Odpowiedz 
58x32x40 dla neonków
18-01-2013, 00:25
Post: #1
58x32x40 dla neonków
Witam!
Oto mój pierwszy baniaczek (skromny bo skromny ale mam nadzieję, że jakoś zacznę)

Zbiornik: 58x32x40cm

Filtracja: Aquael FAN-1 plus

Podłoże: czarny grys bazaltowy

Ogrzewanie: Jäger 75W

Oświetlenie: 2x13W 6400K

Tło: na razie fototapeta (niedługo czarne)

Nawożenie:
- Tetra Plant PlantaMin
- bimbrownia podpięta pod filtr

Temperatura: 25°C

Parametry:
- jeszcze nie robiłem

Fauna:
- 12 szt. Neon Innesa
- 2 szt. Zbrojnik Lamparci

Flora:
- Żabienica Sercolistna
- Nadwódka

[Obrazek: psrcit5vza8w_t.jpg]


Miałem trochę problemy z neonkami - trzymały się blisko dna i nie wypływały nawet na karmienie ale wyczytałem gdzieś, że to wina zbyt jaskrawego światła i faktycznie bo gdy zgaszę oświetlenie i do baniaka dostaję się tylko trochę światła z pokoju to neonki są bardziej ruchliwe.

W przyszłym miesiącu mam zamiar dokupić kilka roślinek i jakieś skałki (łupki) żeby zrobić im jakiś skalniak z "okienkami"... no i może jeszcze z 10 neonków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 07:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2013 07:59 przez Tomayo.)
Post: #2
RE: 58x32x40 dla neonków
Wystrój powinien być z korzeni - bo masz Zbrojnika, więc zainwestój w to, a nie skałki - wówczas nie te ryby.
Poczytaj o Czarnych wodach i idź w te klimaty, warunki tam panujące odpowiadają bardziej Neonom.
Mam trochę pisti na zbyciu, na środowym spotkaniu nikt nie zabrał, jak lekko przyciemnisz zbiornik to neonki powinny lepiej sie poczuć. Mieszkam na piatkowie na Batorego, jak chcesz to pisz na priva to się umówimy.
Dodaj też liści np. dębu, buku, katapangu, szyszek olchy - jako część dekoracji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 11:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2013 11:07 przez slomka1234. Powód: Nowe informacje)
Post: #3
RE: 58x32x40 dla neonków
mam rzęsę wodną
ładnie zaciemnia zbiornik
p.s. woda chyba świeża co?!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 11:49
Post: #4
RE: 58x32x40 dla neonków
Zbrojnik lamparci w tak małym zbiorniku? hmmm. Jeśli chcesz rybki, które zajadają się glonami kup otoski.

240l, 54l, 30l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 12:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2013 12:22 przez bat-mann.)
Post: #5
RE: 58x32x40 dla neonków
Tomayo - wiem, że czarne wody byłyby OK ale jakoś mi nie odpowiada ciemne akwa z herbacianą wodą... ale nad korzeniem pomyślę a na pistię się skusze zwłaszcza, że też jestem z piątkowa a dokładniej z Łokietka Smile

slomka1234 - tak jakieś 40% wody było świeże bo zmieniałem podłoże i trochę musiałem odlać Tongue


Mam jeszcze takie pytanko bo zauważyłem, że żabienica mi puszcza nitkę malutkich bąbelków, domyślam się, że to proces fotosyntezy ale czy normalne jest to, że te bąbelki lecą z korzeni???


Magicc - mam taki układ z moim sklepem zoologicznym, że jak dorosną to mogę je wymienić na młode Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 14:59
Post: #6
RE: 58x32x40 dla neonków
oczywiście służę rzęsą
jeśli jesteś zainteresowany to pisz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 18:15
Post: #7
RE: 58x32x40 dla neonków
Dzięki Tomkowi w moim baniaku pojawiło się trochę pistii Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 02:13
Post: #8
RE: 58x32x40 dla neonków
Witam. Doszło kilka nowych roślinek tylko nie wiem czy dobrze je zidentyfikowałem:
-pistia od Tomayo
-rzęsa od Slomka1234
-trawka brazylijska
-moczarka

[Obrazek: m0ujdj0r8uuf_t.jpg]

No i w końcu udało mi się zmienić tło na czarne Biggrin niestety jeszcze go nie naklejałem na akwa bo nie mam jak tam dojść ale przymocowałem taśmą i na jakiś czas wystarczy.

[Obrazek: fag8kcjj8875_t.jpg]

W przyszłym miesiącu dokupię jakieś korzenie i kilka rybek tylko pytanie, jakie? Zastanawiałem się nad dokupieniem 10 neonków ale może lepiej byłoby dokupić jakieś molinezje, mieczyki albo coś w tym stylu (jakieś tanie i dostępne żebym nie musiał szukać po całym Poznaniu).
Przypomnę, że na razie obsada jest dość skromna bo 12 neonków innesa i 2 zbrojniki lamparcie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 03:03
Post: #9
RE: 58x32x40 dla neonków
Na pierwszych zdjęciach krajobraz wyglądał jak po wybuchu bomby, teraz krajobraz po wybuchu trochę zarósł, ale to wciąż ten sam krajobraz.

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 10:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2013 10:41 przez Tomayo.)
Post: #10
RE: 58x32x40 dla neonków
Fajnie, choć jeszcze nie widać korzonka, a masz zbrojniki i one zwłaszcza w fazie wzrostu potrzebują drewna. Szkoda, że wymieszałeś rzęsę z pistią, ja już to też kiedyś przerabiałem, z tym że pierwsza była rzęsa, a teraz została tylko pistia.
Jeśli chodzi o mieczyki i molinezje to ryby może bardziej pasujące w te twoje klimaty, bo do neonów możesz dać Żałobniczkę (bardzo tania) lub Rodostomusy (trochę droższe) choć na takie akwa preferowany jest jeden gatunek ryb, bo wszystkie są ławicowe.
Nazbieraj sobie może ekipę sprzątającą typu Krewetki Amano (3 szt. min) teraz, jest to lepsze rozwiązanie.
Rośliny muszą sie rozrosnąć, wówczas krajobraz sie poprawi, wiadomo to start dopiero.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 10:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2013 10:46 przez bat-mann.)
Post: #11
RE: 58x32x40 dla neonków
Wiem, że niezły tam śmietnik ale to jeszcze nie jest końcowa wersja. Niestety z powodu braku sponsora zmuszony byłem rozłożyć to wszystko na raty ale mam nadzieję, że w lutym się zamknę ze wszystkim Wink
Jeśli macie jakieś propozycję rozmieszczenia wszystkiego to też chętnie wysłucham.

Tomayo właśnie też sobie ostatnio pomyślałem o kilku krewetach bo namówiłem znajomego na krewetkarium Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości