Odpowiedz 
witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
10-08-2013, 19:27
Post: #1
witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
Na początku chciał bym się przywitać. Mam na imię Marcin mam 33 lata i mieszkam w Luboniu. Kilkanaście lat temu miałem zbiorniczek 40l i kilka ryb ale nie była to doba internetu a i pieniędzy nie było więc był tylko sprzęt ryby i sztuczne rośliny. Teraz moja 6 letnia córka poprosiła mnie o akwarium więc postanowiłem odświeżyć hobby. Zacząłem czytać i łapać się za głowę jak to wszystko poszło do przodu. Oczywiście najpierw kupiłem wszystko potem trafiłem na forumBlush. Liczę że pomożecie mi rozwinąć hobby z przed lat. Więc na dziś mam tak: akwa 25l, filtr wewnętrzny aqua el uni filter 360, pokrywę z żarówką 25w. termometr. Rośliny sztuczne ale jutro przyjdzie do mnie kolega bardziej obyty z tematem i będziemy obsadzać żywymi roślinami. Podłoże które kupiłem to aqua substrate 2+. Do wystroju korzeń i kamienie. Wszystko kupiłem w Bajciku w Przeźmierowie. Nazw roślin nie znam ale podobno będą łatwe w hodowli, jak się dowiem co to za roślinki to dopiszę, dostanę je z przycinki od dwóch kolegów akwarystów. Niestety mam już ryby. Dwie pielęgniczki ramireza, 3 gupiki, 3 neony i kiryska Panda. Chciał bym jakieś wskazówki odnośnie oświetlenia bo z tym nie miałem do czynienia. Co i jak zamiast tej żarówy bo ona chyba się nie sprawdzi. Z góry przepraszam że pytam bo na pewno gdzieś to już jest napisane ale nowicjuszowi ciężko przez to wszystko przebrnąć i przyswoić na raz tyle wiedzy choć wciąż czytam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 19:38
Post: #2
RE: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
Witaj na forum.
Na początek poczytaj sobie dział dla początkujących: http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/for...php?fid=10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 20:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2013 20:15 przez edison.)
Post: #3
Odp: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
Zaczne od tego ze te ryby nie bardzo się nadają do tego akwarium, jest dużo ładnych małych rybek.
Co do oświetlenia można dać lampkę aquaela decolite 11w., można ją założyć na akwarium ale jak masz pokrywę to też nie będzie problemu aby ją tam zamocować.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 21:16
Post: #4
RE: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
(10-08-2013 19:27 )maximus napisał(a):  Na początku chciał bym się przywitać. Mam na imię Marcin mam 33 lata i mieszkam w Luboniu. Kilkanaście lat temu miałem zbiorniczek 40l i kilka ryb ale nie była to doba internetu a i pieniędzy nie było więc był tylko sprzęt ryby i sztuczne rośliny. Teraz moja 6 letnia córka poprosiła mnie o akwarium więc postanowiłem odświeżyć hobby. Zacząłem czytać i łapać się za głowę jak to wszystko poszło do przodu. Oczywiście najpierw kupiłem wszystko potem trafiłem na forumBlush. Liczę że pomożecie mi rozwinąć hobby z przed lat. Więc na dziś mam tak: akwa 25l, filtr wewnętrzny aqua el uni filter 360, pokrywę z żarówką 25w. termometr. Rośliny sztuczne ale jutro przyjdzie do mnie kolega bardziej obyty z tematem i będziemy obsadzać żywymi roślinami. Podłoże które kupiłem to aqua substrate 2+. Do wystroju korzeń i kamienie. Wszystko kupiłem w Bajciku w Przeźmierowie. Nazw roślin nie znam ale podobno będą łatwe w hodowli, jak się dowiem co to za roślinki to dopiszę, dostanę je z przycinki od dwóch kolegów akwarystów. Niestety mam już ryby. Dwie pielęgniczki ramireza, 3 gupiki, 3 neony i kiryska Panda. Chciał bym jakieś wskazówki odnośnie oświetlenia bo z tym nie miałem do czynienia. Co i jak zamiast tej żarówy bo ona chyba się nie sprawdzi. Z góry przepraszam że pytam bo na pewno gdzieś to już jest napisane ale nowicjuszowi ciężko przez to wszystko przebrnąć i przyswoić na raz tyle wiedzy choć wciąż czytam.


Czy to z Tobą rozmawiałem dziś w Lupusie w Panoramie ?? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 23:42
Post: #5
RE: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
No ze mną Thumbsup ale post powstał przed naszą rozmową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 17:24
Post: #6
RE: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
Dobra to zbiornik obsadzony, jak się woda wyklaruje to wrzucę fotkę. Mam pytanko. Jeśli za podłoże służy aqua substrat 2 to czego i w jakich ilościach używać do nawożenia ze słupa wody.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 17:40
Post: #7
RE: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
w zasadzie to potas tylko można, bo podłoże posiada samo w sobie minerały.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 19:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2013 19:47 przez maximus. Powód: Nowe informacje)
Post: #8
RE: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
A jakieś co2?
mam w domu taką świetlówkę Świetlówka Repti Glo 5.0 moc 26W. Wiem że jest ona do terariów z gadami ale może się nada?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2013, 01:26
Post: #9
RE: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
Świetlówka się nie nada ale CO2 jak najbardziej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2013, 10:38
Post: #10
RE: witam i proszę oporadę odnośnie oświetlenia
Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Za radą kolegi masło_82 i edisona zamontowałem świetlówkę aquael 11w a pokrywę wykleiłem taśmą lustrzaną. Z roślinności mam dziś:
Bacopa caroliniana 1
Hygrophila polysperma
Limnophila aromatica
Rotala rutindifolia
kępe mchu (niestety nie znam nazwy).
anubias
kryptokoryna

Do tego korzenie, podkład aqua substrat 2, filterek aquael uni filter 360, zbiornik 25l. Z ryb na dziś to Dwie pielęgniczki ramireza, 3 gupiki, 3 neony.

Co jeszcze ewentualnie powinienem dokupić, co zmienić tak żeby było dobrze. Jakieś nawozy jeśli tak to którę (nie pogardzę linkiem Smile ) Przepraszam że tak molestuje ale wolę zapytać niż spieprzyć.

[Obrazek: af98b69619ad3f0em.jpg]

A tak to wygląda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  witam :) Svenja 2 7,814 24-05-2017 20:26
Ostatni post: alarmowiec
Sad witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem DejV 7 15,539 29-06-2016 10:51
Ostatni post: edison



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości