Odpowiedz 
coś zielonego na akwarium
26-03-2013, 21:39
Post: #1
coś zielonego na akwarium
Witam ma taki problem bo w akwarium na szybie wyrosło/wyszło mi coś zielonego ,ciężko zrobić zdjęcie bo kolor ma jak moje roślinki i na zdjęciu ciężko dojrzeć
Akwarium mam już pół roku woda co jakiś czas jest wymieniana do 30%/40% tydzień temu miałem umyć całe akwarium ale gupiki mi się okociły i w koszyku je trzymam a zastępczego akwarium nie mam ,wiec czekam jak urosną to je wypuszczę wtedy akwarium umyje
To zielone to jakaś bakteria ??
jak mi się uda zrobić dobre zdjęcie to umieszczę je
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 21:46
Post: #2
RE: coś zielonego na akwarium
Opowiedz o tym jak Ty te akwarium myjesz i czym ? Całe to możesz umyć od zewnątrz.
Podmiana co jakiś czas tzn. co roku czy 2 napisz konkretnie, lejesz jakieś nawozy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 02:32
Post: #3
RE: coś zielonego na akwarium
Nie myje akwarium jak wymieniam wodę do 40% ,teraz się przymierzam żeby umyć calutkie akwarium ,słyszałem że sola się nadaje do mycia
Wodę wymieniam co parę tygodni zdarza się że co miesiąc
Nie wiem czy to nawóz ale jak wymieniam wodę do wlewam Aquaflorin no i anty chlor
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 07:44
Post: #4
RE: coś zielonego na akwarium
-Wodę powinieneś podmieniać w mniejszych ilościach (10-20%) raz na tydzień.
-Ja czyszczę jedynie szyby z nalotu zwykłym czyścikiem do naczyń i tylko tym. O Wygląd szyb na zewnątrz, dbam na co dzień (aby nie było zacieków) W końcu akwarium to dekoracja Smile.
-Podmieniana woda jest odstaną kranówką, nie mam w tej chwili dużego baniaka, w takiej sytuacji to się sprawdza. Przy dużym litrażu byłby problem ... z żoną Smile
- wklej w końcu zdjęcia tego osadu o którym piszesz.

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 20:36
Post: #5
RE: coś zielonego na akwarium
Jak nie czyścisz szyb to co się dziwisz? Wink Ja co tydzień przy podmiance wody czyszczę szyby od środka małą gąbką do czyszczenia naczyń i nie ma żadnego problemu (miękką stroną gąbki). Jak przez dłuższy czas szyby nie są czyszczone - brud się wżera w szkła i potem jest to bardzo ciężko wyczyścić, nieraz jest to prawie niemożliwe. Przy brudzie który nie chce zejść to jedyną opcją jest restart akwa - wszysto wyjąć, najpierw wyczyścić ciepłą wodą, potem można ostrożnie z solą, w kolejnym kroku octem, dalej izopropanolem + myjka parowa. Ostatnie kroki ostrożnie, żeby nie lał się ocet/alkohol na silikon, myjką też ostrożnie ze szkłem. No i dobrze potem wielokrotnie przepłukać szyby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2013, 09:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2013 11:40 przez Stiep. Powód: Nowe informacje)
Post: #6
RE: coś zielonego na akwarium
No fakt te czyszczenie szyp za mało ,rzadko czyszczę te co są po drugiej stronie
I tak będę musiał jednak wymienić całą wodę bo na kamykach też syf się zrobił ,całe akwarium porządnie wyczyścić ,bo walczę z tym zielonym czymś czyszczę tą szybę gdzie się pokazał ale później powraca
Takie Zdjęcie zrobiłem ale trochę nie wyraźne

[Obrazek: dsc00003btd.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2013, 11:34
Post: #7
RE: coś zielonego na akwarium
Czyszczenie zbiornika w całości rozwiąże problem tylko w początkowym okresie po tej operacji. Po restarcie będziesz czekał od nowa aż się ustabilizuje, co pewnie spowoduje inne niedogodności... Akwarystyka to zabawa dla cierpliwych. Spróbuj stosować się do zaleceń i podpowiedzi i czekaj na efekty. Każdy z nas ma takie lub podobne problemy. No cóż ja tez czyszczę szybki od środka, też porastają kamienie( wygląda to nawet dość naturalnie). Zobacz jak to wygląda w naturalnym środowisku.

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2013, 10:25
Post: #8
RE: coś zielonego na akwarium
Jak tylko zrobię ten restart Wink to muszę bardziej dbać o tą wodę ,z drugiej strony 7 tygodni byłem w szpitalu zostawiłem pod opieką rodziców i nie do końca ogarneli to Akwarium ,no na razie rybki żyją
dwa pytania
Jakie rzeczy najlepiej się nadają do kryjówek dla sumików ,pielęgnic....??
Prawidłowo to ile razy dziennie powinno się karmić rybek ja mam ok28 i karmie dwa razy dziennie popołudniu ochotki ..itp a wieczorem suche
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2013, 11:33
Post: #9
RE: coś zielonego na akwarium
Gdzieś już było opisane jak wygląda opieka nad akwarium-ta codzienna, cotygodniowa i ta długookresowa i nie ma opcji a samo się zrobi-trza niestety ten czas mieć na obsługę i tyle.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości