Odpowiedz 
postrzepione płetwy
21-02-2013, 20:11
Post: #1
postrzepione płetwy
Witajcie. Problem dotyczy małych ok 3 tyg. Mieczykow. Kilkanaście osobników z obrady która liczy 34 szt ma ten problem który powstał na 99 procent przez zmianę parametrów w ogólnym ( w pierwszym tygodniu życia zacząłem przechodzić na wodę ro tu mój błąd przyznaje ). W kotnikach mam też molinezje i gupiki ale te przyszły na świat po zmianie warunków i jest ok. Wszystkie małe jak wspomialem są w ogólnym w 3 kotnikach każdy gatunek osobno. Zastosowałem póki co healthosąn z tropicala jako że jest na regeneracje płetw itp , - jako kąpiel długotrwała. Nie wiem jaki będzie skutek pierwszy raz z tym walczę. Więc uu pytanie - czy jest coś bardziej trafnego odpowiedniego itd ? Macie coś sprawdzonego ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2013, 20:09
Post: #2
RE: postrzepione płetwy
Jeżeli już został podany healthosan i to w kąpieli długotrwałej, to co jeszcze można doradzić? Jeżeli stosuje się preparat akwarystyczny teoretycznie "pielęgnacyjny" to koniecznie trzeba zrobić przerwę przed podaniem kolejnego. Jeżeli objawy nie ustąpią w tym czasie, wtedy chyba należy się martwić.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2013, 20:18
Post: #3
RE: postrzepione płetwy
Chyba sytuacja była zbyt poważna bo całą populacja wysiadła... Teraz wiem że nawet "pielęgnacyjny " środek robi swoje... Teraz też wiem że trzeba było posłuchać kolegi akwarysty dactylko sole . Z czasem płetwy by odrosły tym bardziej u tak młodych ryb. Trudno życie toczy się dalej i nie ma co patrzeć na to.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości