Odpowiedz 
Najmniejsze na forum? 8l.
06-06-2013, 23:33
Post: #1
Najmniejsze na forum? 8l.
Udało mi się wreszcie skomponować rośliny na tyle żebym był z tego względnie zadowolony i mógł upublicznić mojego maluszka.

Akwarium jest maleńkie, około 8 litrów przy wymiarach 31-22-13 ciężko było zrobić cokolwiek co wyglądało by w najlepszym razie przeciętnie, ale dzięki pomocy kolegów z forum, skład roślin wygląda tak jak wygląda teraz.
W tym miejscu podziękowania dla użytkowników Bartek10, Sajmon12 oraz Edisona za rośliny i drobne rady przy odbiorze Wink

Ale do rzeczy.
Akwarium jak pisałem wyżej około 8 litrów, filtrowane filtrem podżwirowym który napędza głowica jakiegoś starego eheima.
Podłoże ułożone na kratkach filtra to około 2 cm keramzytu na to 3 cm jakiegoś drobnego kruszywa, nie mam pojęcia co to.
Oświetlane jest to 9w żarówką energooszczędną o barwie 6500. Trochę za dużo, ale mniejszych nie znalazłem. Niemniej, problemów z glonami nie mam, jedynie na szybach zbiera się delikatny pył.

Rośliny:
nurzaniec
gałęzatka
dwa rodzaje mchów, chyba java i taiwan, ale nie jestem pewien
eleocharis aciculiaris
rotala walichi
Cryptocoryne beckettii
Hydrocotyle tripartita
Pistia stratiotes

Faunę stanowi gromadka red cherry, około 10 sztuk.

[Obrazek: 152187505.jpg]

mimo szczerych chęci, moim telefonem nie jestem w stanie zrobić lepszego zdjęcia Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 04:58
Post: #2
RE: Najmniejsze na forum? 8l.
Najmniejsze nie jest , właściciel zoogrande zrobił potwora o pojemności 1,2 litra jeżeli dobrze pamietam. Jest foto gdzieś na forum.
Twoje malenstwo wygląda jak by miało minimum 50L i do tego jest przepiękne!!!
Też kiedyś próbowałem zrobić takie maleństwo w pracy ale mam zbyt duże dłonie i miałem problem z ułożeniem roślinek i ozdóbek Smile
Na pył na szybach kup otoski w ciągu doby będziesz miał czysciutko.
ja na 30L wsadzilem 2 sztuki , w ciągu 24h wylizaly doslownie szyby do zeraSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 05:08
Post: #3
RE: Najmniejsze na forum? 8l.
Swietnie zrobione, tak jak przedmówca wspomniał wygląda na dużo większe.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 22:27
Post: #4
RE: Najmniejsze na forum? 8l.
Wygląda elegancko. Szkoda, że nie ma więcej zdjęć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 22:44
Post: #5
RE: Najmniejsze na forum? 8l.
Akwarium ciekawe tylko uważaj z nurzańcem bo jak zacznie rosnąć to będzie niezła jazda z jego wyrywaniem Cwaniak

Jak nawozisz to ogranicz PO4 albo mikro to nie będziesz miał pyłu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 22:59
Post: #6
RE: Najmniejsze na forum? 8l.
Nawożenie to planta gainer classic z którego pewnie zrezygnuję oraz carbo, również aqua artu.
Swoją drogą, zauważyłem, że starsze liście nurzańca przy dodawaniu carbo marnieją, więc na razie mi nie grozi ekspansja Wink

a co robienia czegoś w takim maluchu... Spuścić 1/3 wody, pęseta, robimy co trzeba, wlewamy wodę z powrotem Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 23:05
Post: #7
RE: Najmniejsze na forum? 8l.
Nie wydaje mi się, że od Carbo nurzaniec marnieje.

Z tego co pamiętam to Classic ma żelazo więc ja bym zmniejszył dawkę tego nawozu bo zazwyczaj pył = nadmiar PO4 lub mikroelementów Thumbsup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości