Odpowiedz 
Dom dla Tropheusów 375L
15-05-2013, 22:23
Post: #1
Dom dla Tropheusów 375L
Witam serdecznie wszystkich użytkowników i czytelników tego forum Smile

Chciałbym Wam przedstawic moj kawałek Tanganiki może nie do końca naturalny, ale przynajmniej mi podoba Smile

W podstawowym założeniu zbiornik miał byc dla Neolamprologus Pulcher Kamakonde, które kupiłem od Pani Marty kilka lat temu niestety w ostatnich dniach, a dokładnie 2 dni po zalaniu nowego zbiornika padła samica mojej Księżniczki najprawdopodobniej pogryziona przez samca, a ponieważ nie ma możliwości zakupu nowej z odłowu u Pani Marty został tylko 1 samiec :/ Musze zdecydowac się na inne ryby.

Przykre że moje Slicznotki nie doczekały nowego pięknego domu bo z pewnością czułby się świetnie w takim litrzażu...

No ale wracając do tematu. Po wymienieniu mnóstwie maili z Panią Martą, która już z całą pewnością ma dosyc moich wiecznych pytań Smile (w tym miejscu chciałbym podziękowac za wyrozumiałośc) zdecydowałem, że w zbiorniku będzie pływac stado 12szt, Tropheusów.

Co do odmiany to jeszcze nie do końca się zdecydowałem, zastanawiam się miedzy sp.Moliro, sp.Lufubu, a sp. Kasanga red Rainbow.

Najbardziej spodobały mi się sp.Ndole red, ale niestety nie ma ich już w ofercie tropheusa :/

Ponieważ będzie to moja pierwsza stycznośc z tym gatunkiem chciałbym się dobrze przygotowac do hodowli i będe wdzięczny za Wasze sugestie i uwagi (nawet te najbardziej krytyczneSmile.

Ale wracając do zbiornika ...
Wode wlałem 9.05.2013.
Parametry pierwszy raz mierzyłem wczoraj i mam takie wyniki

PH 7,9 -8,0
GH 19
KH 12
NO3 0-5
NH3 1
NO2 0,025

mierzone Zoolekiem kropelkowym.

Po tych pomiarach w dniu dzisiejszym włałem do wody 50ml EASY LIFE - EASYSTART, żeby jakoś wystartowac cykl azotowy.

Akwarium na chwilę obecną filtrowane jest przez UniMax 700 i w zamiarze dorzuce jeszcze TetraTec 700 (narazie cieknie) chyba że się nie uda to będzie jakas wydajna głowice do srodka...?

Oświetlenie to 2 jarzeniówki biała i niebieska (nie wiem jakie bo akwarium kupiłem używane i były już zamontowane w pokrywie.
Ja dorzuciłem pasek ledowy, w którym można zmieniac kolory będzie jako światło nocne.\

Grzałka 350Watt temperatura w akwarium 26 stopni.

Głównym elementem wystroju jak widac są czerwone piaskowce i to właśnie na nie tak długo czekałem
Podłoże to piasem kwarcowy akwarystyczny.

A wszystko wygląda tak:
[Obrazek: tk3c6wrg8n5c_t.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 16:29
Post: #2
RE: Dom dla Tropheusów 375L
Wg mnie zaczyna się nieżleThumbup/ litraż zacny/ parametry wody- trzeba poczekać aż dojrzeje,sprawdzaj co jakiś czas bo wiadomo co w Tanganice najważniejsze, nie piszerz co masz w filtrach, proponuje włożyć grys koralowy który stabilizuje PH wody, tło- warto się zastanowić nad tym tematem,trochę mi nie pasuje ułożenie kamulców, z jednej strony góra z drugiej pustawo, ja bym to wypośrodkował czyli dał spadek w kierunku lewej strony, ale to twoje akwarium i może tak Ci się podoba, widzę trochę roślin, w Tandze nie ma ich za wiele ale warto na początku dać np nurzańca , rogatka sztywnego/ azotany/ zawsze możesz się ich póżniej pozbyć, proponuje także wrzucić info na portal o Tanganice , tam spece od tego biotopu zapewne więcej podpowiedzą, litraż już spory tak ,że można trochę poszaleć z obsadą. Co do P.Marty to zapewne osoby niezwiązane z Tangą nie bardzo wiedzą kto to, nie zmienia to jednak faktu że dla mnie to ekspert w tym biotopie. Teraz cierpliwość, sprawdzanie wody no i zakupy.Powodzenia

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 16:48
Post: #3
RE: Dom dla Tropheusów 375L
Powiem szczerze, że akwarium było szykowane pod Księżniczki, które mam w innym zbiorniku niestety tak jak pisałem powyżej samica dokonała swoje żywota i nie ma możliwości ściągnięcia nowej z odłowu a jakoś nie przypada mi do gustu mieszanie biologii/

Pani Marta, o której pisze to dr. Marta Mierzeńska, która wraz z mężem Robertem importują ryby z Tanganiki i Brazylii myśle, że doskonała specjalistka w temacie.
http://www.tropheus.com.pl
http://www.naturefood.pl

W Unimaxie mam gąbke, biokule i ceramikę. Tetra ma ceramikę i grys koralowy aczkolwiek jest z nią problem ponieważ cieknie i nie mam jednego z zacisków na głowice :/ nie wiem czy da się to dokupić gdziekolwiek :? Może jakieś sugestie?

Rośliny są wrzucone na początek w doniczkach zobaczymy czy cokolwiek przetrwa z tropheusami (wątpieTongue)
Jeśli nie będa eliminowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 19:10
Post: #4
RE: Dom dla Tropheusów 375L
Co do P.Marty to chodziło mi raczej o informacje dla tych co nie wiedzą / bo ja akurat wiemThumbsup/ szkoda ,że z księżniczkami wyszło jak wyszło, ale ja bym się zastanowił, z doborem i jak piszerz ,,mieszaniem,,, co do cieknącej Tetry, cóż Allegro, i fora akwarystyczne tematy kupie, sprzedam, zamienię, to chyba jedyne możliwości lub serwis. Proponuje np Klub Miłośników Tanganiki .Nie mam doświadczenia z rybami o jakich myślisz w obsadzie, więc za bardzo nie pomogę. Co do roślin to mam te które wcześniej podałem plus cryptocoryna wendti brown, rosną, a ryby je nie skubią.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 19:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2013 19:29 przez Tomayo.)
Post: #5
RE: Dom dla Tropheusów 375L
Tu jest coś do filtra:
http://allegro.pl/a-c-tetra-aquastop-2-z...31799.html
http://allegro.pl/tetra-tec-zawory-do-ex...34209.html
http://allegro.pl/tetra-uszczelka-do-fil...63477.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 20:41
Post: #6
RE: Dom dla Tropheusów 375L
Na stronie sklepu Bajcik w Przeżmierowie w zakładce ,,Akwarystyczne części zamienne,,są zestawy do naprawy m.in Tetry, może tam coś znajdziesz.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 21:35
Post: #7
RE: Dom dla Tropheusów 375L
Kurcze no właśnie uszczelke znalazlem bez problemu tylko tej klamry do zaciskania glowicy na kuble nigdzie nie ma :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2013, 15:43
Post: #8
RE: Dom dla Tropheusów 375L
Proponuje serwis lub info na portalach akwarystycznych.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2013, 21:07
Post: #9
RE: Dom dla Tropheusów 375L
jakieś zdjęcie o jaką klamrę chodzi ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2013, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2013 22:25 przez KODI. Powód: Nowe informacje)
Post: #10
RE: Dom dla Tropheusów 375L
Pozwólcie ,że wrócę do baniaka Blush
Szkło fajne ,jednak jak dla mnie jeszcze dużo pracy Cię czeka i trochę wydatków. Brakuje mi jakiegoś tła i stanowczo zamało jest tego piaskowca ! Jeżeli chodzi o trofki ,to szczeliny są małe co spowoduje ,że dorosłe osobniki bedą pływały w toni. Nie wiem czy zaaranżowałeś to celowo ,czy tak wyszło. Pomysł jest dobry ,jednak dla mnie trzeba by go rozbudować Wink
POZDRO

http://www.aquajura.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  375l gotowy na nowych mieszkańców) jakich? ile? parko 7 16,453 11-05-2017 14:54
Ostatni post: parko
  Tanganika BTN 375l marcinmarg 9 17,889 24-11-2013 14:09
Ostatni post: marcinmarg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości