Odpowiedz 
Brak prądu
29-03-2013, 21:24
Post: #1
Brak prądu
Jak w tytule.5.04.br Energetyka Poznańska z uwagi na remont uraczy mnie wyłączeniem prądu w godzinach 8-15AngryShySad. czyli czeka mnie brak filtracji, oświetlenia i ogrzewania. Aktualnie baniak 96L prosty,80x30x40,flora: głównie nurzaniec, trochę rogatka sztywnego, pisti i kryptokoryna wendtii brown, fauna : Lamprologus caudopunctatus para plus samiec plus młode tygodniowe około 30 szt, Lamprologus ocelatus gold trzy szuki i trzy ampularie. Filtracja : prefiltr na wlocie plus kubeł Fluval 205 zasypany grysem koralowym i cztery gąbki. Oświetlenie i ogrzewanie - myślę ,że da rade i nic się nie stanie. problem z filtracją.Kombinuje tak, żeby przed wyłączeniem prądu/2-3 dni/ wymienić 30-40% wody i wypłukać prefiltr. W dniu wyłączenia filtr pracuje do momentu wyłączenia prądu. po włączeniu wodę z kubła wymienić na wodę z akwarium, a gąbki przepłukać . Do tego testy .Co Wy na to?

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 21:36
Post: #2
RE: Brak prądu
Pytanie tylko czy planowane przez Ciebie zabiegi nie rozreguluja akwarium bardziej, niz brak filtracji przez te kilka godzin? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 21:58
Post: #3
RE: Brak prądu
No właśnie, dlatego pytam bardziej doświadczonych i praktyków co już przerabiali podobny temat.Thumbsup

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 22:00
Post: #4
RE: Brak prądu
Na jesień miałem awarię przewodu zasilającego dom, nowe przyłącze robiłem następnego dnia, prądu nie było 1,5 dnia, akwa 250l, nie zauważyłem aby cokolwiek się stało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2013 22:30 przez jagoo.)
Post: #5
RE: Brak prądu
Czyli co , ? nic nie robić?Shy zostawić jak jest?

No ale podczas ponownego odpalenia kubła jego zawartość pójdzie do baniaka, a przez 8h nie wiem co z niego może wypłynąć?

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 22:31
Post: #6
RE: Brak prądu
Kiedyś widziałem napowietrzacz na baterię, jak masz ups to można podłączyć.

Możesz od czasu do czasu pompkę od odpowietrzania nadusić w filtrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 23:42
Post: #7
RE: Brak prądu
ja bym odłączył filtry i po włączeniu prądu wypłukał je przed uruchomieniem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 23:58
Post: #8
RE: Brak prądu
u mnie bez zapowiedzi wylaczaja prad, nieraz na kilka godzin(przewaznie gdy jestem w pracy). nigdy nic zlego nie stalo sie w moich baniakach(a mam rozne filtry). mysle ze nie masz sie czym przejmowac, chyba ze przerwy trwaja 2 dni i wiecej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 10:50
Post: #9
RE: Brak prądu
Bez paniki. Ja mam akwaria i straszne przerybienie i nawet nie stosuje filtracji i ryby dają radę. Przykład może nieco inszy od Twoich ryb ale podam-w 12 litrach pływało 30 gupików tigerów bez widocznego uszczerbku na zdrowiu. Podmiana co 2-3 dni a co dzień jedynie ściągałem osady.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 11:23
Post: #10
RE: Brak prądu
Nic nie rób to nie morszczak więc nie ma strachu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 15:24
Post: #11
RE: Brak prądu
I po problemie. Jak wcześniej informowałem dzisiaj nastąpiło planowane wyłączenie prądu od 8-15. Wczoraj podmieniłem wodę, standardowa ilość jak co tydzień. Po włączeniu i co za tym idzie mediów, świecenie ok, ogrzewanie ok, filtracja - wyleciało trochę paprochów/ to chyba miałki grys koralowy którym jest zasypany kubeł/ poza tym nic się nie dzieje, ryby ok, dostały artemię. Sprawdziłem testy PH 7,5-8 No3 5-10,Nh3 - 0, No2-0. Czyli wszystko OK, to informacja dla tych którzy może będą przerabiać ten temat w przyszłości.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Akwarium 63L - brak przejrzystości . Paabio 25 46,770 24-03-2016 18:08
Ostatni post: Sasuke



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości