Odpowiedz 
Problem z GH Shrimp Sand
29-09-2013, 09:16
Post: #31
RE: Problem z GH
Musiałbym poczytać ale dla mnie to abstrakcja bo to ewidentne poddawanid podłoża ciężkiej pracy co dalej prowadzi do zniszczenia

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 18:21
Post: #32
RE: Problem z GH
Jak bym przed zalaniem kranówki zapytał to problemu by nie było a tak niech inni wiedzą zawczasu.
Aqua-art przedobrzyli z marketingiem, zachwalają, że super parametry, krewety można wpuszczać niemal od razu a słowa RO nigdzie nie użyli i będę ich za to nękał Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2013, 13:49
Post: #33
RE: Problem z GH
Przed zmianą czegokolwiek odpowiedz czy wykonując testy robiłeś je w tej samej kolejności i czy po każdym teście kilka razy płukałeś szkiełko kilak razy.
Bardzo często zdarzało się że testy pokazywały mi bzdury po jedno razowym wypłukaniu naczynia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2013, 15:44
Post: #34
RE: Problem z GH
Szkiełka przed pomiarem płukane kilka razy w akwa, po pomiarze myte, osobne szkło dla każdego testu. Możliwość błędu moim zdaniem niewielka.
Dzisiaj:
PH ok. 7
GH 11
KH 0
Jak już zmoczyłem szafkę to zrobiłem jeszcze NO3 i wyszło 10 a w tym temacie podłoże także powinno zadziałać...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2013, 18:02
Post: #35
RE: Problem z GH
Na moje już będzie cienko. Podłoże u mnie po 3 godzinach od zalania miało 6.4 ph 5 gh i 1-2 kh. Chociaż jeszcze później mierzyłem to ciągle było tak samo.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2013, 08:00
Post: #36
RE: Problem z GH
Odpisali z aqua-art, że kranówka nie "psuje" podłoża tylko jako, że to twarda woda skraca czas działania podłoża...
Moczę jeszcze ten bazalt w osmozie i zobaczymy czy na pewno nie zatwardza wody ale spisuję podłoże na straty powoli ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2013, 08:38
Post: #37
RE: Problem z GH
Zo madroscia nie zabłysli szkoda że nie określili jaki jest ko odstęp czasu między skróceniem działania a uszkodzeniem. Co do bazaltu to wiem że zdania sa podzielone ja więcej opini słyszałem że utwardza wodę mi też niegdyś w ogólnym w którym miałem dawał tego oznaki. Ale może to wyjątek bo ilu akwaryrtow tyle opinii.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2013, 15:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2013 19:15 przez Benon. Powód: Nowe informacje)
Post: #38
RE: Problem z GH
Pomiar bazaltu robię, bo to ostatnia rzecz w akwa która może zatwardzić wodę ale wątpię żeby 0,5 litra na 25l wody zatwardzało ją o 5 stopni...

EDIT

Bazalt nie ma wpływu na parametry wody. Woda w akwa bez zmian, pojawiły się małżoraczki a podłoże do wywalenia. Złamanego grosza już nie wydam na aqua-art Angry
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 10:24
Post: #39
RE: Problem z GH
Masz do tego prawo :-) jeśli coś ci z aqua artu zostało to chętnie przyjmę , nie będę mówił dlaczego po raz kolejny :-) ale bądź świadomy tego że każde podłoże aktywne które nastawione jest na zbijanie ph załatwisz kranovitem bo to hardcorowe warunki dla podłoża bez względu ile wydasz na nie.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 12:00
Post: #40
RE: Problem z GH
HOLI, teraz to wiem, jak by było napisane na opakowaniu żeby nie używać kranówki to wszystko było by ok. Kosztowna lekcja, będzie dla potomnych Wink
Nie mam nadwyżek, naczytałem się o krewetkach i resztki nawozów popłynęły do Warty Tongue
PS. dzięki wszystkim za opinie w temacie.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 13:43
Post: #41
RE: Problem z GH Shrimp Sand
Prosoil jest bardzo dobry pod krewetki, tylko trzeba czekac miesiac zanim sie wpuscic, podobnie jak przy Amazonii. Prosoil trzyma idealnie parametry.

Podloze aktywne zawsze zalewamy RO.

Shrimp sand tez jest dobry. Teraz odpalilem na benibachi, zobaczymy co bedzie. Trzeba pamietac, ze podloze aktywne zbija parametry do jakiegos czasu, pozniej leca w gore, trzeba poprostu monitorowac przewodnosc.

W zasadzie liczy sie to ile dane podloze jest w stanie zbijac parametry. Pozniej restart.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 13:49
Post: #42
RE: Problem z GH Shrimp Sand
Ja też zrobię restart na benibachi, czytałem dobre opinie o nim.
Worek już czeka, jeszcze bee max, mineralizator Salty Shrimp i konduktometr. Baniaka z kranówką nawet nie będę stawiał obok akwa Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości