Odpowiedz 
Pierwsze samodzielny start akwarium
09-05-2013, 18:59
Post: #1
Pierwsze samodzielny start akwarium
Cześć.

Zamierzam wystartować z baniakiem 60x29x35 profilowane.
Posiadam już gąbkę filtracyjną z filtrem aquael 400l/h z wkładem z ceramiki, oświetlenie w drodze EcoLight 11W SUNNY 6500K AQUAEL i zastanawiam się nad podłożem mam do wyboru ada amazonie lub Aquatic Nature Pro Soil 8L.
Słyszałem, iż start na substracie dla początkujących nie jest najłatwiejszy, i muszę się liczyć z wieloma niespodziankami. I tu następuje pytanie; czego mogę się spodziewać.
Druga sprawa to, że akwarium ma być roślinne z dodatkiem krewetek i małych rybek. Ma być kolorowo i tu drugie pytanie jakie gatunki krewetek mogę trzymać dodam że nie ma być to jeden gatunek bo ma być barwnie i tęczowo.
Trzecia sprawa to już za tym tematem. mam problem z temperaturą wody w tej chwili w moim zbiorniku 10 L mam temp 29 stopni aż strach pomyśleć co będzie latem i chcę się dowiedzieć, jakie są sposoby zbicia temperatury w dół. Myślałem nad kostkami lodu, ale to jest efekt chwilowy, czy jest jakiś mechaniczna metoda do obniżenia temperatury?
Dodam że akwarium jest w najciemniejszym zadupiu pokoju gdzie słońce nie dociera.

Będę jeszcze potrzebował Roślinność do baniaka ale to dam znać kiedy.Przyjmę bądź kupię za symboliczne pieniądze. I tu nasówa mi się kolejne pytanie; Jakimi krzakami obsadzić akwarium gdzie głównie będą krewetki a oświetlenie na litr to 0.4 w zawszę mogę dołożyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 20:00
Post: #2
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
Jezeli chcesz mieć ladnie i kolorowo to oswietlenie powinno być chociaż 0,8w/L do tego najlepiej CO2( jeżeli masz fundusze) i nawozy (potas, żelazo itp) chcesz mieć różne krewetki ale wiekszosc pospolitych będzie sie ze sobą krzyżować i wyjdą dzikuski. Ja bym wsadził sakury będą sie rzucać w oczy i kupil parę raczkow CPO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 20:33
Post: #3
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
Wszystko do ogarnięcia jest, nie od razu właśnie chodzi mi o gatunki które nie będą się krzyżować i żreć nawzajem. Nawozy jak najbardziej hm butla ew drożdże i jazda. w ogóle to ten baniak nie jest za mały na takie bajery? Fakt faktem, że jest to akwarium na sprawdzenie czy mnie to wkręci i napewno w przyszłości będę kombinował coś większego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2013, 15:14
Post: #4
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
Widzę temat robi furorę na forum.Biggrin

Mam już zakupione Podłoże Nature Pro Soil 8L. I oświetlenie 2x EcoLight 11W SUNNY 6500K AQUAEL.
Miała być amazonia, ale żona stwierdziła, że akwarium nie może stać na biurku i dołożyła komodę. Także fundusze zostały okrojone o kilkaset złotych. Mam także już w drodze z targów Łódzkich gdzie teraz chłopaki się bawią, rośliny invitro tu zdałem się na Edisona. Potrzebował bym także taiwan moss i jakieś inne ciekawe mchy , które mogę mocować do korzeni i maty filtrującej, jak ktoś posiada nadwyżkę i chce odstąpić pisać PW możliwa zapłata.



Co do pytania o schładzanie wody to już wszystko wiem, że nie jest to tanie ani proste.wymyśliłem taki motyw żeby wiatraczek taki prosty z kompa dmuchał na żarówkę która oddaje dużo ciepła. myślę że dzięki temu uda mi się zbić temp do te 1 max 2 stopnie, ale jak będzie w praniu się okaże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2013, 15:54
Post: #5
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
....
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2013, 17:36
Post: #6
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
Czy razem z krewetkami mogę trzymać takiego raczka a raczek ze 4 sztuki?

http://tablica.pl/oferta/raczki-niebiesk...ed9a522676
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2013, 17:49
Post: #7
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
Mozesz trzymac ale pochłonie wszystko co wpłynie mu w szczypce miałem takich 5, kup miniaturowe Orange lub texanus. Trochę taiwana bym miał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2013, 00:57
Post: #8
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
Tak na prawdę z krewetkami nie powinno się nic innego trzymać a już na pewno nie raczki no chyba że nie zależy ci na przychówku Smile. Dopuszcza się jedynie miniaturowe odmiany razbor ale i tak przychówek będzie mniejszy .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 12:24
Post: #9
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
ustawiłem zbiornik i zalałem do pełna ma jakieś max 60 kg ale szafka się ugięła jakieś 2 mm wzmacniać ją?? czy raczej się nic nie powinno stać szafka nie jest dedykowana pod akwarium jest to zwykła komoda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2013, 12:29
Post: #10
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
Ja trzymam 112 na szafce z IKEI , nic się nie dzieje to u ciebie też sie nic nie stanie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2013, 15:10
Post: #11
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
@ up ale tu chodzi o to że moje akwarium nie jest od krawędzi do krawędzi tylko do środka już załatwiłem sobie blat z płyty stolarskiej i podpórkę robię w sobotę także teraz wytrzzyma. Nie chce robić na ***** żeby się potem martwić pęknie czy nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 16:43
Post: #12
RE: Pierwsze samodzielny start akwarium
Ok szafka wzmocniona, filtr hamburski zamontowany, akwarium wypoziomowane zalane do pełna. Podłoże czeka w przyszły czwartek. wybrałem Pro soil 8 litrów powinno wystarczyć. Ceramika dojrzewa u Edisona w akwarium. Z roślinności na początek będzie Pogostemon erectus i Rotala sp. ‘Vietnam’ wgłębka na koprzeniu i taiwan moss i jak dore rto jakieś inne typu moss. Wode postawiłem na czyste RO plus mineralizator, chociaż wygodniej jest lać kranówkę, ale boję się że za pół roku z podłoża srobi się kał i bagno. obsada będzie głównie krewetki które się nie krzyżują plus helenki jakieś kilka otosków i razbory galaxy z 5-8 sztuk i tu chcę się spytać nie przeszkadzają one krewetkom tzn młodym ? Jakie jeszcze gatunki przyjaznych ryb dla krewetek moge tam trzymać?

i na koniec kilka fotek dla krytyki co źle a co dobrze

[Obrazek: dsc0338gd.jpg]
[Obrazek: dsc0337bg.jpg]
[Obrazek: dsc0317l.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje pierwsze akwarium. GrzegorzD 5 13,162 22-06-2016 12:54
Ostatni post: mojaryba
Big Grin Moje pierwsze akwarium 43l kin_Ana 12 23,846 29-02-2016 23:09
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości