Odpowiedz 
Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
12-09-2013, 21:22
Post: #1
Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Chciałbym się dowiedzieć i zebrać informacje na temat tej rybki. Proszę pisać swoje doświadczenia, opinie, wnioski.
Planuje do akwa 63 litry 1(samiec) + 2 (samiczki).
Pozostała obsada, która już jest to: Żałobniczka szt. 7 + 1, Neon czerwony szt. 2, Zwinnik blehera szt. 2, Otosek szt. 1. Do tego jest 1 szt. Ampulari i 3 szt. Amano.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2013, 07:46
Post: #2
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Ja miałem te ryby w dużych ilościach, bo rozmnażałem i pomysł z haremem zawsze kończy się tym, że zostaje najsilniejsza samica a pozostałe kończą żywot. Akwarium mogło mieć i 200 litrów a i tak ta najsilniejsza pozbędzie się reszty samic. Powierzchnia dna-100x50cm więc nie tak mało a jednak. U apisto ważne jest dno-im mniejsze tym gorzej. Kup tylko 1 parę i styknie a pozbądź się albo neona albo zwinników, bo to nie stado po 2 sztuki z gatunku. Lepiej mieć 8 neonów niż 2 gatunki na raz choć akwarium jest przy maławe na tyle ryb. Otos również nie za bardzo się czuje w 2 szt. To są ryby lubiące towarzystwo innych ryb ze swego gatunku.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2013, 12:05
Post: #3
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
A ja kupiłem takie maluteńkie te pielęgniczki wydawało się iż będzie 1 samiec i 3 samice. Wyszło troszeczke inaczej że 2 samice i 2 samce. A więc w akwa 240l z dość sporą ilością roślin wyraźnie widać że obrały one terytorium z prawej strony akwarium. Z lewej naprawdę rzadko można je spotkać. Widać jak co jakiś czas samiec się napręży co daje wielkiego uroku mu i przepędza samicę albo samca. Wygląda to pięknie krzywdy sobie nie robią. Naprężą się podpłyną naprzeciwko siebie i tak w bezruchu dłuższą chwilę jak któryś nie odpuści to dominator daje atak co powoduje że drugi daje w nogi a raczej płetwy Wink Mam też ramirezki i szczerze mówiąc mówiono mi że mogą być atakowane przez kakadu a jest odwrotnie. Kakadu wogole nie zwraca na nie uwagi. Mogą pływać koło nich i nic. Na pewno jest wytrzymalsza niż ramirezki ale co ma swoje minusy bo kakadu ma mniej widowiskowe samiczki a ramirezki obie płcie są piękne i podobne do siebie.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2013, 15:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2013 16:51 przez Tomayo.)
Post: #4
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Neony i Zwinniki to pozostałość po tym co miałem wcześniej, docelowo tylko Żałobniczki no i być może to Kakadu. Otoski chce dokupić.
Jakbym kupił parkę (1+1) to czy samiczka nie będzie zamęczona przez samca?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2013, 22:24
Post: #5
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
No nie sądzę. Ja docelowo tak własnie chce mieć kakadu 1+1. Tak czy siak muszą być kryjówki. A co do urody ramek i kakadu to samice kakadu najładniejsze są jak szykuje się tarło, bo robią się cytrynowe i pasy na ciele wtedy ładnie również wyglądają. A kolejna sprawa-miewam samice ubarwione podobnie do samców lecz kolor na pletwy wchodzi na mniejszą powierzchnię więc i bez tarła ładnie to wygląda. Jak dam radę w weekend to wstawię fotkę żeby pokazać jak ładna może być i samica kakadu-akurat ta będzie odmiany orange.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2013, 14:57
Post: #6
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Aha, ja właśnie myślę o orange - bo mi się bardzo podoba. A nie masz na sprzedaż parki młodych?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2013, 21:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2013 21:06 przez Adam. Powód: Nowe informacje)
Post: #7
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Tu masz obiecane fotki choć za bardzo nie chciały ryby pozować.

[Obrazek: SNC00460_zps1a353c19.jpg]

[Obrazek: SNC00452_zps9b032d8d.jpg]
[Obrazek: SNC00462_zps5e4b0b69.jpg]

Ja ryb nie sprzedaje w detalu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2013, 21:19
Post: #8
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Widzę doniczki, jakie duże są, bo ja kupiłem takie najmniejsze 6/7cm - chyba za małe - to na kryjówki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2013, 21:44
Post: #9
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Ja nie mam akwarii pokazowych a hodowlane dlatego są doniczki.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2013, 19:12
Post: #10
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Moje pierwsze spostrzeżenia. Mam parkę od 1,5 tygodnia. Okazało się, że to nie Kakadu orange tylko double red. Dzisiaj zauważyłem jak samiczka znalazła grotkę w korzeniu i co chwila do niej wpływała. Po kilku chwilach obserwacji, można było oglądać jak przy ów schowku delikatnie się przekręca na bok prężąc się przy okazji. Samiec pływa po akwarium, lekko przegania współtowarzyszy. Samiczka czyżby zachęcała samca? Nie widzę, aby zmieniła kolor na żółty, ale poniżej grubego czarnego pasa biegnącego wzdłuż ciała widać dwa równoległe cieńkie i przerywane, jeden troszkę krótszy. Samiec chyba zaczyna reagować na zachowanie samiczki. Kręci się koło korzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2013, 18:53
Post: #11
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Co oznacza jak samiczka widać wysypuje zawartość dna (piasek) z groty zrobionej z odwróconej doniczki z otworem z boku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2013, 16:58
Post: #12
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Pewno będzie ikra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2013, 22:50
Post: #13
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Na tarło bardziej wskazuje zmiana ubarwienia u samicy. Pewnie mało miejsca tam ma.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 17:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2013 17:55 przez Tomayo.)
Post: #14
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
Dzisiaj po przyjściu z pracy czekała mnie miła niespodzianka - otóż samiczka wyszła z młodymi na teren akwarium. Mam mała gromadkę pielęgniczek, którą pilnuje matka. Prawdę powiedziawszy nawet nie wiem kiedy złożyła ikrę i gdzie, ale są to moje pierwsze młode w moim akwarium.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2013, 01:04
Post: #15
RE: Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu
A nie mówiłem że będzie ikra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pielęgniczka Panduro Piotras200 2 7,703 28-02-2012 01:01
Ostatni post: Cysterna



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości