Odpowiedz 
Filtr zewn. Tetra ex600 - terkotanie
01-06-2013, 22:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2013 15:40 przez Tomayo. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Filtr zewn. Tetra ex600 - terkotanie
Za każdym razem kiedy czyszczę filtr Tetra in 600 po jego włączeniu terkocze wirnik. Czasami udawało mi się to zlikwidować. Przypuszczam, że nie do końca się odpowietrza.
Dzisiaj na dodatek widzę, że lekko popuszcza wodę na obudowę.
Czy ktoś może zasugerować jakieś rozwiązanie?
Proszę o pomoc - piątkowo os. Batorego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 22:50
Post: #2
RE: Filtr zewn. Tetra in 600 - terkotanie
wazelina na uszczelke i powinien przestać puszczać ewentualnie wymiana uszczelki. na terkotanie wystarczy odrobina czasu jak powietrze które dostało się na wirnik zostanie wyrzucone do akwa i układ się samoczynnie odpowietrzy. moje kubły wstrząsam po czyszczeniu szybciej bąbelki wypuszczają do akwa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2013, 20:36
Post: #3
RE: Filtr zewn. Tetra in 600 - terkotanie
Pod uszczelkę starą dałem taką taśmę do izolowania rur od wody i na to uszczelkę, wchodziło ciasno, ale po całym dniu pracy jednak pod filtrem jest mokro, kapie jakby z tych bocznych klapek co dociskają wieko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2013, 23:07
Post: #4
RE: Filtr zewn. Tetra in 600 - terkotanie
Najlepiej wymienić uszczelkę a doraźnie (choć u mnie to działa na lata) można wyjąć uszczelkę i pod nią dać cienko silikonu . Uszczelkę ułożyć filtr zamknąć i lekko docisnąć ale nie zapinać na drugi dzień zapiąć. Silikonu nie może być zbyt dużo Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2013, 00:32
Post: #5
RE: Filtr zewn. Tetra in 600 - terkotanie
ten filtr ma trzy uszczelki gdzie może przypuszczać. objawy są identyczne tzn widać wyciek w tym samym miejscu.. Aby zdiagnozowania wyciek dokładnie musisz zdjąć pokrywę filtra odkręcić z niej srubki zdjąć plastikową. pokrywę. pokrywy i założyć na filtr bez tej obudowy. wszystkie złącza będzie bardzo ładnie widać. tam gdzie pojawi się woda to uszczelki do wymiany. wiem bo przerabiialem. to w dwóch filarach tetry i dwa razy wyciek nie był w jednym miejscu i nie były to wycieki. z głównej uszczelki na pokrywie . Jak już będziesz miał rozkrecone to możesz prewencyjnie wymienić wszystkie uszczelki. Małe uszczeleczki na kroccach. węży kupisz w motoryzacyjnym. jako oringi . jak by co to pisz ten filtr już przerobilem. i też wiele nerwów straciłem próbując uszczelnic. główną uszczelki która nawet winna nie była. Nowe filtry terry mają podwójne uszczelki już kladzone bo one częściej puszczaly niż ta główną uszczelki. obstawian że puściły uszczelki na kroccach wezy

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2013, 18:47
Post: #6
RE: Filtr zewn. Tetra in 600 - terkotanie
tak wygląda filtr po zdjęciu obudowy:

[Obrazek: 757f147d4b73f51fm.jpg]

A tak od strony węży:

[Obrazek: e388868304edc7c2m.jpg]

[Obrazek: 5a8e70ec0ca7258fm.jpg]

Te uszczelki o których jar300 pisałeś to znajdują się:
- dwie na części od węży
- jedna główna od pokrywy

Rozumiem, że najczęstrzą przyczyną jest nieszczelność na tych dwóch małych od części z wężami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2013, 23:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2013 00:16 przez jar300.)
Post: #7
RE: Filtr zewn. Tetra in 600 - terkotanie
dokładnie. jest jeszcze uszczelki przy przycisku aqua stop . jeśli tak jak pisales pokrywa ciasno wchodzi do pojemnika to teraz złóż filtr zakładając ta pokrywę bez tej obudowy co zdjales i włacz. jeśli jest gdzieś wyciek to ładnie go zobaczysz.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2013, 17:38
Post: #8
RE: Filtr zewn. Tetra in 600 - terkotanie
Ok, czyli to są wszystkie uszczelki, czy jeszcze gdzieś są? Te dwie na aqua stop, jedna duża w pokrywie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 15:41
Post: #9
RE: Filtr zewn. Tetra ex600 - terkotanie
Wymieniłem uszczelki i jest git.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2013, 18:58
Post: #10
RE: Filtr zewn. Tetra ex600 - terkotanie
Która w końcu przeciekała? Te dwie co mówiłem? Na przyszłość jeszcze jest uszczelka pod przyciskiem startu ale ona cieknie wtedy kiedy pojawi się woda przy naciskaniu przycisku.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2013, 19:01
Post: #11
RE: Filtr zewn. Tetra ex600 - terkotanie
Wymieniłem te dwie na wlocie i wylocie z filtra. A o tamtej to nie wiedziałem, jak go będę otwierał to zwrócę uwagę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2013, 19:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2013 19:31 przez jar300.)
Post: #12
RE: Filtr zewn. Tetra ex600 - terkotanie
Musisz odkręcić o ile dobrze pamiętam jeszcze trzy śrubki srebrne widać je na pierwszym twoim zdjęciu. Ale jej nie wymienisz bo ona nie jest okrągła tylko płaska i wycięta pod wzór tego układziku. Mnie kiedyś zaczęła cieknąć więc zdjąłem ją i pod spół i na wierzch sylikon akwarystyczny i potem mocno dokręcona śróbka żeby mocno ścisło i od roku jest ok Wink Jeśli nie cieknie to nie musisz nic z tym robić bo ona przeciekać będzie przy wciskaniu przycisku tylko więc nie ma groźby zalania mieszkania.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2013, 19:33
Post: #13
RE: Filtr zewn. Tetra ex600 - terkotanie
Aha, ale będę wiedział na przyszłość, jakby pojawiła się woda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filtr unimax 250 czy tetra ex800 do paludarium bartek123 3 10,253 29-05-2017 18:24
Ostatni post: edison
  podłoże tetra active substrate HOLI 0 5,533 12-12-2014 13:58
Ostatni post: HOLI



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości