Odpowiedz 
[10l] ShrimpSet10 - Krewetki z Sulawesi
18-01-2011, 23:24
Post: #1
[10l] ShrimpSet10 - Krewetki z Sulawesi
Zbiornik: AquaEl ShrimpSet10
Wymiary: 20x20x25
Pojemność: 10 litrów
Oświetlenie: 9W 6500K
Nawożenie: brak
Podłoże: Piasek kwarcowy
Flora: gałęzatka, mchy, limnobium
Fauna: 20 x Blue Leg Poso, 3 x Tylomelania sp. Devil, 3 x Tylomelania Chocolate Poso, 3 x Tylomelania Chocolate Zemis

Parametry wody:
Temperatura: 29 st.C
pH 8,0
GH: 12
KH: 6
NO3: 0
NO2: 0

I kilka fotek zbiornika. Na razie bez dokładniejszych zdjęć krewetek, bo do tego będę potrzebował lepszego aparatu:

[Obrazek: shrimpset1.jpg]

[Obrazek: shrimpset2.jpg]

[Obrazek: shrimpset3.jpg]

[Obrazek: shrimpset4.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2011, 23:46
Post: #2
 
Bardzo ładne... tylko ten paskudny napis i sprzęt z tyłu psują efekt, powodują wrażenie ciasnoty (przynajmniej na zdjęciach). Może logo zdemontować żyletką a sprzęty mchami obsadzić?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2011, 00:16
Post: #3
 
Nie drażni ten napis właśnie? Bo ja co patrzę na jakiś ShrimpSet to mi strasznie przeszkadza Biggrin odwrócił bym tyłem do przodu to akwa albo odkleił Tongue No i ten Filtr Pat...zdecydowanie lepszym rozwiązaniem była by kaskada i w sumie to się dziwię, że nie robią zestawów z kaskadami Tongue poza tym miły zbiornik. Jeśli będziesz miał młode Tylomelania sp. Devil daj znać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2011, 01:06
Post: #4
 
kamil87 napisał(a):lepszym rozwiązaniem była by kaskada

a jeszcze lepszym rozwiązaniem był by panel filtracyjny
Dodatkowe 5 cm na szer. zbiornika a filtracja prawie jak w kubełku, lub np. Hamburg Biggrin

[ Dodano: 2011-01-19, 00:09 ]
a wracając do meritum, ładne krewetkarium.

Fakt faktem przy tak małej pojemności akwa ten filtr i grzałka strasznie przytłaczają i mocno psują efekt.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2011, 17:39
Post: #5
 
Mam pytanie skąd brałeś tylomelanie ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2011, 19:01
Post: #6
 
Tylomelanie sp. devil brałem na Allegro od sprzedawcy z Mikołowa. Doszły wszystkie żywe mimo niskich temperatur.
Krewetki Blue Leg Poso kupowałem od hodowcy w Warszawie (pojawiła się aukcja na Allegro ale chyba wszystko kupiłem, bo więcej nie było wystawianych) i przyjechały do mnie pociągiem. Podczas transportu nie było żadnej straty, kupiłem 20 sztuk ale jakiś gratis też był, nie liczyłem dokładnie ile, ale kilka sztuk więcej dostałem. Z tego co widzę, to póki co wszystko żyje. Nie widziałem martwych natomiast widzę sporą ilość wylinek, więc chyba wszystko jest ok. Krewetki, które kupiłem, to nie krewetki z odłowu, a już kolejne pokolenie rozmnożone w akwarium. Teraz czekam na informacje o Cardinalach i White Orchid (również rozmnożonych w akwarium) bo jak kupowałem BLP to było ich jeszcze za mało żeby sprzedać.

Po tygodniu niewiele mogę powiedzieć na temat trudności ich hodowli. Przygotowałem wodę taką jaką miały dotychczas i jak do tej pory jest ok, jest tyle ile było. Bardzo chętnie jedzą pokarm Mosura, jak wrzucę jedną kostkę, to zaraz wszystkie się gromadzą wokół. Krewetki z odłowu to inna bajka.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2011, 23:26
Post: #7
RE: [10l] ShrimpSet10 - Krewetki z Sulawesi
Jakie są losy tego zbiorniczka i BLP oczywiście?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sulawesi smoko 10 20,773 31-01-2012 15:49
Ostatni post: Zielony



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości