Odpowiedz 
start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
13-05-2013, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2013 20:52 przez Mikołaj.)
Post: #1
start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
Witam.


Dzisiaj się dowiedziałem, że do startu potrzebuje osmozę, a najlepiej filtr w domu bo częste podmiany. O tyle co filtr i woda , aż takim problemem nie jest co moja ciekawość dlaczego tak, a nie inaczej ma ktoś jakieś doświadczenia ze startem na tym, lub podobnym podłożu z kranówką?


Dodam jeszcze, że przeglądając internet natknąłem się na takie wątki ze startem na takim podłoży, aż głowa boli. co forum to inny poradnik bądź pseudo poradnik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:01
Post: #2
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
Ja mam to podłoże w dwóch 30L z krewetkami oba startowały na kranówie potem jedno szło na RO zd względu na krewetki CR . Niemiałem żadnego problemu ani ze zwierzakami ani roślinami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:05
Post: #3
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
możesz rozwinąć treść jak często podmieniałeś wodę jakie parametry ma "Twoja" kranówka? ogólnie jak wyglądał start
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:15
Post: #4
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
Mam to podłoże w akwa 210l i według mnie wszystkie podłoża za nawozami wymagają podmian przez pierwszy tydzień co 2 dni, w drugim tygodniu co 3 dni.

Pro Soil to dobre podłoże chociaż na początku możesz mieć problem z glonami wynikający z tego, że ProSoil strasznie ciągnie PO4 i przez dłuższy czas będzie jego niedobór w wodzie.

Leję od początku do tej pory kranówkę i nie narzekam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:16
Post: #5
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
Nie wiem jakie parametry , mierze tylko PH które wynosi 7,9Smile. Wodę podmieniam w kazdy wtorek około 20%. Rybki i krewetki żyją, roslinki rosną. Oswietlenie jakieś 0,8w/l 8 godzin na dobę .Leje potas, płynny węgiel i żelazo Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:19
Post: #6
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
sajmon12, nie masz problemu z kropkami, nitkami albo sinicami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2013 21:22 przez sajmon12.)
Post: #7
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
Miałem trochę szarych nitek, wpuściłem otoski i amano i jest dobrze.

W tym drugim baniaku co jadę na RO + CO2 nie mam problemu z niczym, zapobiegawczo tez wpuściłem otoski i amano
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:35
Post: #8
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
potas będę lał bo widzę że odkąd do 10 l leję co 4 dni 1ml potasu to pistia i limnobium puściły swoje korzonki prawie do dna i zresztą inne rośliny się lepiej prezentują. A te twoje krewetki się rozmnażają? Ten carbo w płynie nie przeszkadza im w rozrodzie?oświetlenie będzie na wodę netto jakieś 0,45 w/l ale rośliny mało wymagajace jak dostrzegę taką potrzebę to dołożę kolejne 11 W. Wyosmozie daje mi się absurdalne wyczytałem wątek na jakimś forum, podłoża tego typu sie płucze absolutnie tego nie mam zamiaru robić bo na opakowaniu jest nawet wydrukowane nie płukać.

Ale jak twierdzicie mniej problemów będzie na Osmozie? Czy to zupełnie nie ma różnicy. A jak się ma do tego eksploatacja tego podłoża, tak z mojego rozumu na dobre 2 lata musi pociągnąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:49
Post: #9
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
Leje carbo tam gdzie mam red cherry i mnożą sie jak króliki, mam to podłoże dopiero 5-6 miesięcy wiec co będzie po 2 latach użytkowania to sie okaże
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 21:55
Post: #10
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
red chery to chyba wszędzie przeżyją jak gupiki chyba że mi się tak wydaje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2013, 22:15
Post: #11
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
O tyle o ile gupiki wszędzie, to z RC się mylisz kolego ja z niewiadomych powodów parametry ideał wysadziłem w powietrze około 120 RC do tego AMANO i YELLOW, i wszystko w normie parametry też, jak się później okazało zbyt wysokie CO2 a było na poziomie 30-40 i wszystkie krewety padły, a roślinności w zbiorniku bardzo dużo i do tego ruch wody też OK. Więc ostrożnie Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2013, 22:50
Post: #12
RE: start na podłożu Aquatic Nature Pro Soil
No u ciebie to był nieszczęśliwy wypadek ja nie mam zamiaru narazie podawać CO2

Ja czyba zdecyduję się na te RO bo sklep Aniwit na allegro leci w Ch...a i sprzedaje towar którego nie posiada, tylko ściąga (allegro) więc będę miał czas dokupić filtr przed startem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  używany pro soil Marcin91 8 14,656 26-04-2014 10:26
Ostatni post: alarmowiec
  AQUA ART SUBSTRAT II czy AQUATIC NATURE PRO SOIL S'Sayan 7 18,386 23-10-2012 22:04
Ostatni post: Aniwit



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości