Odpowiedz 
Problem z młodymi skalarami
13-07-2013, 09:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2013 09:01 przez kuki102.)
Post: #1
Problem z młodymi skalarami
Witam.
Od jakiegoś czasu staram się rozmnożyć skalary. Za pierwszym razem, samica składała jaja, samiec je zjadał. Za drugim razem ikra utrzymała się 2 dni, po czym zaczęła pleśnieć i zanim się obejrzałem, wszystkie jajeczka zostały zjedzone. Teraz, po odłożeniu ikry do innego zbiornika (woda, kamienie i roślinka ze zbiornika głównego) i dolaniu nieco HEALTHOSAN firmy tropical wszystko szło dobrze - po 48 godzinach pojawiły się ogonki, po następnych 24 godzinach skalarki zaczęły pływać przyczepione jakby niteczką do liścia.
Czwartego dnia rybki oderwały się od liścia i pojawił się problem. Wszystkie maludy leżą bokiem na dnie. Wygląda to tak jakby nie miały siły się podnieść. Machają ogonkami ale nie mogą oderwać się od dna. Czym to jest spowodowane, co robie nie tak?
Karmione są pokarmem MICRON firmy sera, woda pH 7,6 GH 11, temp. 25 stopni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 09:54
Post: #2
RE: Problem z młodymi skalarami
Noworodek też od razu nie stoi na nogach Smile Poczekaj troszkę, a zaczną pływać.

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 19:47
Post: #3
RE: Problem z młodymi skalarami
Wszystkie zamienniki artemii są do kitu.Odżałuj i kup choć 100 g jajeczek do hodowli-na przyszłość.Sam sprawdziłem np. JBL fuid i z 3 tareł 80% ryb wyszło zdeformowanych. dokładnie to się tyczyło kirysków. Ale żeby nie było-rozmawiałem z pewną osobą i ona karmiła małe bojowniki i objaw dokładnie ten sam. Ryby nie nadające się do dalszej hodowli. Ile minęło od wylęgu czasu?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 20:37
Post: #4
RE: Problem z młodymi skalarami
Żywienie skalarów rozpoczyna się kiedy zaczną samodzielnie pływać,a następuje to po około 5 dniach, wcześniejsze żywienie powoduje tylko zatrucie wody
Powodzenia
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 21:03
Post: #5
RE: Problem z młodymi skalarami
No właśnie dzisiaj jest 7 dzień od złożenia ikry. Dlatego chciałem podkarmić bo wydawało mi się że są słabe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości