Odpowiedz 
ryby żyworodne
11-06-2013, 10:38
Post: #1
ryby żyworodne
Wiem, żędę gupiki i molinezje są żyworodne.A jak rozmnażają się brzanie i danio.
Mam w tej chwili spodziewającą się potomstwa samiczkę gupikową ale mam też wrażenie, że jedna danio i jedna brzana też jest grubsza od innych. Nie wiem co o tym sądzić.
Założyłam "żłobek" i panią gupikowam przeniosę. Nie będę czekać aż urodzi bo mi zaraz brzanie zjedzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2013, 11:13
Post: #2
RE: ryby żyworodne
One skladaja ikrę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 16:51
Post: #3
RE: ryby żyworodne
Dziś pani gupikowa urodziła 8 małych gupiątek. Są oczywiście w żłobku a panią matkę wyekspediowałam do dużego akwarium.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 17:19
Post: #4
RE: ryby żyworodne
Gratuluje potomstwa Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 19:01
Post: #5
RE: ryby żyworodne
Dziękuję. Mam nadzieję na następne, muszę tylko kupić jeszcze jedną panią gupikową no i chciałabym jeszcze mieć parkę molinezji. Najłatwiej jest mi rozmnażać żyworodne, choć miałam już swego czasu sukces rozmnożenia glonojadów. Wyhodowałam wtedy 28 młodych. Teraz nie mam parki-mam dwa ale to są chyba jednej płci a poza tym różnią się i gatunkowo i rozmiarem. Jeden ma 25 cm. a drugi około 8 cm. Z tego młodych nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2013, 11:00
Post: #6
RE: ryby żyworodne
Niektóre ikrzaki też są łatwe tylko trzeba przebrnąć pewien etap w akwarystyce. Najważniejsze jest obserwowanie ryb i poznanie metod ich rozmnażania a reszta czasem wydaje się prostsza. Mi łatwiej rozmnożyć ikrzaki niż uzyskać dobrej jakości żyworódki.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości