Odpowiedz 
54l Nowy dom Alfreda
27-10-2013, 12:04
Post: #31
RE: 54l Nowy dom Alfreda
40 dni minęło.
Chyba udało nam się założyć akwarium Smile
Od ponad dwóch tygodni parametry bez zmian. Ryby żyją, mają się chyba dobrze. Przynajmniej śmigają i zrobiły się bezczelne. Paralita wyżera Alfredowi jedzenie z pyska, a gertrudy robią podchody do jego ogona. Na początku się obawiałam o nie, bo Alfred próbował je gonić, jednak okazały się za szybkie i zrezygnował.
Wczoraj ostatnie poprawki. Nieznacznie przesadziłam roślinki i jedną dodałam.
Załoga:
5 x otos (w tym Pirat)
9 x modrook gertrudy
1 x gupik Paralita
1 x bojownik Alfred
2 x helena (+jajeczka w całym akwarium)
? x świderki

Wczoraj ruszyliśmy z nowym projektem. Zalaliśmy i obsadziliśmy 8l świderkarium. Gdy heleny się wyklują będą miały co jeść Smile Co prawda mam obawy w związku z tym, ze ślimaki się nie ruszają... Po wrzuceniu spacerowały po akwarium i zwiedzały. Potem schowały się i nie wychodzą... Spróbuję je dzisiaj zwabić marchewką. A jak się nie uda, to będę znów sępić świdry (od ostatniego razu mają mnie za wariatkę w akwarystycznym...).

Zdjęcia:
[Obrazek: r76y.jpg]
[Obrazek: zmme.jpg]

Jajo heleny
[Obrazek: lbug.jpg]

Gertrudy (cholery nie lubią mojego aparatu Sad )
[Obrazek: 1r7r.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 12:29
Post: #32
RE: 54l Nowy dom Alfreda
ja średnio 1 helenkę widzę raz na 2 miesiące ale żyją bo się chowają w podłożu i ślimaki tępią ogólnie ładnie to zarosło a te jajeczka to na pewno helenki ? I jaka jest ostatecznie filtracja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 12:41
Post: #33
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Ja widuję codziennie helenki. Czytałam, że właśnie tak wyglądają ich jajeczka. Poza tym znalazłam je krótko po tym jak zaobserwowałam ich bliskie kontakty w trawie.
Filtr Aquael Turbo 1000 ustawiony na minimum z deszczownią na całą długość akwarium i otwartym wylotem. Jeden segment ustawiony tak, by pryskał na taflę, reszta na tylną ściankę. Tym sposobem osiągnęłam delikatny ruch wody, nie ma wirówki i nawet są ciche miejsca. Filtr ma gąbkę i ceramikę. Trochę duży jest i miałam problem, bo w połączeniu z pokrywą bardzo hałasował, ale zastosowałam folię bąbelkową i się wyciszył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 12:42
Post: #34
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Tak, to sa jaja Helenki, Akwa fajnie wystartowane, cos z tego bedzie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2014, 21:07
Post: #35
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Trochę się porobiło, więc uaktualniam Smile
Ilość gertrud się zmniejszyła do 6, jeden dostał nakaz eksmisji, bo za bardzo rozrabiał, reszta wyginęła śmiercią naturalną. Otosów przybyło. Też 6. No i powinno być w tym zbiorniku 6 ampularii, ale za cholerę nie mogę się ich doliczyć. Przy okazji wczorajszych porządków próbowałam znaleźć wszystkie ślimory i nie udało mi się. Zginął mi ślimak Exclamation
Z dobrych wieści - helenki i zatoczki mi się mnożą, świderki gdzieś żyją. I rośliny w końcu załapały co to znaczy rosnąć Smile
Zakochałam się w ślimaczkach Heart

I trochę zdjęć:
Moi ulubieńcy

Pomek
[Obrazek: 6vnp.jpg]
[Obrazek: 6t9p.jpg]

Inny Potwór
[Obrazek: p7w3.jpg]

Otoski
[Obrazek: qogb.jpg]
[Obrazek: bq15.jpg]

I cały zbiornik
[Obrazek: ox5s.jpg]
[Obrazek: wyjr.jpg]

Gratis coś co miało być świderkarium, niestety świderki nie wykazują aktywności w tym szkle, więc powstało rozdętkarium. Te przynajmniej doceniają mój wysiłek włożony w zapewnienie im godnego bytu.
[Obrazek: x8lp.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2014, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2014 21:23 przez Tomayo.)
Post: #36
RE: 54l Nowy dom Alfreda
A patrzyliście w nocy czy świderki nie wychodzą? No i co, są?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2014, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2014 23:13 przez draka.)
Post: #37
RE: 54l Nowy dom Alfreda
A patrzyliśmy. Szpiegowałam je z latarką, coby dyskoteki nie robić Wink
Świdry w akwarium są, ale nie ruszają się. Czasem wystawią paszczę, ale nie zmieniają miejsca spoczynku.

Edit: Właśnie mój Mężczyzna, pod wpływem wypowiedzi na innym forum, się wkurzył i wykręcił szufladę z komody. Znalazł zaginionego ślimaka...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2014, 13:50
Post: #38
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Pytanie mam.
Wywaliłam modrooki, bo stresowały mi ślimaki. Co wpuścić w ich miejsce? Chciałabym jakąś ładną niewielką, spokojną ławiczkę, która nie poobgryza czułek ampulariom. I fajnie gdyby to było z okolic Azji Wink
Jakieś propozycje (związane z doświadczeniami)? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 14:12
Post: #39
RE: 54l Nowy dom Alfreda
Może Microrasbora Erythromicron? Smile

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości