Odpowiedz 
54l Nowy dom Alfreda
29-09-2013, 21:00
Post: #16
RE: 54l Nowy dom Alfreda
a możliwość wyrzucenia wszystkiego z akwarium i wstawienia hamburga urządza Cię ? bo i tak musisz zmienić podłoże i gęsto obsadzić akwarium piskorki lubią takie warunki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 21:26
Post: #17
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Nad tym się nie zastanawialiśmy. Czy mogłabym pompki od tego filtra co mam do skonstruowania hamburga? Niby moc pompki, według obliczeń, które właśnie znalazłam się zgadza.
I czy będzie wtedy potrzebne dodatkowe napowietrzanie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 21:33
Post: #18
RE: 54l Nowy dom Alfreda
nie będzie mogę pomóc skonstruować wtedy filtr się nie będzie zapychał a tlen we wodzie bierze się stąd że rusza się tafla wody potrzebna gaba i kątowniki do wklejenia i sylikon akwarystyczny i do tego ceramika gaba ok 40 zł kątowniki grosze w castoramie ceramika kilka złoty i sylikon 3 zł
do tego nowe podłoże i sporo roślinek i myślę że będzie ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 21:44
Post: #19
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Przyznam, że spodobało mi się to rozwiązanie, ale to nie zależy tylko ode mnie, a w tej chwili nie mam możliwości przedyskutowania tej opcji z drugim właścicielem zbiornika Smile
Mniej więcej niby wiem jak to powinno wyglądać, ale ceramikę to gdzie wtedy? Do koszyczka filtra, czy wyrzucić gąbkę i do pełna ceramiką go wypełnić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 21:47
Post: #20
RE: 54l Nowy dom Alfreda
ceramika idzie za gąbkę na dno gdzieś było na forum zobacz mój temat 54 litry pod cristale i tam jedno z pierwszych zdjęc przedstawia właśnie filtr i ceramika gdzie jest i w tym wypadku wyrzucasz wszystko z filtra tak jak ja to zrobiłem jest wtedy troszkę wieksza przepustowość a syf troszkę się może zrobić przy podmianach ale max do 30 minut upora się i woda znów jest czysta tzn nie pływają drobinki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 21:49
Post: #21
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Ta roślina na środku czerwona długo nie pociągnie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 21:58
Post: #22
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Mikołaj, dziękuję bardzo, mam nadzieję wykorzystać ten pomysł Smile
Edison, czekam na zamówioną świetlówkę i kiedy będzie miała odpowiednie światło i może trochę nawozu, to trzymam kciuki, że jednak pociągnie. Akurat ta roślina była na życzenie mojego Mężczyzny, więc tym bardziej zależy mi na utrzymaniu jej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 22:06
Post: #23
RE: 54l Nowy dom Alfreda
rozumiem że do tych 15 W co masz dokładasz kolejne 15 ? bo choć i przeżyje to nie będzie czerwona
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 22:26
Post: #24
RE: 54l Nowy dom Alfreda
To jest jakaś odmiana Alternanthery?

Mikołaj nie sądze jeszcze nie widziałem zielonej Alternanthery
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2013, 17:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2013 17:50 przez draka.)
Post: #25
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Ta roślina to Alternanthera sessilis-rubra.

Co do filtra, to po przedyskutowaniu okazało się, że hamburg będzie za duży, bo zajmie około 15% akwarium.
Zastanawiamy się nad zrobieniem/przerobieniem kaskady. Czy warto kupić najtańszą kaskadę i przerobić kubełek? Odległość pomiędzy akwarium a ścianką szafki wynosi 6 cm. Wszystkie kaskady, które znalazłam są za szerokie. Można by zrobić węższy pojemnik, ale dłuższy. Czy to nie jest warte zachodu?
Najlepiej chyba bez kombinowania znaleźć wewnętrzny nie za duży i nie za mały.
Znalazłam coś takiego:
http://www.akwarystyczny24.pl/jbl-crista...-1174.html
tylko trochę to drogie i nie wiem czy wystarczy powierzchni filtracyjnej?
Albo ten z dodatkowym pojemniczkiem:
http://allegro.pl/aqua-szut-filtr-wewnet...84896.html
Który lepszy, czy żaden, czy inny?

Co do oświetlenia, to jedzie do nas t5 24W 9000K. Najpierw chcieliśmy podmienić cały zestaw, bo obie żarówki pod pokrywę się nie zmieszczą. Ale może jakoś pokombinujemy i jednak wepchniemy obie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2013, 18:51
Post: #26
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Nie mam już siły jak będę w domu coś dopiszę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 19:48
Post: #27
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Okazja = nowy filtr: Aquael turbo 1000
Filtr ustawiony na minimum, gąbka + ceramika + ceramika 'żywa' ze starego filtra. Deszczownia zamocowana tak by wylot był pod wodą na tylną szybę akwa, coby wirówki nie było. Tafla się rusza, woda spokojna, więc chyba teraz jest ok.
Świetlówka zmieniona na 24W. Czekamy jeszcze na odbłyśnik i to chyba będzie wszystko jeśli chodzi o elektrykę w akwarium.
Żwir wymieniony, pod nim ziemia.
Akwarium ma już 26 dni, parametry zadowalające, więc czas na obsadę.
Póki co mieszka w nim bojownik Alfred, gupik Paralita, 6 otosków, 2 Heleny i wciąż, jak na mój gust, za mało świderków.
Teoretycznie planujemy jeszcze ze 4 piskorki i 11 gertrud, tylko nie wiem czy to nie za dużo i mam wątpliwości... Czy jest wystarczająco roślin i odpowiednie podłoże dla piskorków? Czy Alfred nie zje mi moich wymarzonych gertrud?
Przede wszystkim chcielibyśmy jeszcze coś na dno i ławicę jakąś.
Jakieś sugestie?

A teraz zdjęcia

Baniak:
[Obrazek: eax1.jpg]
[Obrazek: yi1f.jpg]

Mój ulubiony otosek:
[Obrazek: 1tsm.jpg]

Trawiąca Helena:
[Obrazek: 2eqa.jpg]

Alfred dziś odmówił pozowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 19:51
Post: #28
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Piskorek zginie w bólach i mękach nie takie podłoże potnie się
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2013, 10:08
Post: #29
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Podłoże to żwirek rzeczny, granulacja około 5 mm i mniej. Na opakowaniu było, że nadaje się dla rybek dennych, a i ja przy płukaniu nie zauważyłam żeby był ostry. Jeżeli nie piskorki, to co?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2013, 10:10
Post: #30
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Dotyczyło to Kirysków - nie będzie ich ranić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości