Odpowiedz 
zmiekczanie kranowki
06-03-2013, 11:04
Post: #1
zmiekczanie kranowki
hej,

w swoim filtrze RO zrobilem obejscie, i przepuszczam kranowke przez pre filtry, bez przechodzenia przez mebrane. Chcialbym dolozyc jeszcze jeden filtr na koncu zmiekczajacy wode.

Teraz pytanie co byscie polecili. Myslalem o takim: http://sklep.osmoza.pl/wklad-zmiekczajac...-327.html, ale nie ma podanych parametrow.


Uprzedzajac pytania, chce puszczac kranowke prosto do akwarium, ale jest twarda to chcialbym ja zmiekczyc. Niechce mieszczac z RO.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 11:35
Post: #2
RE: zmiekczanie kranowki
Wymieniacz jonowy. Nie wiem czy to nie to samo co stosuje się do uzdatniania wody stosowanych w domach. Jak wiesz są kłopoty w stosowaniu wody z tych filtrów w akwarystyce choć pan Grzegorz już temat chyba opanował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 13:14
Post: #3
RE: zmiekczanie kranowki
hej,

juz wybralem w sumie, dodatkowy korpus z Purolite MB400.

http://www.flytrap.pl/technika-w-hodowli...awansowana

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 13:35
Post: #4
RE: zmiekczanie kranowki
Bawiłem się kiedyś kationitem, ale po około pół roku mi się znudziło. Nigdy nie wiedziałem czy jeszcze działa czy już trzeba regenerować. Z regeneracją też jest trochę babrania, a mam z tego rodzaju babraniem do czynienia na co dzień.
arrowb napisał(a):Niechce mieszczac z RO.
Takie złoża jonowymienne dadzą ci na początku zerowe twardości, więc i tak będziesz musiał mineralizować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 13:49
Post: #5
RE: zmiekczanie kranowki
No tutaj tez chodzi o wydajnosc, zeby nie trzeba bylo wczesniej przygotowywac wody tylko sobie odrazu zrobic podmiane bez wiader itp.

No wlasnie mnie to martwi, ze na poczatku pojdzie zero, moze trzeba by bylo kombinowac z iloscia zywicy.

Zywice mam tez wpieta w RO, i po niej woda jest na TDS 000-001

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 14:18
Post: #6
RE: zmiekczanie kranowki
arrowb napisał(a):Zywice mam tez wpieta w RO, i po niej woda jest na TDS 000-001
No tak, tylko żywice masz za membraną i idzie na nią woda powiedzmy 10 ppm, a więc żywotność takiej żywicy będzie kilkadziesiąt razy mniejsza przy podawaniu na nią kranówki.
arrowb napisał(a):No tutaj tez chodzi o wydajnosc, zeby nie trzeba bylo wczesniej przygotowywac wody tylko sobie odrazu zrobic podmiane bez wiader itp.
Jakoś bardzo wydajne to nie będzie bo przepływ wody przez złoże musi być powolny. Może nie tak wolny jak przy membranie, ale jednak.
arrowb napisał(a):No wlasnie mnie to martwi, ze na poczatku pojdzie zero, moze trzeba by bylo kombinowac z iloscia zywicy.
Jak dasz mało żywicy to i tak na początku poleci bardzo miękka woda tylko szybciej się ta żywica zużyje i może się okazać że połowę podmianki miałeś na miękkiej a połowę na twardej wodzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parametry kranówki Anonymous 9 15,609 03-02-2011 18:22
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości