Odpowiedz 
Woda z podmiany
16-11-2013, 16:56
Post: #1
Woda z podmiany
Witam

Chcę założyć nowe akwarium w grudniu i mam takie pytanie, czy wodę z podmiany mogę przechowywać kilka tygodni w celu zalania baniaka żywą wodą. Czy ma to jakiś sens i bakterie w wodzie przeżyją. Jedno razowa podmiana to jest 8 litrów, ja tej wody potrzebuje około 60 litrów, więc muszę zbierać. Nie wiem czy jak tak zrobie to będzie dobrze, czy lepiej już zalać świeżą Wodą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 17:07
Post: #2
RE: Woda z podmiany
Moim zdaniem magazynowanie wody z podmian przez dłuższy czas, to tak jak zostawić akwarium bez filtra na parę dni, zaczną się nieciekawe procesy chemiczne. Chyba, że zlejesz wodę do zbiornika z działającym filtrem ale czy to warte zachodu. Jak będziesz miał na start dojrzały filtr i sypniesz w podłoże bakterie to żywa woda nie robi dużej różnicy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 17:12
Post: #3
RE: Woda z podmiany
no na pewno wiem że musi być odcięta od światła słonecznego bo mi glony tam porosną hm to z zbiornikiem i filtrem to tak nie głupi pomysł że sam nie wpadłem no ale wygodniej mi nalać w baniak znieść do piwnicy i niech leżakuje to że woda zakwitnie czy nie się nie boję chodzi mi czy ta woda nie straci wartości a dokładnie o to czy bakterie przeżyją. bo najbardziej chodzi o to żeby dojrzewanie skrócić do 2-3 tygodni tak aby goście na święta mogli oko nacieszyć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 17:24
Post: #4
RE: Woda z podmiany
Żywą wodę z podmian trzeba natleniać, żeby bakterie nie padły, więc albo mały filterek żeby poruszał taflę wody albo napowietrzacz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 17:51
Post: #5
RE: Woda z podmiany
hm mam taki pomysł wleje wszystką wodę do takiego pojemnika jak w rzeźniku mięso i tam filterek ale problem w tym że stało by to tam gdzie temperatura nie przekracza 9 stopni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:27
Post: #6
RE: Woda z podmiany
jeśli nie zamarznie to będzie ok. Smile Mikołaj gdybym ja nie startował w tym samym czasie dostał byś wodę w całości od demnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 21:32 przez Mikołaj.)
Post: #7
RE: Woda z podmiany
no właśnie ale jak startujemy razem to jest lipa no chyba że ktoś użyczy 50 litrów wody w dzień przed startem

7-8 grudnia start
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 21:39 przez Guban88ok3m.)
Post: #8
RE: Woda z podmiany
Jeśli likwidujesz to akwa co masz teraz , to możesz zrobić tak że cała woda ze starego + dojrzałe filtry + odstana woda świeża (tyle co będzie brakowało) - karmienie kilka dni = udane nowe akwa Wink Ja tak robiłem ze swoim ze 102 na 300 i wszystko gra.


Malawi [300l]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 21:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 21:42 przez Mikołaj.)
Post: #9
RE: Woda z podmiany
A żeby było śmiesznie kobieta jeszcze wymyśliła odświeżenie pokoju i przeniosłem całość do kuchni. Bo wiadomo chlor, którym zamierzam ściany wysmarować w miejscu grzyba może zaszkodzić wodzie w akwarium i stworzeniom. Na szczęście odzyskałem pieniądze za szafkę widmo z akwarium i mam czym zapłacić za tą co przyjdzie we wtorek.

ja o tym wiem ale gdzieś muszę trzymać ryby przez te 2 tygodnie i nie mogę ich tak odrazu w czystą RO walnąć bo to się źle skończy. No chyba że się mylę to poproszę o wypowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 22:24
Post: #10
RE: Woda z podmiany
Po 24 h bez ruchu wody i napowietrzania zaczynają umierać bakterie nitryfikacyjne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 21:45
Post: #11
RE: Woda z podmiany
To oczywiste, przy redukcji czy pozbyciu wody natleniania zaczną się niewskazane procesy chemiczne. Ruch wody w tych 60 l polecam gorąco. A temperatura ok 9 st. jest w tym czasie ok. to nawet lepiej. Pozdro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  głodówka w dzień podmiany wody? co sądzicie? kubasrem 4 10,263 27-02-2013 23:18
Ostatni post: kubasrem



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości