Odpowiedz 
Malawi [102]
17-04-2013, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2013 09:14 przez Guban88ok3m. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Malawi [102]
WitamSmile Jestem nowym użytkownikiem na tym forum, a także jestem z wielkopolski to i tu postanowiłem się zarejestrować i przedstawić swoje akwa ( jest jeszcze w trakcie dojrzewania ) ale już niebawem cykl azotowy powinien się zakończyć.Wiem że jest to minimum jakie może być do biotopu malawi ale na jesień planuję zmianę na większy litraż.
A więc na początek o sprzęcie jaki mam:
Akwa:
102 l - 80x35x40 profilowane
Filtracja:
mechaniczna - Turbo N750 , 750 l/h
biologiczna - JBL CRISTALPROFI GreenLine e901 , 900 l/h
Ogrzewanie : Aquael 150 W
Podłoże - Drobny żwir ( ok.18kg )
Dekoracja - kwarc
Planowana Obsada - Saulosi 1+3
Testy wody JBL Kropelkowe.Wyniki na tą chwile:
NO2 : 0,4(jeszcze kilka dni temu było 1 )
NO3 : 5 z dolnego paska , 10 z górnego
NH4/3: <0,05 lub 0 bo kolor jaśniejszy niż na skali
pH:7,6
KH:10
GH:16

Tło wykonałem sam , użyłem łupka + plexi i nakleiłem na szybę jeszcze dodatkowo by było sztywne , na początku chciałem umieścić w akwa ale stwierdziłem że za dużo miejsca wszystko zajmie i ustawiłem za tylnią szyba akwa:
[Obrazek: 16kaopl.jpg]

Tak wygląda na sucho z oświetleniem i tłem:
[Obrazek: 351d3jd.jpg]

Tu mam już ułożoną aranżacje z kamieni:
[Obrazek: 2ekixkw.jpg]

Maskownica wygląda tak:
[Obrazek: 2cpc9qf.jpg]

[Obrazek: a307j9.jpg]

Zalane akwa:
[Obrazek: qpnqzq.jpg]

22.03 wygląda tak:
[Obrazek: 307rtkx.jpg]

[Obrazek: 2hphytd.jpg]

A tak wygląda po owinięciu świetlówek folią aluminiową

[Obrazek: ckuhz.jpg]

akwarium chodziło od 17.03.2013 -05.04.2013 bo wtedy kupiłem zew. filtr ( "na czysto" bez żadnych biostarterów i to był błąd jaki popełniłem ale już jest wszystko na dobrej drodze) Razem z przyjściem filtra zakupiłem także Denitrol JBL-a oraz dodatkowy wkład Sera siporax z Filtr-starterem. Użyłem obu odraz ok 30ml uryny.
[Obrazek: 2112q29.jpg]

[Obrazek: 143jbww.jpg]

[Obrazek: 3311sf4.jpg]

Użyłem tych wkładów.
[Obrazek: rkdag1.jpg]

Musiałem trochę zmodyfikować pokrywę bo inaczej przez tło nie mogłem włożyć wylotu jak i wlotu do filtra zew.

[Obrazek: 256bdw7.jpg]

A tak wygląda osprzęt za maskownicą. Wlot do filtra dałem po stronie z filtrem wew. żeby było jak najmniej widocznego osprzętuSmile

[Obrazek: kag578.jpg]

13.04.2013 :dojrzewanie trwa a na kamieniach i na piasku pojawiły się cyjanobakterie:

[Obrazek: zuleno.jpg]

Od wczoraj mam wyłączone światło w akwa, dojrzewanie trwa. Myślę że w następnym tyg. pojadę po rybki Smile

Na dzień dzisiejszy 17.04.wygląda tak( światło tylko do zdjęcia )

[Obrazek: 23hadz4.jpg]


_______________

Malawi - 102 l 1+3 saulosi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 15:39
Post: #2
RE: Malawi [102]
No , bardzo dobra relacja z zakładania baniaka, jeszcze trochę poczekaj zanim się wszystko wyklaruje, fajnie wyszło tło, czekam na obsadę i dalsze życie baniaka .Powodzenia

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 16:04 przez Michu2802. Powód: Nowe informacje)
Post: #3
RE: Malawi [102]
No powiem Ci, że tło pierwsza klasa i cały pomysł z maskownicą. Thumbup

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2013, 20:31
Post: #4
RE: Malawi [102]
Mnie także się podoba Clapping
Jednak drobna sugestia Shy
Umieściłeś termometr obok grzałki ,co będzie skutkowało błędnymi odczytami temperatury Wink

Po zstosowaniu esklarinu (uzdatniacz do wody) Tropicala ,możesz rybcie wpuszczać już po 3 dniach ,ja odpaliłem tak 6 zbiorników i nic mi nigdy nie zdechło Biggrin Cykl azotowy w Malawi przebiego o wiele dłużej niż w innych słotkowodnych biotopach ! Jak byś chciał czekać na pełne zamknięcie ,to wpuścił byś ryby po ok. 6 tygodniach. Ja swój zbiornik odpaliłem w styczniu i dopiero niedawno zamknął mi się cykl .

http://www.aquajura.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 17:06
Post: #5
RE: Malawi [102]
No u mnie akwa chodziło od 17 marca do 5 kwietnia na "czysto" bez żadnych biostarterów.Na początku myślałem że samo dojrzeje, ale wyczytałem później że mogę czekać długo i może nic się nie wydarzyć jak nie użyje startera lub rybek startowych. Dopiero kiedy dostałem filtr 5 kwietnia JBL e901 to zaszczepiłem go ,wlałem ok 30ml uryny i wlewałem przez 9 dni Denitrol. Od tego czasu zaczęło się coś dopiero dziać z parametrami.Mam w tej chwili zakryte akwa żeby cyjanobakterie znikły ,w poniedziałek planuję odkrycie i jeśli NO 2 będzie miało 0 to jadę po rybki.A wiem że zaczęło już NO2 spadać bo 14 kwietnia było 1 lub więcej a jak mierzyłem ostatnio to wynosiło już 0,4.Czyli namnożyło się wystarczająco bakterii żeby przerobić to na NO3.


_______________

Malawi - 102 l 1+3 saulosi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2013 21:38 przez KODI.)
Post: #6
RE: Malawi [102]
Nie ukrywam ,że na Malawi zbiorniczek trochę malutki Shy
Nie myślałeś o wpuszczeniu do niego koloni księżniczek z burundi ,lub muszlowców i paru naskalników Wink
Napewno byś miał wiecej ruchu . Osobiście ,taki fajny zbiornik dla 4-ech rybek to dla mnie nie porozumienie Wink
Przy muszlowcach mógł byś bardziej poszaleć z obsadą Biggrin

P.S.
Zauważyłem jeszcze nie ścisłość w litrażu ,podałeś litraż netto czy brutto ?
80x35x40 (profil)=112L brutto

http://www.aquajura.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2013, 07:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2013 07:59 przez Guban88ok3m. Powód: Nowe informacje)
Post: #7
RE: Malawi [102]
No planuję zmianę ale to na jesień na 240 , a akwa proste 80x35x40 ma 112 a profilowane jest nieco węższe na bocznych ścianach niż proste więc nie ma tyle samo Wink Proste czy na środku czy po boku ma 35 a profilowane tylko na środku , moje np szerokość bocznej ściany ma 27 cm więc nie wiem czy masz racje mówiąc ze ma 112, a jeśli akwa jest węższe to i ilitraż się zmniejsza.Na początek zakupie 8 maluchów kiedy się wybarwią zostawię wtedy harem 1+3.

_______________

Malawi - 102 l 1+3 saulosi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2013, 15:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2013 15:42 przez KODI. Powód: Nowe informacje)
Post: #8
RE: Malawi [102]
Wychodzi z obliczeń ok.104 L brutto , to za mało na pyszczaki Sad
Jak najszybciej montuj to 240L Biggrin
A w tym rób tangę Wink

Wkradł Ci się także zonk w opisie filtra Shy Masz e901 nie 1501 Tongue
POZDRO i zapraszam także na http://www.afczwa.com

http://www.aquajura.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2013, 17:05
Post: #9
RE: Malawi [102]
Witam Gostyniaka na forum, zbiorniczek fajnie zaaranżowany, ale uawżam podobnie jak KODI że na malawi jest troszkę za małe, pomyśl o tanganice masz spory wybór choćby calvusy i piękne szczelinowce leleupa.

Pozdrawiam
Tomek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2013, 09:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2013 09:27 przez Guban88ok3m. Powód: Nowe informacje)
Post: #10
RE: Malawi [102]
Już edytowałem z filtrem Yes No jest to najmniejszy zbiornik pod malawi jaki może być , przynajmniej na forum malawi pod tą obsadę co mam w planach odpowiada forumowiczom mój litraż. Nie ukrywam że już bym chciał tą 240 ale nie dam rady prędzej jak na jesień , a do tego czasu jeszcze z maluchów nie wyrosną dorosłe osobniki więc powinno być okSmile A w tym co będzie to nie wiem ale coś na pewnoBiggrin


_______________

Malawi - 102 l 1+3 saulosi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości