Odpowiedz 
krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
03-04-2013, 18:55
Post: #16
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
nie wiem, nie znam się na akwarystyce roślinnej. W temacie jest o krewetkarium.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 22:31
Post: #17
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
Dzięki panowie za info i proszę o więcej.
Wiem bohen, widziałem i jest zajebiście, ale ja jednak chce mieć ciemne podłoże w krewetkarium(na mój roślinniak dobra opcja, pomyślę w przyszłości).
Najbardziej interesują mnie informacje dot oświetlenia. Teraz mam 15w i brak dołożenia dodatkowych świetlówek(do tej pokrywy). Myślałem o belce oświetleniowej hagen
http://www.akwarystyczny24.pl/hagen-glo-...-3527.html
lub 2x
http://www.akwarystyczny24.pl/belka-oswi...-1196.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 22:59
Post: #18
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
ja w krewetkariach mam standardową klapę do 112 +odbłysk. sprawdza się w 100%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 23:00
Post: #19
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
dlaczego brak możliwości dla chcącego nic trudnego. kolejną świetlowkę tej samej długości napewno da się dołożyć, a może nawet dłuższą
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 23:37
Post: #20
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
w pokrywie do 60 miałem kiedyś dołożone t5. świetlówka z tego co pamiętam miała tą samą długość co standard. nie chce kłamać ale miała chyba 24waty. przez rok tak miałem i jak za te pieniądze nie można było narzekać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 19:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2013 19:04 przez kubasrem. Powód: Nowe informacje)
Post: #21
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
a no bohen dlatego że to jakaś niemiecka pokryw kupiona razem z akwarium 3 lata temu w tzw "czaczu". Jej konstrukcja jest tak beznadziejna, że nie da się z nią nic zrobić, jakbym zaczął wypalać zbędne plastiki to pewnie straciła by swą solidność a i pewnie by się rozsypała. Druga sprawa ze to krewetkarium będzie w widocznym miejscu i chce aby się jakoś prezentowało, obecna pokrywa zbyt piękna nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 20:54
Post: #22
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
nic nie trzeba wypalać, kable wraz ze statecznikami można puścić za akwarium, ale skoro ci się ona nie podoba to zawsze można zmienić, i jest wiele opcji na rynku, jak również zawsze można coś sklecić samemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 21:02
Post: #23
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
A może takie oświetlenie http://allegro.pl/oswietlenie-dzienne-la...38088.html ja na 30l mam 7.2 w i rośliny rosną całkiem ładnie z tym że ja mam podłoże ADA Amazonia.
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 22:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2013 23:10 przez kubasrem.)
Post: #24
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
bohen nie rozumiesz! Ona jest zabudowana od wewnątrz w taki sposób ze bez wypalania bądź wycinania nie da rady(nie wiem czemu maja służyć te przegrody i masywne plastikowe wzmocnienia w tej pokrywie z miejscem na jedną świetlówkę). W każdym razie to solidna pokrywa dla baniaków o małym zapotrzebowaniu na światło, do tego niezbyt piękna także nie ma mowy abym ją miał w mojej przyszłej "perełce". Toteż proszę o pomoc w doborze nowego oświetlenia

pk71 napisał(a):A może takie oświetlenie http://allegro.pl/oswietlenie-dzienne-la...38088.html ja na 30l mam 7.2 w i rośliny rosną całkiem ładnie z tym że ja mam podłoże ADA Amazonia.

Fajna belka, tylko nie wiem czy te niespełna 16w wystarczy na mój baniaczek. Co prawda to led, więc może wystarczy? Naprawdę nie wiem jakie wybrać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie podłoże ADA vs Aquaart pod rośliniak z red chery piasio 10 17,784 26-11-2015 19:57
Ostatni post: edison
  jakie krewetki ? HOLI 5 10,601 31-01-2014 00:36
Ostatni post: krzych0062



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości