Odpowiedz 
białe długie nici pomoc
02-04-2013, 18:33
Post: #1
białe długie nici pomoc
Witam. Niedawno pisałem o pomoc w zwalczeniu białego osądu na lustrze wody i wewnątrz. Teraz problem jest większy dodatkowo pojawiły się długie białe nici zatrzymując się na mchach korzeniach deszczownicy itp. Zbiornik ma 2 tygodnie i nici pojawiły się po dodaniu wczoraj kultur bakteri bio digest. Jedną ampółka i dawki easy carbo. Tak mi polecił sprzedawca że ma pomoc na szybsze dojrzenie zbiornika i zniknięcie białego pyłu. Jednak efekt jeśl inny. I tu pytanie co to za głon czy może te nici to efekt bakteri czy też połączenia ich z eć ? I jak się tego pozbyć ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 19:06
Post: #2
RE: białe długie nici pomoc
Podaj zbiornik, parametry wody, ile ma czasu dokładnie oraz jakieś zdjęcie jak to wygląda wtedy będzie wiadomo coś więcej i każdy będzie mógł się w tej kwestii wypowiedzieć i spróbować ci pomóc.

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 19:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2013 19:08 przez globoos. Powód: Nowe informacje)
Post: #3
RE: białe długie nici pomoc
ja stawiam na bakterie, z czasem pewnie zniknie.Czy na korzeniach jest coś jakby galaretka ? Krewetki zazwyczaj pomagają. czekamy na zdjęcia

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 19:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2013 19:27 przez HOLI.)
Post: #4
RE: białe długie nici pomoc
Zdjęcia mogę wstawić najwcześniej w czwartek bo łapek w serwisie a że smartfonu to raczej ciężko. Zbiornik dla kreweci same korzenie i mchy ma 2 tygodnie. Podłoże schrimp sand powder oświetlenie 2x24 filtg iaba na aqua szut t 550 ph 6.5 gh 6 kh 1-2. Woda ro plus minerałizator aqua art schrimp. Nalot fajnie ściągał skimer ale strasznie buczal i po przejściu na deszczownice znowu wchodzi. Baniak 72 l. 20ł trafiło z poprzedniej kostki plus wyprany został filtr w nim. W kostce wcześniej tego problemu nie było. Nalot zero a nici to wcale nie wiem czy to ec z biodigest takiej reakcji nie zrobiło. Galaretki na mchach brak.

Filtr gaba na aqua szut miało być sorki za pomyłkę.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 19:49
Post: #5
RE: białe długie nici pomoc
Nie wiem jak u ciebie z filtracją, ja się z czymś takim spotkałem baaardzo dawno jak startowałem zbiorniczek, spróbuj ewentualnie puścić przepływ filtra i deszczownicę na maksa, żeby była lepsza filtracja oraz przepływ u mnie to pomogło i po kilku dniach wszystko się unormowało Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 20:28
Post: #6
RE: białe długie nici pomoc
Wiesz próbowałem tak ale robi mały młynek . Ale zobaczę mam wolne więc mogę na bierzaco ogarniac temat. Dla kreweci preferuje filtry gabkowe bo to świetny karmik dla nich jednak w tym przypadku pewnie kubeł z fliselina by dal radę.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 11:20
Post: #7
RE: białe długie nici pomoc
(02-04-2013 20:28 )HOLI napisał(a):  Wiesz próbowałem tak ale robi mały młynek .

Już to wielokrotnie pisałem to powiększ otwory w deszczowni do 4-6mm
i młynka nie będzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 14:34
Post: #8
RE: białe długie nici pomoc
Heh mam otwory 6 i jak rozkręce na maks to może złym nazwaniem jest młynek ale widać jak prąd koluje w akwa aż mchy falują. Nie wspomnę o kreweciach które tego nie lubią.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Powracające długie rozpuszczalne nitki Jarus 6 14,652 22-02-2014 23:23
Ostatni post: Jarus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości