Odpowiedz 
Parametry kranówki
03-02-2011, 11:45
Post: #1
Parametry kranówki
Cześć

Może ktoś zmierzyć parametry kranówki ratajskiej pod kątem NO2?
Bo ja właśnie zmierzyłem i doznałem szoku. Albo test mam trzaśnięty, albo co?
NO2 praktycznie poza skalą (powyżej 1mg/l)
Na destylowanej 0,05. Też może za wysoki, ale powiedzmy. Test wygląda na dobry.
Pamiętam, że NO2 jeszcze nie dawno było 0, a NO3 skoczyło na 10 (i tak jest). Ale to NO2, to coś dziwnego jest??

Jeżeli tak jest, to pozostaje pytanie, co z tym zrobić? Oczywiście pomijając RO, bo tego nie mam. Wodę destylowaną? Kurcze, no masakra normalnie będzie jak to się potwierdzi.
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 12:37
Post: #2
 
witam
na Wildzie no2-0
jesli testy zooleka to mogą klamać ,opinia przeczytana na kilku forach

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 13:04
Post: #3
 
Siwy1973 napisał(a):witam
na Wildzie no2-0
jesli testy zooleka to mogą klamać ,opinia przeczytana na kilku forach
Testy JBL-a
Pojadę do Skalara, sprawdzić test.
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 13:29
Post: #4
 
Myślę że to nie testy kłamią .Takie chwilowe jaja z wodą mogą być po jakiś lokalnych awariach . Wiadomo że test uwarunkowany jest na jakieś konkretne związki . Nie wiem czy są jakieś zasadnicze różnice miedzy producentami raczej nie . Myślę że AQUANET nie pozwoliłby by sobie na taką totalna epidemię ( choć przy tym stanie wody w Warcie może być różnie ) . Sprawdźmy zatem w poszczególnych dzielnicach jak się sprawy mają. Jak wrócę do domu podam stan wody na Górczynie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 13:48
Post: #5
 
No to ciekawostka wieczorem podam jak na Winogradach sprawa wygląda Smile a co do testów zooleka to używam od dawna i jak na razie nie powiem o nich złego słowa Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 14:45
Post: #6
 
OK. Bo widzę, że małą burzą rozpętałem Smile
Generalnie jest tak, że chyba musiałem cos źle zrobić, bo następne dwa kolejne testy u siebie w domu i jeden u Skalara, dały spodziewany wynik w okolicach 0.
Tak, że mea culpa Oops
Najgorzej, że nie wiem, co spartoliłem. No chyba, że wziąłem przez pomyłkę wodę z dojrzewającego baniaka.
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 15:17
Post: #7
 
hehe Mystik no problemo ale i tak sprawdzę Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 17:29
Post: #8
 
Tak wcześnie robisz "podmianki" .
Już myślałem że jesteśmy bliscy wystąpieniu naszego kolegi w WTK . Brawo za czujność w końcu w Aquanecie tez na wyjściu wody do miasta stoi akwarium testowe .
Swoją drogą to żeby nie powtórzyć testu tylko od razu do Skalara to bardzo impulsywna reakcja jak na "rozsądnego" faceta Smile.
Widzę że masz niezłe szambo w akwa . Czy to na jakimś substracie start czy samo tak szaleje . Tak przy okazji który to dzień startu .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 18:08
Post: #9
 
alarmowiec napisał(a):Tak wcześnie robisz "podmianki" .
Już myślałem że jesteśmy bliscy wystąpieniu naszego kolegi w WTK . Brawo za czujność w końcu w Aquanecie tez na wyjściu wody do miasta stoi akwarium testowe .
Swoją drogą to żeby nie powtórzyć testu tylko od razu do Skalara to bardzo impulsywna reakcja jak na "rozsądnego" faceta Smile.
Widzę że masz niezłe szambo w akwa . Czy to na jakimś substracie start czy samo tak szaleje . Tak przy okazji który to dzień startu .
Podmianki robię zgodnie z zaleceniami użytkowników substratów ADA.
Zanim pojechałem do Skalara, zrobiłem kolejne dwa testy i one już wyszły OK. Skalar był tylko potwierdzeniem, przy okazji.
Szambo? Dlaczego szambo? Normalna sprawa. Dojrzewa.
To jest jakiś 14 dzień od startu. Z tym, że niestety w międzyczasie była wymiana filtra. Niby pracowały równolegle, ale summa sumarum, będzie to pewnie jakiś 10 dzień. Trafiła mi się po prostu strefa skoku NO2 :/
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 18:22
Post: #10
 
Mystik napisał(a):Podmianki robię zgodnie z zaleceniami użytkowników substratów ADA.

Jakoś mało spostrzegawczy dzisiaj jesteś . Podmianki były w cudzysłowie . No dobra jak juz wiemy że to start na substracie Ady to wszystko jasne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czy to dobre parametry w krewetkarium z sakurami? kubasrem 4 10,423 20-05-2013 11:12
Ostatni post: arrowb
  zmiekczanie kranowki arrowb 5 11,571 06-03-2013 14:18
Ostatni post: Stiep



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości