco nie ale zaraz zobaczę i dam znać.

ocet na gorąco jeszcze to pogorszył bardziej widać Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 11:01
Post: #4
RE: Szkło-smugi
Jeśli to szorstkie spróbuj wypolerować
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 17:02
Post: #5
RE: Szkło-smugi
A polej to płynem do szyb ajaxem i spróbuj zeskrobać bardzo ostrym nożem do skrobania szyb. Kiedyś stosowało się takie uchwyty do żyletek i skrobało glony z szyb. Obecnie są zamienniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przejście przez szkło 6mm, napowietrzanie Franky 1 5,546 16-09-2012 11:31
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości