Odpowiedz 
Rozmnażanie zbrojników
20-09-2013, 13:18
Post: #1
Rozmnażanie zbrojników
Witam.Proszę o opinie oraz porady fachowców w dziedzinie akwarystyki a dokładnie rozmnażania Zbrojników niebieskich.
Posiadam w jednym akwarium parę zbrojników niebieskich , która systematycznie co ok 1,5 miesiąca składa ikrę.W drugim 200 l akwa posiadam 3 samice złote welonowe i 1 samca złotego welonowego (wszystkie osobniki dorosłe) które nie wytarły się do dnia dzisiejszego.
Miałem dwa razy sytuację że samiec zaczął czyścić grotę przez 2 dni potem do niego zbliżały się dwie samice i wchodziły razem z samcem do tej groty przodem i tyłem. Zbrojniki przebywały tam razem po ok 30 min.Byłem pewny że wreszcie doczekam się małych albinosów , a tu nic.Przypomnę że ta sytuacja miała miejsce w odstępach ok 3 miesięcy.
Proszę o wasze opinie na ten temat. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 13:48
Post: #2
RE: Rozmnażanie zbrojników
może albinosy to wynik zabawy genetycznej i nic z tego nie będzie jak z pielęgnicami papuzimi

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 13:50
Post: #3
RE: Rozmnażanie zbrojników
ryby pochodzą z kilku źródeł,dlaczego innym się mnożą?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 16:14
Post: #4
RE: Rozmnażanie zbrojników
(20-09-2013 13:48 )globoos napisał(a):  może albinosy to wynik zabawy genetycznej i nic z tego nie będzie jak z pielęgnicami papuzimi

No bez przesady. Zbrojniki w naszych akwariach to wielopokoleniowe hybrydy. Kwestia kolorów, długości płetw i tego typu urozmaicenia to kwestia konsekwentnej selekcji.


przemek11, zalecam cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Jeśli w Twoim akwarium jest im dobrze, to prędzej czy później dojdzie do tarła.
Możliwe, że rozmiar jamy w której próbują, im nie odpowiada ale w przypadku ancistrusów sp. to mało prawdopodobne, bo one potrafią składać ikrę w naprawdę dziwnych miejscach.
Więcej na ich temat możesz poczytać w tym dziale.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2013 22:50 przez Adam.)
Post: #5
RE: Rozmnażanie zbrojników
Jak chcesz to możesz spróbować zamienić samice czyli albinosa wrzucić do doświadczonego samca i jak ten da rade ją wytrzeć no to masz młode i albinosy i ciemne. Jego dotychczasową samicę na jakiś czas wtedy jednak odstawić żeby nie miał alternatywy. I pytanie pomocnicze-wiek samca i wiek tych samic jaki jest?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 05:25
Post: #6
RE: Rozmnażanie zbrojników
Dołożyłem dzisiaj doniczkę porcelanową , bo też brałem pod uwagę wielkość kryjówki. Jeśli chodzi o wiek to dokładnie nie wiem ,ponieważ kupiłem już dorosłe osobniki.Samiec ma liczne poroże o wielkości + - 1.5 cm i długości ok 14 cm samica ok 12 cm.Dzięki za cenne porady ,będę czekał i obserwował.Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 10:53
Post: #7
RE: Rozmnażanie zbrojników
Te ryby nawet jak nie będzie doniczki a będę gotowe do tarła to się wytrą np. pod korzeniem. Dużo zależy od samca. Samice 6-7cm też potrafią złożyć ikrę i może nie po 100-200 ale to 40-50 kulek da. Czyli te albinosy odkupiłeś już duże? No to nie jest dobry pomysł.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozmnażanie "welonów" Dikej 1 5,364 06-08-2016 10:31
Ostatni post: Aqua Store



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości