Odpowiedz 
Podmiany wody - zbiornik, beczka?
22-10-2013, 17:58
Post: #1
Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Zawsze to kranowit leciał prosto z kranu, ale teraz chcialbym na spokojnie mieszac dzien wczesniej z RO i przydaloby sie do tego jakies naczynko. Najlepiej to chyba beczka o pojemnosci 100-120l, do celow spozywczych chyba powinna byc dobra. Teraz pytanie gdzie to kupic, najpiej oczywiscie w Poznaniu. A moze jakies inne rozwiazania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 18:37
Post: #2
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Ja bym raczej sugerowała baniaki 20-30 litrów tak abyś był w stanie sam je przenieść.

Ja kupowałam w sklepie Chemia na Św. Michała
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 18:44
Post: #3
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Beczka będzie dobra jeśli potrzebujesz aż tyle wody ale upewnij się, że ma atest do przechowywania wody a najlepiej atest do produktów spożywczych. Różni to się rodzajem tworzywa i normami czystości przy produkcji.

Asiu, z ciekawości, po ile sobie cenią w Chemii ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 19:13
Post: #4
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Ja mam 265l netto i jakies 100-130l podmieniam, bo nawożenie EI. Takze z jednej strony baniaczki to fajna opcja, ale z drugiej nie mam tez problemu z postawieniem beczki w kuchni na 24h. Pózniej myslę wrzucić pompkę do niej i wężykiem do akwa, takze noszenie konieczne nie bedzie.

Beczki spozywcze sa wlasnie na allegro, ale w Kaliszu. Dobrze byłoby zobaczyc co sie kupuje, ale jak nie da sie, to zamówie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 20:05
Post: #5
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Ceny nie pamiętam bo dawno temu kupowałam, chyba jakoś 20-30 zł. No a baniaki są tak zrobione że można je jeden na drugi postawić. Możliwe też że mają większe, ale ja chciałam 20 litrowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 21:26
Post: #6
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Mają również większe beczki. A na pewno kupisz je w sklepie ogrodniczym na Franowie a dokładnie przed wjazdem na giełdę po lewej stronie . Mają tam różne do wyboru Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 22:12
Post: #7
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Asia napisał(a):Ceny nie pamiętam bo dawno temu kupowałam, chyba jakoś 20-30 zł. No a baniaki są tak zrobione że można je jeden na drugi postawić. Możliwe też że mają większe, ale ja chciałam 20 litrowy.
Mogę załatwić 20l za 16 zyla z atestem na wodę pitną, chyba, że edison stwierdzi, że nie dają rady ale na targach używał.
Wypowiedź nie zawiera lokowania produktu Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 22:18
Post: #8
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
ja wezmę ale w listopadzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 22:20
Post: #9
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Na tą chwile nie zauważyłem negatywnych skutków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 22:27
Post: #10
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Benon chetnie wezme 2 - jak mozemy sie umowic (pw)

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2013, 11:02
Post: #11
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Beczka 30L w "Chemii" na Św. Michała kosztuje około 30 zł

www.aqua-nature.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2013, 11:27
Post: #12
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
A powiedzcie mi czy do przechowywania ro nadają się zwykłe butelki od wody 5L? Myślę że tak ale wolę zapytać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2013, 11:43
Post: #13
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
maximus napisał(a):A powiedzcie mi czy do przechowywania ro nadają się zwykłe butelki od wody 5L? Myślę że tak ale wolę zapytać.

Nadaja sie oczywiscie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 15:18
Post: #14
RE: Podmiany wody - zbiornik, beczka?
Słuchajcie, jak Alarmowiec wspomnial, warto udac sie do sklepu ogrodniczego obok giełdy na Franowie. Oprocz tego, ze maja beczki jakie tylko sie chce, to maja tez kanistry z tworzywa po kwasie azotowym, o pojemnosci około 30l. Kanistry te mozna dostac za darmo. Sympatyczny sprzedawca powiedzial, ze ostatnio oddali caly samochod tychże, zupełnie za friko i na razie maja tylko dwa, ale zeby sie dowiadywac bo co jakis czas zostaja im puste. Takze zabralem co bylo i mam nadzieje, ze jeszcze kiedys cos upolujeSmile

W pojemnikach na dnie jest kwas, takze ostroznie! nie wąchać, nie wsadzac palcow, bo zolte paluchy bedaSmile tylko nalac duzo wody, rozcieńczyć i wylac. Kwas azotowy, jak kazdy kwas, latwo zobojetnic, chociazby soda oczyszczona, pojemnik dokladnie wyplukac i po sprawie. Jakby nawet sladowe ilosci kwasu przedostaly sie do akwa, to szkod nie bedzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości