Odpowiedz 
Coś w baniaku - czyli nowe życie
09-02-2011, 10:22
Post: #1
Coś w baniaku - czyli nowe życie
Cześć

W takim baniaku:

[Obrazek: dsc4251.th.jpg]

Pojawiło się coś takiego:

[Obrazek: dsc4252maly.th.jpg]

U pytanie brzmi, co to jest?
Nie chcę sugerować, więc nie powiem co w baniaku pływa. Powiem tylko, że widzę takich stworów 2szt.
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 10:46
Post: #2
 
Narybek. Strzelam w ciemno otosek?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 10:51
Post: #3
 
piciu-p4 napisał(a):Narybek. Strzelam w ciemno otosek?
Hehe Smile, no mi to też wygląda na otosa. Tym bardziej, że jedynymi rybami plywającymi tam na próbę (2szt.) to właśnie otosy.
Naliczyłem już 5szt.
Ciekawe ile będzie w stanie przeżyć. Parametry wody nadal mam bardzo niekorzystne Sad
Czym te maleństwa karmić? Na razie siedzi mi na szybach, a tam trudno "nasypać" pokarmu dla maluszków.
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 13:46
Post: #4
 
Problem polega prawdopodobnie na wykarmieniu i odpowiednim zadbaniu o wodę. U mnie podchodziły do tarła w ogólnym baniaku, na dużych, szerokich liściach, najchętniej żabienic. Ale po wyjęciu wylęgało się niewiele i potem nie udawało się ich wykarmić. Ale to było parę lat temu i zbytnio nie było gdzie ich odsadzać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 23:01 przez rafal.)
Post: #5
 
Nie wiem. Jak teraz zacząłem przeglądać internet, to wyszło, że już trochę ludzi, miało maleństwa. Tarło też robią. Nie mam pojęcia o co chodzi.
Wiesz. W normalnych akwariach towarzyskich, otosy są jako dodatek do innych ryb, które jak sądzę ich ikrą nie pogardzą. I myślę, że tu głównie leży problem.
Co do HODOWCÓW, to myslę, że jednak trudno trafić z parametrami wody. Biorąc pod uwagę w jakiej żyburze żyją otosy, to myślę, że u nas mają za czysto Smile
A ja po prostu miałem szczęście. Trafiło się ślepiej kurze, bo przecież nic nie robiłem w tym celu Smile
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 13:52
Post: #6
 
Największe sukcesy osiąga się wtedy gdy za wiele się nie kombinuje. Biggrin
czasem trzeba tylko trochę pomóc naturze np. po kilkunastu tarłach moich chann wyjąłem narybek od rodziców i sam prubóję go odchować bo im się to nie udawało, a mają baniak tylko dla siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 14:01
Post: #7
 
piciu-p4 napisał(a):Największe sukcesy osiąga się wtedy gdy za wiele się nie kombinuje. Biggrin
czasem trzeba tylko trochę pomóc naturze np. po kilkunastu tarłach moich chann wyjąłem narybek od rodziców i sam prubóję go odchować bo im się to nie udawało, a mają baniak tylko dla siebie.
A to prawdziwe "chamy" Smile
Żeby nie dać pożyć małeństwom.
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 14:06
Post: #8
 
Ja pobawiłbym się z hodowlą pantofelka i to im podawał póki trochę nie podrosną. Nie rozumiem dlaczego niektórzy od razu każą podawać karmy drogie jak istnieją tradycyjne i proste w wykonaniu a na dodatek nie czyszczące naszych kieszeni. Kiedyś w Polsce nie było JBL a hodowla też się rozwijała i ludzie rozmnażali palety, neony itd.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 17:27
Post: #9
 
ale śliczności Smile

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 17:29
Post: #10
 
Svenja napisał(a):ale śliczności Smile
No Smile
Oderwać się od nich nie mogę. A ponieważ pływają zaraz przy mnie na biurkowcu, to nic nie robię, tylko ich szukam.

[ Dodano: 2011-02-12, 11:12 ]
No i minęło kilka dni. Ostatecznie widziałem dzisiaj 4 sztuki. Staram się nie czyścić do końca szyb akwarium, bo chętnie na nich przesiadują.
Chociaż dzisiaj widziałem już dwa na liściach Smile
[Obrazek: dsc4282maly.th.jpg]

[ Dodano: 2011-02-15, 14:41 ]
No i minęło kilka dni. Naliczyłem ich dzisiaj 9szt i chyba tyle jest Smile
Zdecydowanie nabrały kolorków i wyglądają jak mikroskopiko rodzice.
[Obrazek: dsc4323maly.th.jpg]
[Obrazek: dsc4321maly.th.jpg]
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe akwarium nowe wyzwania Mikołaj 22 34,941 15-10-2013 16:55
Ostatni post: Mikołaj



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości