Odpowiedz 
AQUAZOO 19-20 października 2013
20-10-2013, 20:07
Post: #211
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
To neovespicula depressifrons, opis stał na akwarium Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2013, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2013 20:15 przez soft.)
Post: #212
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
A nie zwróciłem uwagi - pardon Smile
W każdym bądź razie zakochałem się w nich Smile

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2013, 22:21
Post: #213
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
chodzi o te "skrzydlice"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2013, 22:30
Post: #214
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
tak dokładnie o skrzydlice fajne ''miłe'' maleństwa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2013, 23:33
Post: #215
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Bardzo ładna wystawaSmile
Asiu- dzięki za zbadanie parametrów wodySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2013, 23:55
Post: #216
Odp: AQUAZOO 19-20 października 2013
Podziękowania za miłą atmosferę podczas targów dla całej załogi WTMA i pomoc w przygotowaniach i szczególnie podczas demontażu i transport dla Benon,Kenny,Jorgus .
Gratuluje wszystkim ciekawych aranzacji,podziękowania dla osób organizujących naszą wystawe przede wszystkim osób z Wtma i MTP.
Widzimy się za rok w tym samym miejscu.Dziękuje i pozdrawiam.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 00:04
Post: #217
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Krzych niestety w tym roku forumowicze słabo się spisali w kwestii roślin stąd niektóre akwaria "setki" były tak skąpo uroślinione. Poza tym nie ma co porównywać gotowych akwariów przywiezionych wraz z zawartością do takich które robi się w dwa dni. No a gdyby każde akwarium było takie samo wystaw nie była by interesująca, tak więc czasem aranżacje mogły wydawać się dziwne.

Korzystając z okazji chciała bym podziękować wszystkim którzy się zaangażowali w realizację stoiska na targach. Szczególnie dziękuję Duandrowi który sam przygotował 4 przepiękne duże akwaria, uprzątną je i znalazł jeszcze czas aby pomóc innym. Duandrowi i Darkowi za ich zapał i to że sami przychodzili i pytali co jeszcze mogą zrobić. Pani Halince za ogrom pracy której musiała dokonać aby wystawić tak dużą ilość zwierząt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 08:39
Post: #218
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Ja również chciałbym złożyć moje wyrazy uznania, z roku na rok jest coraz lepiej na targach Smile.
Szkoda, że nie mogłem się dołączyć do aranżacji zbiorników. Za rok mam nadzieje że wypali Smile
Jeszcze raz dzięki za mile spędzony czas, pozdrawiam.

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 08:54
Post: #219
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
O nie, sam nie dałbym rady. Bardzo dużo pomocy miałem ze strony Wojtka (Grabarzemu) i innych pomocnych dłoni, które zawsze znajdowały się wtedy, kiedy były najbardziej potrzebne.

Ale jeśli komuś należą się szczególne słowa uznania, to należą się one właśnie Asi. Mam wrażenie, że bez jej poświecenia i zaangażowania, wszystko posypałoby się w diabły.
Asiu, MOJE WIELKIE UZNANIE, PODZIW I SZACUNEK.



A Pani Halinka... Nawet nie wiem jak to napisać. Jej terraria, bardzo, ale to bardzo urozmaiciły naszą ekspozycję. Czasem miałem wrażenie, że gdyby nie bariera w postaci naszych akwariów to i Panią Halinkę i jej jaszczury ludzie by po prostu zagłaskali, a Ona znosiła to wszystko z takim stoickim spokojem...


Na podsumowania pewnie przyjdzie czas jak wszyscy trochę ochłoniemy i odpoczniemy.
Cyknęliśmy z Jackiem kilka fotek i mam nadzieję, że uda się z tego sklecić małą fotorelację, już niebawem.
Wink

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 09:46
Post: #220
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Cieszę się z opinii że w tym roku jest lepiej niż w poprzednim, ale to głównie zasługa wolnostojących akwariów i tych które forumowicze przywieźli wraz zawartością. Ja bardziej patrzę przez pryzmat organizacji oraz akwariów które przygotowywaliśmy na targach, pod tym względem osobiście uważam że było gorzej.
Moje kierowanie uważam za osobistą porażkę, nie udało się dochować harmonogramu przygotowań (co jest wykonalne- bo udało się w zeszłym roku), wykorzystać potencjału 20 akwariów które dało nam do dyspozycji PKMD, no i nie podobały mi się akwaria które przygotowałam. Nie piszę tego oczekując teraz że inni będą mnie wychwalać, bo nic co zostałoby napisane nie zmieni mojego zdania. Wiem że sporo się napracowałam (co teraz odchorowuję), ale niestety nie było tak jak uważam że powinno być, pozostaje tylko wyciągnąć wnioski i nie popełnić tych samych błędów w kolejnym roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 10:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2013 10:20 przez alarmowiec.)
Post: #221
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Asiu niestety harmonogram położyły już w pierwszy dzień MTP bo stoisko miało już stać a była pusta sala . Niestety organizacja ze strony targów była gorsza jak w zeszłym ( to opinie potwierdzane również przez inne firmy ) ale ogólnie impreza jest coraz lepsza.

Faktem jest że był brak odpowiednich roślin czyli już takich wyrośniętych w zbiorniku i tu moja uwaga : przed targami wśród forumowiczów odbywała się dość częsta wymiana roślin lub przycinka na tydzień czy dwa przed imprezą . Musimy zorganizować powierzchnię w naszych zbiornikach tak żeby jak najwięcej mieć roślin ze zbiorników forumowiczów i to nie przyciętych i wrzuconych do wiadra a ładnie poukładanych bo rośliny na wystawie nie maja czasu się wyprostować.
Nie wiem czy mi się uda ale na pewno ktoś z nas pojedzie do Hanoweru więc mógłby sfotografować jak przygotowane mają rośliny uczestnicy tej imprezy .

Zaangażowanie do pomocy wszystkich obecnych forumowiczów było rewelacyjne i to nie tylko przy organizacji ale również na zakończenie i to mnie najbardziej na tej wystawie ucieszyło .

Zamykaliśmy posprzątaną halę z Edisonem i Lermi o 22giej co uważam z kolejny sukces.

Z całym tym "majdanem" Edison i Arowb który specjalnie z domu do nas doszedł udało nam się te samochody rozpakować i o 23:30 zamawiałem pizzę Smile

W tym roku odnalazły się w naszych skrzyniach niektóre rzeczy zagubione na zeszłorocznej imprezie . Tak jest pewnie i w tym roku. Jeśli coś komuś brakuje niech napisze bo może ktoś to ma u siebie bo wziął żeby nie zostało a nie mógł ustalić właściciela .
Niestety z otrzymanych od Aquaela 10 lampek Eco Light wróciło tylko 8 a dwie gdzieś zaginęły Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 10:23
Post: #222
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Zbyt mała ilość stołów i za niskie nóżki opóźniły przygotowania, ale te opóźnienia i tak nie powinny były przeszkodzić nam w zasypaniu i zalaniu wszystkich akwariów, a to się nie udało w pierwszym dniu.

O roślinach z przycinki była mowa kilka tygodni przed targami, i sam pisałeś aby ludzie przynieśli to co mają, byłam chyba na obydwu przedtargowych spotkaniach i roślin nikt nie przynosił, no a niestety głównie brak roślin spowodował marny wygląd akwariów "targowych". Nie wiem czy wszyscy forumowicze zabrali się za sprzedaż roślin na allegro czy wywalają rośliny do śmieci, ale coś na tej linii nie zagrało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 10:46
Post: #223
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Zawsze można powiedzieć, że można było lepiej, ja uważam że impreza wypadła lepiej jak w zeszłym roku i to jest istotne, nie to że w zeszłym roku się gorzej spisaliśmy, ale uważam że jakoś tak wydaje mi się że odbiór był zdecydowanie lepszy. Istotne jest też to, że impreza znów zaczyna przypominać targi a nie wystawę, i rokowania na kolejny rok co do udziału firm są bardzo dobre. Zwiedzających było znacznie więcej, co szczególnie było widać w niedzielę, w zeszłym roku w niedzielę było znacznie mniej.

Za rok znów wiecej osób przywiezie gotowe zbiorniki i będzie jeszcze lepiej. Może trzeba rozważyć, czy nie lepiej pójść w małe akwaria a nie w duże. Wydaje mi się, ze znacznie łatwiej je zrobić, i łatwiej zrobić żeby były ładne, ponieważ na jedną osobę, to dośc duży kłopot, żeby zorganizować materiały na zbiornik 126L, bo potrzeba ich dośc dużo. Za to do nano akwarium wystarczy dosłownie kilka roślinek, nawet niewyrośniętych, żeby uzyskać odpowiedni efekt, a w większych akwariach zrobić to co zrobił Duandr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 11:25
Post: #224
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Jak dla mnie podziwiam wasz zapał. Jak zwykle ratowaliście akwarystykę. Ciekawe co by było gdyby i forum nie chciało się pokazać?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2013, 11:43
Post: #225
RE: AQUAZOO 19-20 października 2013
Na pewno warto zachęcać kolejne osoby aby przywoziły swoje zbiorniki, jednak uważam że stawianie na małe akwaria, rezygnacja z robienia akwariów czy ograniczenie się do jednego biotopu w dużych akwariach byłoby błędem. Przy odpowiednich zasobach roślinnych można zrobić bardzo ładne duże akwarium co było widać po akwarium Aqua-Nature, Zoogrande czy zeszłorocznych akwariach. Lizę że w przyszłym roku znajdą się osoby które będą miały większą siłę przebicia i zachęcą forumowiczów do roślinnej hojności.

Mnie trochę nie pasowały ryby do tego akwarium z mchami. W przyszłym roku łącząc przyjemne z pożytecznym do takiego akwarium włożyłabym dużą ilość krewetek red cherry, myślę że akwarium wyglądałoby ciekawiej, a koledzy mieli by okazję sprostać popytowi na krewetki. W sumie biorąc pod uwagę zainteresowanie krewetkami fajnie by było gdyby więcej kreweciarzy zdecydowało się przywieźć swoje akwaria z pociechami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up Salon Zoologiczny AQUA&ZOO 22-23 października 2016r alarmowiec 121 203,768 26-10-2016 23:11
Ostatni post: maciejk1976
  Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014 Asia 197 335,144 30-10-2014 11:11
Ostatni post: edison



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości