Odpowiedz 
wysoka temperatura dla cr cb
20-06-2013, 20:56
Post: #1
wysoka temperatura dla cr cb
Witam. Powiedzcie mi jaką macie opinię co do przeżywałnosci krewetek cr cb w wysokiej temperaturze ?. 26-27 stopni podołają bez chłodzenia ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2013 21:22 przez edison.)
Post: #2
Odp: wysoka temperatura dla cr cb
W jednym zbiorniku temp. doszła do 28 to wiec dziś przelozylem do innego akwarium gdzie pomimo chlodzacego wentylatora mam max 26 stopni i więcej nie jestem wstanie zejść bo temp. w domu kolo 24-5

Muszę poszukać większego ale tez cichego wiatraka, niedługo będę zakładał żaluzje lub markizę bo okno mam duże wychodzące na taras od południa to tez będzie inaczej.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 21:30
Post: #3
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Ją mam 26 narazie nic nie robiłem jest chyba ok ale niebawem się przeprowadzan i myślę że 27 min tam będzie ( chociaż kto wie jakie pogody będą )i zabieram cr cb z sobą i tu strach czy dadzą radę

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 21:32
Post: #4
RE: wysoka temperatura dla cr cb
U mnie wiatraczki chodzą teraz na okrągło. temperatura w okolicach 24 stopni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 21:41
Post: #5
RE: wysoka temperatura dla cr cb
A może podpowiedz co wiatraczków jak zrobić x czego czy może coś gotowego ? Nic jakiego nie miałem okazji stosować.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 21:57
Post: #6
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Mam 2 wiatraczki od komputera zasilane z ładowarki telefonicznej. Podpięte to wszystko pod regulator TR2O.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 22:07
Post: #7
RE: wysoka temperatura dla cr cb
#a przez 3 dni chłodziłem wodę bryłą lodu w woreczku do rybek, zbiłem do 26, ale nie dam rady tak przez całe lato bo nie zawsze jestem. dziś zamontowałem 1 wiatrak na razie 28 stopni zobaczymy rano. Chyba też wyłączę oświetlenie w cieplejsze dni. 4 dni temu miałem 31 stopni i padło kilka krewetek red chery i jedna helenka.


cholera ten wiatrak strasznie hałasuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 22:41
Post: #8
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Ja dzisiaj miałem 29stopni w 126L, standardowa pokrywa . Położyłem Zwykly wentylator od kompa nad otworem do karmienia i w ciągu 5 godzin zbilem do 25stopni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 23:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2013 23:09 przez Michu2802. Powód: Nowe informacje)
Post: #9
RE: wysoka temperatura dla cr cb
Ja to samo co sajmon12. Dziś 29 stopni w akwa. Otworzyłem pokrywy od karmienia i przykrywkę od stateczników po godzince zbiło do około 25-26 C.

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 07:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2013 08:04 przez HOLI.)
Post: #10
RE: wysoka temperatura dla cr cb
no to bede musiał pomyśleć nad takim wiatrakiem. P przeprowadzce na pewno temperatura bedzie sie utrzymywac ok 29 stopni w końcu to ostatnie piętro bloku (4) czyli daszek troche bedzie grzał.

a powiedzcie ten regulator typu np jaki ma stiep jest konieczny ? rozymiem że chodzi o regulacje obrotów. czy nie można podłączyć wiatraki bezpośrednio pod ładowarke ?

tak yśle czy ciekawym patentem nie byłoby zastosowanie zasilacza regulowanego 3-12v na mój rozum ( chociaż orłem z elektryki nie jestem ) wiatrak pracował by wolniej lub szybciej w zależności od ustawienia 3 do 12v . i tylko zlutowanie wiatraka z zasilaczem . Dobrze myśle ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 11:12
Post: #11
RE: wysoka temperatura dla cr cb
HOLI napisał(a):a powiedzcie ten regulator typu np jaki ma stiep jest konieczny ? rozymiem że chodzi o regulacje obrotów. czy nie można podłączyć wiatraki bezpośrednio pod ładowarke ?
Regulator nie jest konieczny, ale pomocny. Nie zmienia on obrotów wiatraka, a tylko go włącza i wyłącza w zależności od temperatury - czyli działa jak termostat w grzałce, tylko w drugą stronę (włącza wiatrak kiedy temperatura rośnie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 12:10
Post: #12
RE: wysoka temperatura dla cr cb
ok stiep. wywnioskowałem to po wpisie w google twojego regulatora tam mi wyskoczyło że ma regulacje obrotów a przy tym bardzo drogi 300 zł możliwe ? zakupiłem wentylatorki dałem całe 2,5 zł za sztuke teraz tylko zasilacz , prawdopodobnie nadaje sie zasilacz od anteny tv, ma regulacje od 3- 12 V ale jeszcze maja mi w sklepie sprawdzic.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 12:16
Post: #13
RE: wysoka temperatura dla cr cb
A gdzie kupowałeś w takiej cenie wentylatorki?

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 12:34
Post: #14
RE: wysoka temperatura dla cr cb
TIP KOMIS Z KOMPUTERAMI W GNIEŻNIE. TO UŻYWKA ALE ZA TAKIE PIENIADZE MOŻNA RYZYKOWAĆ Smile

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 12:44
Post: #15
RE: wysoka temperatura dla cr cb
HOLI nie piszemy wielkimi literami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości