Odpowiedz 
Świderki, zatoczki - Helenka pytanie?
16-02-2013, 14:24
Post: #1
Świderki, zatoczki - Helenka pytanie?
Mam pytanko. Jak u Was wygląda sprawa ślimaków? Ja mam Ampulareie trzy sztuki, no i trochę zatoczków, myślę o świderkach, ale jedni piszą że nie wpuszczać bo się człowiek od nich nie opędzi, inni że wpuszczać bo zjadają resztki pokarmu , sprawa stref beztlenowych. Jedni,że można je trzymać w ryzach wpuszczając np Helenki , inni że Helenki tak ale nie zawsze są skuteczne itd itp. Jak to u Was praktycznie wygląda, mam baniak założony dwa tygodnie temu, dojrzewa , 96 L Tanganiki. Jagoo

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2013, 14:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2013 14:40 przez Tomayo.)
Post: #2
RE: Świderki, zatoczki - Helenka pytanie?
Jeśli chodzi o Zatoczki, to ja też mam w swoim akwarium. Traktuje je jako ekipe sprzątającą. Faktycznie ze świderkami to bym już nie mieszal. Jak wpuścisz Helenki, to po jakimś czasie wyjedzą Ci wszystko lącznie z ampulariami nawet. Nadmiar Zatoczków możesz wyciągać lapiąc je na tzw. marchewke, zauważylem, że jak wpuścisz plasterek to go obejda i tak hurtowo mozesz regulowac obsade. Ja tego nie robie, bo w innym baniaku mam helenki i wowczas raz po raz przenosze kilka sztuk tam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2013, 14:46
Post: #3
RE: Świderki, zatoczki - Helenka pytanie?
Dzięki za info, poczekam co ewentualnie inni jeszcze napiszą, ale myślę ,że zostanę przy Ampulariach i zatoczkach, zobaczę czy będą się mnożyć na potęgę i jak będą żyły z planowaną obsadą. W najgorszym wypadku wpuszczę Heleny, bo czytając inne posty co niektórzy twierdzą, że te jak mają dosyć pokarmu to Ampularie zostawią w spokoju.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2013, 15:20
Post: #4
RE: Świderki, zatoczki - Helenka pytanie?
One umieją polować grupowo, zaobserwowalem jak poluja na zatoczki. Owszem Ampularia dla nich to duzy slimak i u mnie tez najpierw wyjadly te mniejsze zatoczki, a kilka dalem wiekszych, to na koncu grupowo zaatakowaly i te okaziki..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2013, 17:46
Post: #5
RE: Świderki, zatoczki - Helenka pytanie?
Ja mam świderki i Helenki podłoże bazalt więc świderki zawsze jakieś zostają mają się gdzie chować.
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2013, 19:21
Post: #6
RE: Świderki, zatoczki - Helenka pytanie?
Jeśli baniak ma 2 tygodnie i masz już zatoczki to w krótkim czasie będziesz miał ich dużo więcej.Ja mam zbiornik 2 miesięczny i z roślinkami najwidoczniej przywiozłem 2 tygodnie temu ikrę zatoczków.Osobiście nie lubię tych ślimaków , dlatego chcę zakupić HELENKI , aby ich(zatoczki) się pozbyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  sposòb na zatoczki komarek93 7 16,232 15-12-2013 16:37
Ostatni post: Mikołaj
  Ślimak Helenka problem z muszlą sajmon12 8 20,909 28-03-2013 23:30
Ostatni post: sajmon12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości