Odpowiedz 
wysoka temperatura dla cr cb
21-06-2013, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2013 13:36 przez HOLI.)
Post: #16
RE: wysoka temperatura dla cr cb
sorki w pracy jestem a system działa na dużych musze miec caps włączony i tak wyszło z automatu

a powiedzcie czy tak to ma wygladac - po zainstalowaniu wiatraków na płytkach pcv z wycietym otworem na wielkość wiatraka zabudowana cześć silnika wypada od góry natomiast otwarta która jest zaklejona tylko naklejka od dołu ( tak musi byc by podmuch szedł w zbiornik a nie z niego ). nie ma obawy że pod wpływem wilgoci nastapi jakies zwarcie ? teoretycznie prad to słaby i wiatrak wydmuchuje a nie ciagnie w swoja strone ... nie ma z tym problemu ?
no i meczy mnie kwestia czy powietrze ma byc wydmuchiwane z zbiornuka czy nadmuch na tafle wody ? bo czytam różne opinie w necie i cześć robi tak a część inaczej.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 14:45
Post: #17
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Powietrze ma byś wdmuchiwane na tafle wody.
Żadnego zwarcia jeszcze nie miałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 16:38
Post: #18
RE: wysoka temperatura dla cr cb
No to dzięki za pomoc wieczorem instaluje i zobaczymy jak będzie spadać.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 17:46
Post: #19
RE: wysoka temperatura dla cr cb
zasilacz od anteny nie nadaje się do zasilania wentylatorków
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 18:03
Post: #20
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Zgadza się ma 100mA . Dlatego kupiłem jakiś inny który ma 0.6A czyli spokojnie 2 wentylatorki pociągnie tak powiedział sprzedawca. Myślę że miał rację. Wziąłem dla bezpieczeństwa dwa ale twierdzi że jeden mi pociągnie dwa wentylatory

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 23:32
Post: #21
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Ja mam zasilacz impulsowy od ledów, działa wentylatorek 8k obrotów na minutę. Temp przy oświetleniu 25,5 stopnia rano 24. Jestem zadowolony, jak ktoś chce myślę że można takie zasilacze załatwić ale jeszcze nie wiem w jakiej cenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 01:56
Post: #22
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Ja u siebie będę zakładał, więc jak będziesz coś wiedział to podaj cenę.

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 09:00
Post: #23
RE: wysoka temperatura dla cr cb
No to po pierwszych obserwacjach przez okres pół godziny ( tyle mogły chodzić potem wyjeżdzałem a nie chciałem próbnego sprzetu zostawiac na chodzie ) temperatura w 72l spadła z 27 na 25,5. wiec mysle że sie sprawdzi na dłuższa mete. Podłączyłem dwa wiatraczki o wymiarach 8x8 cm pod jeden zasilacz. Po pół godziny zasilacz był zimny jakby nie pracował wogóle.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 10:09
Post: #24
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Bo taki wiatraczek ma 0,16 A Smile dziś z rana patrze i nie wierze 22,5 stopnia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 10:57
Post: #25
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Może ktoś wie, gdzie w Poznaniu jest sklep elektrotechniczny z wentylatorkami i zasilaczami ze zmianą napięcia?

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 11:02
Post: #26
RE: wysoka temperatura dla cr cb
A tu ciekawpstka bo mam 3 takie wiatraki i odpowiednio 0,13 - 016 - 0,23 A Smile ale nieważne . byle by dawało rade Smile Jeden tylko sprzedawca u którego chciałem zasilacz wymyślał coś że nie podoła chyba nie bardzo odnalazł sie w zawodzie wykonywanym. Tez mam od led-ów bo kiedyś miałem na nim oświetlenie ale nie wiedziałem czy moze sie nadawać ale skoro tak mówisz to jest następna opcja do wykorzystania.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 11:46
Post: #27
RE: wysoka temperatura dla cr cb
na kwiatowej przy deptaku są 3 takie sklepy ważne są obroty ja mam dwa po 8230 obrotów na minutę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 13:16
Post: #28
Odp: wysoka temperatura dla cr cb
Wysokoobrotowe hucza wyją po pewnym czasie, zamontowalem 12cm 800obr./min jest nieslyszalny a temp. trzyma 24 st. , przez noc wylaczam bo spada do 21.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 13:28
Post: #29
RE: wysoka temperatura dla cr cb
zgadza sie chodzi dość głośno. ale to jest wywołane obrotami wiec jeśli coś ciszej to faktycznie 12 cm. Też taki zakupie w końcu chca 5 zł za sztuke wiec nie majątek.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 16:09
Post: #30
RE: wysoka temperatura dla cr cb
w dzień mi nie przeszkadza, żona głośniej huczy Biggrin haha załączają się wraz z oświetleniem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości